رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهور قزاقستان و هیئت همراه: مشکل اصلی در قضیه اوکراین برنامه غربی‌ها برای توسعه ناتو است

تصویر

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با طلاب مدرسه علمیه سردارین دیدار کرد

 

 

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه در استان قزوین با حضور در مدرسه علمیه سردارین، با طلاب این حوزه دیدار کرد و به سوالات آنها پاسخ داد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این دیدار در پاسخ به این سوال که چرا جلسات تفسیر قرآن کریم در قزوین برگزار نمی‌شود، اظهار کرد: خداوند به شدت تاکید کرده نباید قرآن محجور بماند و قرآن باید محور قرار گیرد و اگرچه امروز توجه به قرآن نسبت به گذشته بیشتر شده است، اما لازم است نگاه‌های ویژه‌ای به برگزاری جلسات و تفسیر قرآن کریم داشته باشیم.

 

وی تصریح کرد: نقش حوزه‌های علمیه، روحانیون، طلاب و ائمه جمعه و جماعت در تشکیل جلسات قرآن و توجه به دستورات قرآنی بسیار مهم و محوری است و از شما طلاب عزیز می‌خواهم با جدیت بیشتری وارد این عرصه شوید تا قرآن بیش از پیش در جامعه تبیین شود چرا که اجرای دستورات قرآنی، پاسخگوی تمام نیازهای زندگی شخصی و اجتماعی است.

 

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: در تحولات معنوی و فرهنگی شاهد کارهای بسیار خوبی از ناحیه نهادهای انقلابی نظیر امور مساجد و حوزه‌های علمیه بوده‌ایم و فعالیت‌های امور مساجد به گونه‌ای بوده که ساختارهای خوبی تدوین و برنامه‌ریزی شده و در حال اجراست.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: در حوزه مساجد منشوری تدوین شده است و در استان قزوین این منشور بومی‌سازی شده تا با استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های فرهنگی و اجتماعی استان بتوانیم کارها را پیش ببریم و شاهد تحولات چشم‌گیر در این عرصه باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: اجرای دستورات قرآن باعث تقویت بنیان‌های اعتقادی، دینی و فرهنگی در جامعه می‌شود و لازم است طلبه‌های عزیز به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند و تلاش کنیم این گنج عظیم را بیش از پیش به مردم معرفی و در جامعه نهادینه کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group