رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهور قزاقستان و هیئت همراه: مشکل اصلی در قضیه اوکراین برنامه غربی‌ها برای توسعه ناتو است

تصویر

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

ایمان، تقوا و تسلیم در پیشگاه خدا، سه رکن ورود به کار جمعی است / هماهنگی کامل با قرآن موجب موفقیت و اثرگذاری حقیقی می‌شود

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار اعضای مرکزی شورای نیروهای انقلاب اسلامی گفت: بنابراین طبق کلام خدا، اگر می خواهیم از فعالیت های فردی به فعالیت های جمعی هجرت کنیم، باید ایمان و تقوا داشته و در مقابل خدای متعال تسلیم باشیم. برخی ممکن است انسان خوبی در فردیت باشند اما در کار جمعی نمی توانند ورود کنند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اعضای مرکزی شورای نیروهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: خداوند در آیه 101 گلایه می کند و فرموده ما برای شما پیغمبر فرستادیم، قرار نبود شما کفر بورزید و در ادامه آیه می فرماید هر كس به خدا تمسك جويد قطعا به راه راست هدايت ‏شده است و هر تشکلی با این محور گام بردارد، موفق خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: هر کسی می خواهد به تشکل شما بپیوندد، رصد کنید ببنید برای چه کسی می خواهد کار کند، اگر کسی مطابق خواست خدا، حساب و کتاب قیامت، قبر و روز محشر و ارتباط با خدا را داشته باشد و اگر در قدم اول اینها تکلیفش روشن شد، در ورود به تشکل شما موفق خواهد شد.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: در آیه 102 خدا فرموده ای کسانی که ایمان آورده اید و به خدا وصل شده اید، باید اهل تقوا باشید که یکی از آثار تقوا بصیرت، تشخیص و فرقان است که با تقوا خدا قدرت تشخیص خوب از بد را به انسان عنایت می کند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: رسول گرامی اسلام فرمود کسی که با تقوا زندگی می کند، اراده‌اش قوی می شود و اگر در کشورهای دشمن هم باشد، با عزت و اقتدار می رود که سردار سلیمانی تفسیر این کلام رسول خدا است.

 

وی تاکید کرد: بنابراین طبق کلام خدا، اگر می خواهیم از فعالیت های فردی به فعالیت های جمعی هجرت کنیم، باید ایمان و تقوا داشته و در مقابل خدای متعال تسلیم باشیم. برخی ممکن است انسان خوبی در فردیت باشند اما در کار جمعی نمی توانند ورود کنند.

 

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: خدا فرموده حال که به این مرحله رسیدید و وارد کار جمعی شدید، حال باید امت شوید، یعنی امام داشته باشید و امروز ما امام داریم که امت هستیم و اگر در دوران انقلاب امام خمینی(ره) و پس از آن امام المسلمین را نداشتیم، هیچگاه ملت نمی شدیم و پراکنده بودیم.

 

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: وقتی امت شدیم، یعنی انگیزه خیر باید در انسان باشد و باید پر از انگیزه به خوبی ها باشم. مثلا اگر بخواهند عدالت را اجرا کنند نباید نگاه فامیلی، حزبی و گروهی باعث شود تا از اجرای عدالت فاصله بگیریم و در هر شرایطی باید خالصانه پای اجرای عدالت باشیم.

 

وی افزود: خداوند فرموده منافقان نسبت به خودشان چوب خشک هستند که هیچ عاطفه و دلبستگی نسبت به یکدیگر ندارند و همواره دشمن را تکیه گاه خود می دانند و مانند درخت بی ریشه ای هستند که ثبات ندارند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: درباره مومنان در قرآن آمده است، نسبت به یکدیگر عاطفه دارند و به یکدیگر تکیه می کنند، اینها شجره طیبه ای هستند که ریشه ثابتی در فطرت و توحید دارند و اینها خیلی معنادار است که خمیرمایه فکری یک تشکل به حساب می آید.

 

 

آیت‌الله اظهار کرد: شاکله های فکری تشکل را با آیات قرآن هماهنگ کنیم و اگر غیر از این باشد، به نتیجه نمی رسد چرا که هر چیزی برای خدا باشد، ماندگاری پیدا می کند.

 

وی تصریح کرد: امام حسین(ع) کمتر می رفت سراغ کسی از او کمک بخواهد اما از «عبیدالله بن حرّ جُعفی» همین کار را کرد و از او خواست به کمک ما بیا در حالی که نیت امام کمک به او بود؛ «عبیدالله بن حرّ جُعفی» بهانه آورد و خواست اسب بسیار خوبی که داشت را به امام حسین(ع) هدیه کند، امام فرمود تو نفهمیدی من برای چه آمده ام و من از گمراهان کمک نمی خواهم.

 

امام جمعه قزوین تاکید کرد: تشکل های سیاسی در جمهوری اسلامی لازم است این مهم را مورد توجه قرار دهند و نباید اجازه دهند افراد فاسد تطهیر شوند و این خلاف سیره امام حسین(ع) و آیات قرآن است و باید مراقب باشند در هر تشکلی که هستند، افراد فاسد وارد آن نشوند و در انتخاب ها مورد حمایت ما قرار نگیرند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: حضرت موسی(ع) به ما معیار داد و فرمود کسانی که با آنها کار می کنید ببینید به قیامت اعتقاد دارد و حرام و حلال می فهمد و اگر اعتقاد داشت، برای کار کردن در مسیر آرمان های الهی مناسب است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group