رهبر انقلاب با تأکید بر بحق بودن گلایه‌های مردم خوزستان: دولت بعدی حل مشکلات خوزستان را به صورت جدی دنبال کند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 برگزاری مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد نماز جمعه در قزوین / نماز عید فطر در خیابان شهدای قزوین برگزار می‌شود

 

 

مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد نماز جمعه در قزوین برگزار می‌شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه‌ای که به منظور هماهنگی برگزاری نماز عید فطر و گرامیداشت چهلمین سالگرد برگزاری نخستین نماز جمعه قزوین با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری نماز عید سعید فطر را به گونه‌ای برگزار کنیم که هم شکوه و عظمت نماز عید در آن دیده شود و هم رعایت پروتکل‌ها با جدیت رعایت شود.

 

وی تصریح کرد: مسئولان ستاد کرونا پیشنهاد برپایی نماز را دادند و تأکید کردند که شرایط به گونه‌ای است که می‌توانیم نماز را برگزار کنیم و ان‌شاءالله خیابان شهدا را برای این معنا مهیا کنیم تا شاهد شکوه و عظمت نماز عید فطر باشیم.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: از همه مسئولان استمداد می‌کنیم تا در عظمت نماز عید نقش ایفا کنند تا مورد رضایت خدای متعال قرار گیرد و تلاش کنیم نماز به صورت متمرکز برگزار شود. به گونه‌ای عمل کنیم که سرباز پای کار دین باشیم و همان‌طور که خداوند فرموده از فرصتی که در اختیار داریم برای اقامه دین استفاده کرده باشیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در خصوص چهلمین سالگرد برگزاری نماز جمعه قزوین نیز خاطرنشان کرد: بررسی و معرفی بیشتر شخصیت مرحوم آیت‌الله باریک‌بین یکی از برنامه‌های جدی این ایام قرار می گیرد و از این فرصت چهلمین سالگرد به نحو شایسته و مطلوب استفاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه چهلمین سالگرد نماز جمعه تکرار نمی‌شود و باید به بهترین شکل از آن استفاده کنیم، افزود: همه ما مدیون تلاش‌ها و زحمات مرحوم آیت‌الله باریک‌بین بوده‌ایم و استان ما به برکت وجود این شخصیت با نام انقلاب انس گرفت و آشنا شد و می‌باید قدردان وجود ایشان باشیم.

 

آقای منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین در این جلسه اظهار کرد: الحمدالله با همکاری مردم روند بیماری کرونا در کشور در حال کنترل است و می‌توانیم در هفته جاری نماز عید فطر را برگزار کنیم.

 

 

وی تصریح کرد: بنا شد در خیابان شهدا و روبروی مسجد جامع نماز عید فطر برگزار شود و ان‌شاءالله مردم با آوردن وسایل شخصی، زیرانداز و جانماز و با رعایت کامل پروتکل‌ها برای برپایی نماز عید فطر حضور پیدا کنند و شاهد نماز باشکوهی در قزوین باشیم.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: لازم است زمان برپایی نماز را تا می‌توانیم کاهش دهیم و مسئولان امر تلاش کنند تا شرایط و مدیریت برپایی نماز به بهترین شکل صورت پذیرد.

 

علی شفیعی شاد مسئول ستاد نماز جمعه قزوین نیز در این برنامه گفت: گرامیداشت چهلمین سالگرد نماز جمعه قزوین که برای نخستین بار در 12 تیرماه 1360 توسط آیت‌الله باریک بین اقامه شده است، در دستور کار ستاد نمازجمعه قزوین قرار دارد و آیت‌الله عابدینی تأکید دارند که جدی دیده شود.

 

 

وی بیان کرد: موضوع دیگر بحث برپایی نماز عید فطر است و که تلاش می‌کنیم با همدلی هر چه بیشتر همه مسئولان و متولیان امر، ضمن رعایت اصول بهداشتی نماز عید فطر باشکوه و متمرکز در خیابان شهدا برگزار شود.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group