رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهور قزاقستان و هیئت همراه: مشکل اصلی در قضیه اوکراین برنامه غربی‌ها برای توسعه ناتو است

تصویر

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

حوزه علمیه جلودار عرصه‌ بحران‌های اجتماعی مانند کرونا است / حوزه علمیه قزوین پیشگام امر تحقیق و پژوهش در کشور است

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار آیت‌الله اعرافی گفت: آن زمان کمتر کسی جرات تغسیل جنازه فرد مبتلای به کرونا را نداشت؛ طلاب حوزه خودشان را با خطر روبرو کردند ولی کارشان را درست انجام دادند و افتخار آفرینی کردند که مسئولان به‌خاطر این موضوع قدردان حوزه علمیه هستند. مرحوم حجت‌الاسلام سید ضیاء هاشمی امام جمعه فقید آوج که از مخلص‌ترین روحانیون حوزه قزوین و برکت منطقه خودشان بود، خدمات زیادی در حوزه بحران کرونا به مردم انجام داد و حتی محل زندگی خودش را وقف حوزه علمیه کرد.

 

آیت‌‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه‌ای که با حضور آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور و مدیران حوزه علمیه استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکریم در این دوره تحوّلات ارزشمندی در کشور اتفاق افتاده است و دولت و مجلسی همسو و حوزه علمیه منطبق با چشم‌اندازهای نظام مقدس ما در حال پیشرفت هستند. همچنین مقاومت اسلامی که همه سرمایه معنوی و جهت‌گیری‌هایش می‌باید از حوزه علمیه باشد، نیز دیده می‌شود.

 

وی حوزه علمیه قزوین را پیشگام در امر تحقیق و پژوهش در کشور دانست و تاکید کرد: پیش از راه‌اندازی معاونت پژوهش و تحقیقات در حوزه علمیه قم، این دغدغه در حوزه علمیه قزوین وجود داشت و فعالیت‌‎های جدی و بانشاطی در آن دوره انجام شد و به مرور زمان حوزه قزوین پشرفت داشته است. شاید می‌توان گفت ده سال پیش، این هم‌اندیشی و هم‌افزایی بین دست‌اندرکاران وجود نداشت؛ بنابراین حوزه علمیه قزوین با سرعت خوبی روبه‌جلو حرکت کرده است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: انسجام خوبی در مدیریت حوزه علمیه قزوین وجود دارد و همانند حوزه علمیه قم، که جناحی و فرقه‌ای بودن به آن نمی‌چسبد، الحمدلله حوزه علمیه قزوین نیز همین‌طور است و ضمن این‌که می‌باید از اندیشه‌های بزرگان و عالمان بهرمند شویم می‌باید بیشتر مراقب این موضوع باشیم.

 

 

امام جمعه قزوین گفت: مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌توانند بر روی پشتیبانی حوزه علمیه قزوین حساب باز کنند و این موضوع در اظهارات امروز رئیس محترم قوه قضائیه و مسئولان استانی کاملا مشخص بود، برای حوزه جایگاه بالایی قائل هستند و خودشان را به پشتیبانی حوزه نیازمند می‌دانند.

 

آیت‌الله عابدینی حوزه علمیه را جلودار عرصه‌ بحران‌های اجتماعی مانند کرونا دانست و خاطرنشان کرد: آن زمان کمتر کسی جرات تغسیل جنازه فرد مبتلای به کرونا را نداشت؛ طلاب حوزه خودشان را با خطر روبرو کردند ولی کارشان را درست انجام دادند و افتخار آفرینی کردند که مسئولان به‌خاطر این موضوع قدردان حوزه علمیه هستند. مرحوم حجت‌الاسلام سید ضیاء هاشمی امام جمعه فقید آوج که از مخلص‌ترین روحانیون حوزه قزوین و برکت منطقه خودشان بود، خدمات زیادی در حوزه بحران کرونا به مردم انجام داد و حتی محل زندگی خودش را وقف حوزه علمیه کرد.

 

وی تلاش، همفکری و جلسات هم‌افزایانه را نیاز حرکت روبه جلوی حوزه قزوین دانست و بیان کرد: در این حرکت روبه جلوی حوزه علمیه دلسوزی، صداقت و پیوستگی بیشتر دلها به یکدیگر را به شدت نیاز داریم و امیدواریم با مدیریت حضرتعالی و توجه به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بتوانیم مطالبات ایشان را در رگ و ریشه حوزه بیشتر از گذشته به جریان بیندازیم.

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group