پیام رهبر انقلاب اسلامی در پی حادثه مصیبت‌بار انفجار در مسجدی در استان قندوز افغانستان: مسئولان کشور همسایه و برادر افغانستان عاملان خونخوار این جنایت را مجازات کنند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه در این مراسم که با حضور امام جمعه موقت قزوین ،جمعی ازطلاب وروحانیون وائمه جمعه وجماعات حضور داشتند حجت الاسلام سید حمید روحانی (رئیس بنیاد وپژوهشکده مطالعات تاریخ وانقلاب اسلامی ایران ) ضمن تبریک ایام دهه مبارکه فجروگرامیداشت یاد وخاطره شهدای انقلاب اسلامی وامام خمینی (ره) گفت:

حضرت امام خمینی (ره) در زندگی سراسر نورانی خود روش پیامبران را از آغاز حیات ودر پایان رحلت خود را در پیش گرفتند.

حجت الاسلام روحانی تصریح کرد:

وقتی در زندگی ائمه معصومین را مطالعه می نماییم می بینیم که همه این بزرگواران مسئله خودسازی در راه تهذیب نفس را اولویت برنامه های زندگی وکاری خود انجام میدادند.

موئسس بنیاد تاریخ پژوهی ودانشنامه انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد:

حضرت امام خمینی (ره) با آن دور اندیشی که داشتند وتهذیب نفسی که در وجود خود تقویت می کردند توانستند رژیم پهلوی را سرنگون نمایند.

وی تصریح کرد:حضرت امام خمینی (ره) درزمان طلبگی خود نیز به دنبال خودسازی وتذیب نفس بودند وشما دیدید که با روشنگری که این معمار بزرگ انقلاب داشتند توانستند آحاد ملت را به خود جذب نموده وبرعلیه رژیم خودباخته پهلوی قیام نموده وانقلاب اسلامی را تشکیل دهند.

این مسئول خاطرنشان کرد:

امام (ره) خوب درک کرده بود که انسان ها چه صفات رذیله وناپسندی دارند وهمیشه تلاش می کرد که این صفات رااز خود دور نماید واین شخصیت برجسته توانست امروز شاگردان برجسته ای را تحویل این نظام دهند که از شخصیت های برجسته را می توان به مقام معظم رهبری اشاره نماییم.

حجت الاسلام روحانی اظهارداشت:

امروز در کشور ما می بینیم که مصیبت هایی دچار شدیم از حب وبغض کسانی است که در حب نفس وتهذیب نفس وخودسازی به دور هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد:

ائمه معصومین ما در بیداری مردم آن زمان چه سختیها ومشقت هایی دیدند ولی توانستند اصل روشنگری را در جامعه ترویج دهند.

وی ادامه داد:

امام خمینی (ره) نیز در شکل گیری این نهضت انقلاب اسلامی سختی ها ورنج های فراوانی دیدند ومقاومت نمودند که امروز بیداری اسلامی برخی از کشورها نشات گرفته از بیداری ملت ایران در بهمن 57 بود.

وی ضمن تاکید ودعوت از همه گروهها واحزاب در راهپیمایی 22 بهمن بیان داشت:

خوشبختانه ملت همیشه بصیر وبیدار ایران در روز 22 بهمن روزی فراموش نشدنی را رقم زده وبا حضور گسترده خود در این روز بزرگ به دشمنان نشان خواهند داد که ملت ایران همیشه در تمام صحنه ها حضور دارد.

Comments are now closed for this entry

Template Design:Dima Group