رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهور قزاقستان و هیئت همراه: مشکل اصلی در قضیه اوکراین برنامه غربی‌ها برای توسعه ناتو است

تصویر

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

امنیت در ساخت و سازها بسیار حائز اهمیت است/ مشارکت مردم در کارها، مشکلات را حل و تاب آوری مردم را افزایش می دهد

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار اعضای جدید هیات مدیره سازمان نظام مهندسی گفت: امنیت در ساخت و سازها بسیار حائز اهمیت است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اعضای جدید هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین اظهار کرد: خداوند فرموده متقی باشید و با صادقان همراه باشید، اینکه می گوید متقی باشید به معنای ترسیدن نیست بلکه به معنای خودنگهداری با وعده هایی که با خداوند داریم، است.

 

وی افزود: خداوند از بنی آدم عهد و پیمان گرفته است و انسان نیز ضمانت داده تا بر عهد و پیمانی که با خدا دارد، ایستادگی کند؛ خدا که می گوید تقوا را رعایت کن یعنی این عهد و پیمان را نگهدار و همه می بایست بر عهد و پیمانمان استوار و محکم باشیم.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خداوند می گوید ای بنی آدم مگر عهد و پیمان نبستید که فقط مرا عبادت کنید، پس چرا دنیا، مقام و پول را پرستش می کنید، باید خود را در پرستش خدا نگه دارید و در عقیده در ربوبیت و در عمل در عبودیت من باشید.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: خداوند می گوید در اخلاق همه بدی ها را به شما الهام کرده ام و اگر درس هم نیاموزید و پدر و مادر به شما نیاموزند، در فطرت تو الهام کرده ام که دزدی، دروغ و خیانت در امانت جزو بدی ها و امانت داری و راست گویی جزو خوبی هاست.

 

وی افزود: تقوا دو خروجی مهم دارد که دانایی و توانایی است، خیلی از بدی ها که مرتکب می شویم بخاطر ندانستن و ناتوانی در عمل است و تقوا عقل انسان را دانا و اراده او را توانا می کند و از هر نوع بدی دور نگه می دارد.

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه اکثر دعوت های خداوند به تقوا، دعوت جمعی است، اظهار کرد: خداوند فرموده اگر اهل تقوا باشید، اهل فرقان(تشخیص) می شوید و می توانید خوبی و بدی را از هم تشخیص بدهید و هر چه اهل تقوا بشویم، دقت نظر بیشتری پیدا می کنیم. هر کسی اهل تقوا باشد، قوی زندگی می کند و اگر در کشور دشمن هم باشد، قدرتمند حضور خواهد داشت.

 

 

امام جمعه قزوین در ادامه تصریح کرد: حضرت ابراهیم(ع) در زمان ساخت کعبه، از خداوند می خواهد آنجا را شهری امن قرار بدهد و بعد از امنیت، آب و نان و معیشت را طلب می کند و معلوم می شود که امنیت اولویت است.

 

وی بیان کرد: در حوزه کاری شما نیز امنیت در ساخت و سازها بسیار حائز اهمیت است و امنیت و استحکام می باید ادامه دار باشد تا مردم با خیال راحت زندگی کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: امام علی(ع) عمران و آبادانی را از دل ها آغاز می کند و به فرزندشان می فرمایند آبادانی را از قلب خود آغاز کن و با ذکر و وصل شدن به خدا این مهم تحقق می یابد. خدا فرمود نماز را برپای دار تا قلبت آباد شود و این نماز برپا داشتن با نماز خواندن بسیار متفاوت است.

 

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: شما نیز در حوزه معماری و ساختمان می توانید به گونه ای کار و خدمت کنید که مردم بگویند شما اقامه کننده دین هستید، اگر همه جانبه نگاه کنید و کارها را به درستی و استاندارد انجام دهید.

 

وی افزود: آن چیزی که شما از استحکام و ساخت و ساز یاد گرفته اید، عین امانت است و امانت مردم باید به سفره آنها بازگردد تا شاهد ساختمان ها و بناهای خوب و محکم باشیم و برای این کار لازم است نظارت ها و دقت ها با جدیت دنبال شود.

 

آیت الله عابدینی بیان کرد: اگر خدمتی به مردم ارائه می دهیم که ممکن است مدتی برای آنها دردسر ایجاد کند، خوب است با مردم مشورت شود و نظر آنها خواسته شود و اگر آمادگی داشته باشند، مشکلاتی که برای آنها پیش می آید، قابل تحمل می شود؛ بنابراین مشارکت مردم مشکلات را حل و تاب آوری را افزایش می دهد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group