رهبر انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهور قزاقستان و هیئت همراه: مشکل اصلی در قضیه اوکراین برنامه غربی‌ها برای توسعه ناتو است

تصویر

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

حجت‌الاسلام ابراهیمی عامل انسجام ایمانی و انقلابی در بین اقشار مختلف مردم بود / مجموعه تالیفات فاخر ایشان یادگار نسل‌های آینده است

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در نشست مجازی دانشگاهیان: مرحوم آقای ابراهیمی آنقدر تحقیق و مطالعه کرد که خودش را در فضای غدیر حاضر دید، شهد گوارای غدیر را از دست رسول اکرم (ص) نوشید و این حقیقت را برای نسل‌های آینده در مجموعه فاخر و ارزشمند « موسوعه کلمات الرسول الاعظم» در 14 جلد به یادگار گذاشت.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشست مجازی دانشگاهیان که برای گرامیداشت شخصیت حجت‌الاسلام والمسلمین سید موسی ابراهیمی برگزار شد، با تسلیت ایام مصائب اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، اظهار کرد: بار دیگر ارتحال عالم بزرگوار حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیمی را خدمت خانواده محترم ایشان و حوزه‌های علمیه و همه ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

 

وی ادامه داد: سالیان زیادی توفیق آشنایی با مرحوم حجت‌السلام ابراهیمی را داشتم و بسیاری از فعالیت‌ها و اقداماتی را که در استان داشتم با همراهی و پشتیبانی ایشان صورت می‌گرفت و من ایشان را مردی مبارز و انقلابی می‌شناسم که سوابق انقلابی بودن شان به مبارزات پیش از انقلاب برمی‌گردد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: مرحوم سید موسی ابراهیمی در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ها حضور داشتند و فرزند ایشان نیز در هیمن جبهه‌ها به شهادت رسید. ابّوالشهید بودن ایشان در کنار مبارزات قبل از انقلاب و فعالیت‌های علمی و حوزوی شخصیت ارزشمندی را از ایشان ترسیم می‌کند.

 

 

امام جمعه قزوین با اشاره به سوابق علمی حجت‌الاسلام ابراهیمی خاطرنشان کرد: واقعا ایشان یک شخصیت ادیب بود، یعنی ادبیات را می‌دانست و به‌طور کاربردی مورد استفاده قرار می‌داد. همچنین وی لغت‌ را می‌شناخت که زمینه بهره‌‌‌مندی از آیات قرآن کریم و روایات را فراهم می‌کرد.

 

آیت‌الله عابدینی مرحوم حاج سید موسی ابراهیمی را کتاب‌شناس دانست و تاکید کرد: همین نگاه کتاب‌شناسانه ایشان باعث شد که کتابخانه بزرگ امام صادق (ع) در قزوین آنچنان درخشندگی پیدا کند که شعاعش در دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و پژوهشگران عرصه معارف دینی گسترده شود.

 

وی ادامه داد: مرحوم جناب آقای ابراهیمی آشنای به علم رجال بود؛ یعنی وقتیکه به حدیثی می رسید راجع به هر فردی از سلسه راویان و ناقلان، حرفی برای گفتن داشتند که باعث می‌شد مطالعات گسترده‌ای ارائه دهد و به مهارت قابل اعتنایی دست یابد.

 

امام جمعه قزوین مرحوم حاج آقای ابراهیمی را مروّج نهج‌البلاغه خواند و یادآور شد: بسیاری از فرهنگیان قزوین، مخصوصا نسل گذشته، شاگردان کلاس‌های نهج‌البلاغه مرحوم آقای ابراهیمی بودند و از این طریق به جاذبه کلام امیرالمومنین (ع) پی‌بردند و نام نهج‌البلاغه در استان ما توسط این شخصیت بزرگوار درخشید.

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: مرحوم آقای ابراهیمی آنقدر تحقیق و مطالعه کرد که خودش را در فضای غدیر حاضر دید، شهد گوارای غدیر را از دست رسول اکرم (ص) نوشید و این حقیقت را برای نسل‌های آینده در مجموعه فاخر و ارزشمند « موسوعه کلمات الرسول الاعظم» در 14 جلد به یادگار گذاشت. این کار بسیار مهم باعث اعتلای فرهنگی در میان همه مسلمانان و شیعیان و به خصوص در استان ما شد و این حاکی از درک پیام رسول اعظم (ص) در غدیر خم است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: بنده شاهد بودم که ایشان به‌صورت سنتی و بدون امکانات و نرم افزارهای امروزی در زیر زمین خانه احادیث رسول گرامی اسلام را با نظم خاصی دسته‌بندی می‌کرد و هر روز بر این مجموعه‌ها می افزود تا این مجموعه 14 جلدی شکل گرفت و الحمدلله به عالم اسلام تقدیم شد.

 

امام جمعه قزوین یادآور شد: حجت‌الاسلام ابراهیمی عامل وحدت و انسجام ایمانی و انقلابی در بین اقشار مردم، به ویژه در میان علما بودند و مصداق این حدیث امام رضا (ع) که فرمودند «رحم الله من أحيا أمرنا» بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group