پیام رهبر انقلاب اسلامی در پی حادثه مصیبت‌بار انفجار در مسجدی در استان قندوز افغانستان: مسئولان کشور همسایه و برادر افغانستان عاملان خونخوار این جنایت را مجازات کنند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه حجت الاسلام محمد حسن باریک بین (امام جمعه موقت قزوین ) در جمع نمازگزاران مسجد حضرت امام هادی (ع) مینودربا اشاره به تاثیر گزاری مساجد در نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت:

امروز مساجد در نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش اثر گزاری داشته وحضور نسل نوجوان وجوان ما در مساجد باعث می شود که در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان واکسینه شوند.

حجت الاسلام باریک بین ادامه داد:

دشمنان همیشه در تلاش هستند که حضور مردم به خصوص نسل نوجوان وجوان ما در مساجد کم رنگ شوند وشما خانواده ها نباید این اجازه را به دشمنان بدهید.

وی ادامه داد:

دوری گرفتن از مساجد باعث می شود که نتوانیم با خدای متعال صحبت کرده وبیشتر تلاش کنیم تا با اعضای خانواده در مساجد حضوری پر نشاط داشته باشیم.

امام جمعه موقت قزوین با ذکر روایتی از حضرت رسول اکرم (ص) در رابطه با مسجد بیان داشت:

حضرت محمد (ص) توجه جدی به مساجد داشتند ودراین روایت مساجد را به بازاری تشبیه کردند که نیازمندی های آخرتی یک انسان در آنجا بر آورده می شود.

وی یاداورشد:

پیغمبر گرامی اسلامی می فرمایند که اگر انسان در مسجد حضور پیدا نماید ودر برابر پیشگاه الهی به سجده افتد موجب سعادتی آخرتی فرد شده وقرب به خدا در وی ظاهر می شود ودر دنیا آرامش نصیب وی می شود.

وی اظهارداشت:

در این روایت می فرمایند که در مسجد دستاوردی بزرگ نصیب انسان شده که آن مغفرت خدای متعال بوده وتحفه ای که در این بازار پیدا می نماید بهشت رضای خدا در وی شامل می شود.

امام جمعه موقت قزوین به روایتی دیگر از حضرت علی (ع) اشاره واظهارداشت:

خدای متعال به حضرت مسیح وحی نمود که ای مسیح به بند گان خود پیام مرا برسان واین نکته مهم را به بنی اسراییل خطاب کن که (که هر گاه وارد خانه ای از خانه های الهی می شوید (مساجد ) داخل نشوید مگر با دلهای پاک واگر انسان با دلهای پاک وارد شد انسان با دست پراز آن خارج خواهد شد.)

امام جمعه موقت قزوین در ادامه این روایت ادامه داد:

 

کسانی که وارد مساجد می شوند نباید تکبر داشته باشند ودعای بند گان خود را اجابت نمی کنم مگر اینکه به کسی ظلمی روا داشته باشد وجبران نکرده باشد).

حجت الاسلام باریک بین در رابطه با برنامه های فرهنگی در مساجد اظهارداشت:

تمام برنامه های فرهنگی ودینی ومذهبی با محوریت امام جماعت باشد.

امام جمعه موقت قزوین از زحمات حجت الاسلام رضا بهبودی (امام جماعت سابق ) قدردانی واز زحمات مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان در رابطه با فعالیتهای ارزشمند وی در استان در خصوص مساجد وائمه جماعات قدردانی نمود.

در پایان این مراسم حجت الاسلام علی ابوالقاسمی (امام جماعت جدید مسجد حضرت امام هادی (ع) از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان به نمازگزاران معرفی شد.

حجت الاسلام موسی صفی خانی (مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین ) در خصوص برنامه های این مرکز گزارشی به استحضار نمازگزاران رساند .

Comments are now closed for this entry

Template Design:Dima Group