رهبر انقلاب با تأکید بر بحق بودن گلایه‌های مردم خوزستان: دولت بعدی حل مشکلات خوزستان را به صورت جدی دنبال کند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

مهمترین رسالت حوزه‌های علمیه امیدواری و امیدبخشی است / دغدغه طلاب ارتقاء فرهنگ عمومی باشد

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در مراسم تجلیل از اساتید حوزه علمیه استان قزوین گفت: باید کاری کنیم که دغدغه طلاب تنها علم و تحصیل و رسالت‌های حوزوی و ایمانی و نقش حوزه در مقاومت اسلامی و ارتقاء فرهنگ عمومی باشد.

  

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم تجلیل از اساتید حوزه علمیه استان قزوین پیروزی ‌های چشمگیر مسلمانان در فلسطین را به دغدغه‌مندان جهان اسلام تبریک گفت و تاکید کرد: صهیونیست‌ها تلاش می‌کنند تا نسل‌های گذشته که دارای انگیزه و ایمان به سرزمین فلسطین هستند را از میان بردارند تا نسل‌های جدید بی‌انگیزه و بی‌توجه به مسائل اسلام شوند و خود را در سرزمین‌های اشغالی تثبیت کنند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: امروزه شاهدیم نسل‌های جوان با صلابت و جدّیت بسیار بیشتر از اجداد خود قیام کرده‌اند که این بسیار تماشایی و امید بخش است و این محصول حوزه علمیه، علمای بزرگ و مجاهد سراسر عالم، مانند امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است که برای این نعمت خدا را شاکریم.

 

امام جمعه قزوین ابراز داشت: نابودی رژیم منحوس صهیونیستی به معنای حقیقی کلمه به شماره افتاده است و رهبر فرزانه انقلاب در پیامشان فرمودند که رفتار آنها جنون‌آمیز است. خیلی از شما پیش‌بینی می‌کردید که این جنون نتانیاهو جوابی جز شکست نخواهد داشت.

 

 

وی تصریح کرد: روزگاری شاهد بودیم که فلسطینی‌ها در گذشته انتفاضه حجاره داشتند اما امروز به جای سنگ، رگبار موشک بر سر صهیونیست‌ها به راه انداخته‌اند و صهیونیست ها دیگر در هیچ جای جهان در امان نخواهند بود.

 

آیت‌الله عابدینی با اشاره به آیه 38 سوره حج یادآور شد: خداوند حامی مومنان است و هیچ خیانتکار ناسپاسی را دوست ندارد و اجازه جنگیدن را به انسان ستم دیده می‌دهد که این یعنی خدا وعده پیروزی می‌دهد و کسانیکه برای نجات قدس جان می‌دهند مصداق این آیه هستند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تبریک سالروز آزاد سازی خرمشهر تاکید کرد: باید کاری کنیم که دغدغه طلاب تنها علم و تحصیل و رسالت‌های حوزوی و ایمانی و نقش حوزه در مقاومت اسلامی و ارتقاء فرهنگ عمومی باشد.

 امام جمعه قزوین افزود: هنر ما طلاب این است که برای بد اخلاقی‌های که بعضا در جامعه‌ دیده می‌شود چاره جویی کنیم که خیلی از طلاب این کار را کرده‌اند و در سفر تبلیغی خود در روستاها به جای اینکه فقط به منبر و مسجد بروند در زمین‌های کشاورزی هم رفته و تحولات زیادی در نقاط مختلف کشور به وجود آورده‌اند.

 

وی اولین و مهمترین رسالت حوزه‌های علمیه را امیدواری و امیدبخشی دانست و خاطرنشان کرد: محال است که ما با قرآن سر وکار داشته و مایوس باشیم چراکه در آیه 286 سوره بقره شیطان می‌گوید شما چیزی ندارید و شیاطین استکباری دائما در حال القا ناامیدی و نتوانستن هستند که قرآن اجازه نمی‌دهد ما اینگونه باشیم.

 

آیت الله عابدینی افزود: بیشترین منابع امید در مقابل یاس پراکنی شیطان را می‌توان در این آیه دید. پس می‌باید حوزه‌هایمان را امیدوار به بار آوریم و باید تلاش کنیم این اکسیر معنوی تاثیرگذار در طلاب افزایش پیدا کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group