رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تبریک به مناسبت هفته بسیج تأکید کردند؛ مشکل‌گشایی در همه مسائل کشور با همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

کربلا زیباترین تابلوی هنری عالم است / هنرمنده حقیقی بر اساس آیات قرآن زندگی می‌کند

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در آئین تجلیل از ایثارگران شهرداری و هنرمندان رزمنده دفاع مقدس، گفت: اگر همه تاریخ و جغرافیا را جستجو کنیم می‌فهمیم کربلا زیباترین تابلوی هنری عالم است که توسط مظلوم‌ترین و معصوم‌ترین انسان ترسیم شده است و این کلام حضرت زینب (س) است که فرمود «ما رأیتُ الّا جمیلاً»

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در آئین تجلیل از خانواده شهید علی‌اصغر عاملی، هنرمندان رزمنده و خانواده شهدای مدافع حرم، جانبازان و آزادگان شهرداری قزوین، اظهار کرد: خدا را شاکریم در هفته دفاع مقدس برای تجلیل از رزمندگانی که در راه خدا قیام کردند و از هیچ عاملی نهراسیدند در این اجتماع حضور یافته‌ایم.


وی با اشاره به آیه ۲۴ سوره انفال یادآور شد: خداوند در این آیه می‌فرماید ای کسانی‌که ایمان آوردید، وقتی خدا و رسولش شما را دعوت می‌کنند که زنده شوید، آن‌ها را اجابت کنید و به حرف‌شان عمل کنید؛ چراکه حیات شما بستگی به این کار دارد.


نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: به خدا می‌گوییم که آیا ما الان زنده نیستیم و نفس نمی‌کشیم؟ خدا می‌فرماید این زندگی را همه موجودات و گیاهان و حتی حیوانات دارند و حیات قرآنی مسئله دیگری‌ است. خدا در آیه ۹۷ سوره نحل می فرماید هرکس عمل شایسته توام با ایمان انجام دهد او حیات طیبه دارد و این آیه خلاصه زندگی شهدا است.

 


امام جمعه قزوین در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه شهدا در قرآن کریم خاطرنشان کرد: شهدا هنر این را داشتند که حقیقت حیات قرآنی را درک کنند و این‌گونه زندگی کنند و در آیه ۱۶۹ سوره آل عمران می‌فرماید نه تنها نگویید شهدا زنده نیستند؛ بلکه حتی در تصورات خودتان فکر نکنید.


آیت‌الله عابدینی افزود: شهدا کسانی هستند که ایمان و عمل صالح را در هم آمیختند و دعوت خدا و رسول اکرم(ص) را اجابت کردند و به مقام شهادت رسیدند؛ پس آنها زنده هستند. شهادت هنر مردان خداست چرا که مردان عاقل و هنرمند هستند که چند روزِ زندگی دنیا را به ظلم و ستم نسبت به دیگران آلوده نمی‌کنند و جلوه‌های دنیا آن‌ها را فریب نمی‌دهد.


وی گفت: اگر ما دقت کنیم می‌بینیم هنری زیباتر از قرآن کریم در دنیا وجود ندارد، خُب حالا چه کسی هنرمند است؟ آن‌کسی که بیشتر از دیگران این منشور هنر خدایی را در وجودش پیاده کند و این سوال را باید از خودمان بپرسیم که ما چند آیه قرآن را در زندگی خود پیاده کرده‌ایم و بر اساس چند آیه ارکان شخصیتی ما شکل گرفته است؟

 

 


نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به آیه ۱۱۹ سوره توبه تاکید کرد: قرآن به ما می‌گوید همراه صادقان زندگی کنید و شب و روز فکرتان این باشد که انبیای الهی و امامان معصوم چگونه زندگی کرده‌اند و اگر کسی اینطور زندگی کرد آن فرد هنرمند حقیقی است.


امام جمعه قزوین زیباترین تابلوی هنری عالم را واقعه کربلا دانست و تصریح کرد: اگر همه تاریخ و جغرافیا را جستجو کنیم می‌فهمیم کربلا زیباترین تابلوی هنری عالم است که توسط مظلوم‌ترین و معصوم‌ترین انسان ترسیم شده است و این کلام حضرت زینب (س) است که فرمود «ما رأیتُ الّا جمیلاً».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group