رهبر انقلاب با تأکید بر بحق بودن گلایه‌های مردم خوزستان: دولت بعدی حل مشکلات خوزستان را به صورت جدی دنبال کند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

مراسم شب‌های احیا و نمازهای جماعت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز برگزار می‌شود/ منع ترددها در شب‌های احیا لغو می‌شود 

 

 

با تصمیم ستاد ملی کرونا مراسم شب‌های احیا و نمازهای جماعت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز برگزار شده و منع ترددها در شب‌های احیا لغو می‌شود.

 

با حضور آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین جلسه‌ی مشترکِ مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با آقای منوچهر حبیبی و دکتر پیمان نامدار در خصوص نحوه برگزاری برنامه‌های شب قدر و بازگشایی مساجد در قزوین برگزار شد.

 

آیت‌الله عابدینی در این جلسه اظهار کرد: نباید تصمیم گیری‌ها به گونه‌ای باشد که مردم موضع‌گیری کنند و احساسشان این باشد که با وجود رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در مساجد، باز هم این مساجد هستند که بسته می‌شوند.

 

وی ادامه داد: اینگونه نباشد که نسبت به مساجد سخت‌گیری‌ها تا حد بالایی اجرایی شود و در فضاهای دیگر این سخت‌گیری‌ها نسبت به مساجدی که طبق آمار بیشترین رعایت‌ها را داشته‌اند، وجود نداشته باشد و این این موضوع موجب آزار و دلخوری مردم شود.

 

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: روشن شدن چراغ مساجد و شکل‌گیری صفوف نمازهای جماعت با رنج‌ها و تلاش‌های بسیاری در طول تاریخ صورت گرفته است و نباید این سرمایه‌های اجتماعی را نادیده بگیریم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تأکید کرد: حقیقتاً حفظ سلامت و بهداشت مردم را وظیفه شرعی خود می‌دانیم و این مهم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به شدت قبول داریم اما باید مراقب باشیم با این مسائل سیاسی برخورد نشود.

 

 

وی عنوان کرد: مجموعه مساجد و متولیان امر همه همکاری‌ها را با مسئولان بهداشت و درمان دارند و تلاش شده تا بیشتر از پروتکل‌ها، رعایت مسائل بهداشتی صورت بگیرد و تلاش کنیم همه چیز سر جای خودش قرار بگیرد.

 

طبق تصمیم گرفته شده از سوی ستاد ملی کرونا، مراسم شب‌های احیا در فضای باز قابل برگزاری است و نماز جماعت در مساجد برقرار و در حیاط مساجد اقامه خواهد شد. ضمناً در شب‌های احیا منع تردد لغو خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group