رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تبریک به مناسبت هفته بسیج تأکید کردند؛ مشکل‌گشایی در همه مسائل کشور با همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با طلاب مدرسه علمیه سردارین دیدار کرد

 

 

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه در استان قزوین با حضور در مدرسه علمیه سردارین، با طلاب این حوزه دیدار کرد و به سوالات آنها پاسخ داد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این دیدار در پاسخ به این سوال که چرا جلسات تفسیر قرآن کریم در قزوین برگزار نمی‌شود، اظهار کرد: خداوند به شدت تاکید کرده نباید قرآن محجور بماند و قرآن باید محور قرار گیرد و اگرچه امروز توجه به قرآن نسبت به گذشته بیشتر شده است، اما لازم است نگاه‌های ویژه‌ای به برگزاری جلسات و تفسیر قرآن کریم داشته باشیم.

 

وی تصریح کرد: نقش حوزه‌های علمیه، روحانیون، طلاب و ائمه جمعه و جماعت در تشکیل جلسات قرآن و توجه به دستورات قرآنی بسیار مهم و محوری است و از شما طلاب عزیز می‌خواهم با جدیت بیشتری وارد این عرصه شوید تا قرآن بیش از پیش در جامعه تبیین شود چرا که اجرای دستورات قرآنی، پاسخگوی تمام نیازهای زندگی شخصی و اجتماعی است.

 

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: در تحولات معنوی و فرهنگی شاهد کارهای بسیار خوبی از ناحیه نهادهای انقلابی نظیر امور مساجد و حوزه‌های علمیه بوده‌ایم و فعالیت‌های امور مساجد به گونه‌ای بوده که ساختارهای خوبی تدوین و برنامه‌ریزی شده و در حال اجراست.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: در حوزه مساجد منشوری تدوین شده است و در استان قزوین این منشور بومی‌سازی شده تا با استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های فرهنگی و اجتماعی استان بتوانیم کارها را پیش ببریم و شاهد تحولات چشم‌گیر در این عرصه باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: اجرای دستورات قرآن باعث تقویت بنیان‌های اعتقادی، دینی و فرهنگی در جامعه می‌شود و لازم است طلبه‌های عزیز به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند و تلاش کنیم این گنج عظیم را بیش از پیش به مردم معرفی و در جامعه نهادینه کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group