پیام رهبر انقلاب اسلامی در پی حادثه مصیبت‌بار انفجار در مسجدی در استان قندوز افغانستان: مسئولان کشور همسایه و برادر افغانستان عاملان خونخوار این جنایت را مجازات کنند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه حجت الاسلام موسی صفی خانی (مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان ) در گردهمایی مشترک ائمه جماعات واعضای شورای اسلامی شهر اقبالیه گفت:

ائمه جماعات در مساجد به عنوان مدیرمساجد محسوب شده وهیات امنا مساجد باید تعامل بیشتری با ائمه جماعات داشته باشند.

حجت الاسلام صفی خانی خاطرنشان کرد:

تمام برنامه های فرهنگی وبیان احکام ومسایل شرعی در مساجد با محوریت ائمه جماعات بوده وآن چیزی که امروز برای جامعه اسلامی مهم محسوب شده حضور نسل نوجوان وجوان ما در مساجد می باشد.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اظهار داشت:

دشمنان این نظام اسلامی با انواع برنامه های ضد اسلامی می خواهند این نسل مظلوم را را از مساجد ومراکز دینی جدا نمایند ولی شما ائمه جماعات مساجد وروحاینون باید با برنامه ریزی برنامه های فرهنگی وپاسخگویی به شبهات این نسل تلاش نمایید.

این مسئول ادامه داد:

توانمندی وجدیت وپشتکار فراوان وارتباط با مردم به خصوص نسل نوجوان وجوان را از ویژگیهای یک امام جماعت موفق دانست واظهارداشت:

ائمه جماعات ما باید جدیت وتوانمندی وارتباط را با قشر جوان باید بیشتر فراهم آورده که اگر این مسئله به خوبی صورت گیرد می توان بگوییم که آن امام جماعت مسجد در برنامه ها موفق بوده است.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تعامل وهمکاری بیشتر اعضای شورای اسلامی شهر اقبالیه با ائمه جماعات این شهر را مورد تاکید قرار دادوگفت:

تعامل وهمدلی وهمکاری اعضای شورای شهر اقبالیه با ائمه جماعات بسیار موثر بوده وتلاش کنیم این همکاری ها بیشتر تداوم یابد.

حجت الاسلام صفی خانی به برگزاری نماز جماعت صبح در استان خاطرنشان کرد:

خوشبختانه در مساجد شهر قزوین اقامه نماز جماعت صبح به خوبی صورت می گیرد وشما ائمه جماعات نیز باید این اقامه نماز صبح را در این شهر داشته باشید.

وی تصریح کرد:

برگزاری نماز جماعت صبح در شهرنشاط ،سرزندگی و امنیت شهر را دوچندان می کند.

وی از تشکیل صندوق قرض الحسنه برای ائمه جماعات مساجد خبر داد.

سپس شهسواری رئیس شورای اسلامی شهر اقبالیه ضمن خیرمقدم به میهمانان به حضور روحانیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداخت وگفت:

امروز روحانیت افتخار این نظام بر آمده از خون شهدا محسوب شده واعضای شورای اسلامی این شهر همه گونه همکاری را با ائمه جما عات این شهر خواهد داشت.

 

Comments are now closed for this entry

Template Design:Dima Group