رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز جهانی قدس: کل فلسطین به صحنه مقاومت تبدیل و همه طرحهای سازش با دشمن صهیونیست باطل شده است

تصویر

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار با دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و جمعی از مطالبه‌گران استان گفت: مطالبه‌گری را از مرحله پیگیری به جایگاه پیشگیری مفاسد ارتقا دهیم.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار دکتر داود گودرزی، دبیر قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور و جمعی از مطالبه‌گران استان قزوین اظهار کرد: مطالبه‌گری زنده و بالنده بودن نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد، اگر در جامعه ما مطالبه‌گری خاموش شود و مطالبه‌گران منزوی شوند حیات و نشاط جمهوری اسلامی کمرنگ می‌شود و این خطر بزرگی است که ما باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: مطالبه‌گران مجاهدان عرصه جهاد تبیین به حساب می‌آیند، بنابراین لازم است نوع مطالبه‌گری ما نیز این چنین باشد، مطالبه‌گری باید امید آفرین باشد، خط قرمز مطالبه‌گری سیاه‌نمایی است، در بیانات امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب به‌شدت تأکید شده که به هیچ عنوان امید مردم را به یأس تبدیل نکنیم، یعنی نباید طوری وانمود کنیم که همه ارکان نظام را ظلم فرا گرفته و ما در حال مطالبه حق هستیم، این خلاف است و ما موظفیم به شدت از این خلاف پرهیز کنیم.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: اگر بخواهیم مستند قرآنی برای مطالبه‌گری امیدآفرین بیاوریم این است که خداوند در سوره حج فرمودند شعائر الهی را باید بزرگ نشان دهیم، در این راستا لازم است موارد مثبت نظام را بازگو کنیم.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: انتقاد تنها یکی از صفات مطالبه‌گران است، همه وجود ما نقد نیست، ما باید موارد مثبت را نیز بازگو کنیم، در کنار آن موارد انتقادی را نیز بیان کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: مطالبه‌گری را باید تعمیم داد، اگر مطالبه‌گران یک حزب، باند و جریان کوچک و محدود باشند، صحیح نیست؛ ما باید کاری کنیم مطالبه‌گری عمومی شود و همه افراد جامعه را به این منظور بسیج کنیم. خداوند متعال فرمود کاری کنید مردم خودشان برای بر پا داشتن عدل و قسط از جا برخیزند، خدا نمی‌گوید به زور و با استفاده از قانون مردم را وادار به بر پا داشتن قسط کنید،؛ بلکه می‌گوید کاری کنید همه آدم‌ها مطالبه‌گر باشند، زیرا اگر تعداد مطالبه‌گران اندک باشد ممکن است فشارها و سختی‌ها مشکل‌آفرین شوند.

 

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: خداوند در آیه ۱۶ سوره اسراء می‌گوید اگر بخواهیم یک جامعه یا شهر و کشوری را نابود کنیم زیاده‌خواهان، زیاده‌خواران و حرام‌خواران آن شروع به حرام‌خواری می‌کنند و آن عذابی که گفتیم را برای آنان محقق می‌کنیم. ما وقتی این آیه را می‌خوانیم در مقابل پدیده‌هایی چون زمین‌خواری و حرام‌خواری از سکوت کردن می‌هراسیم و باید از کوتاهی و ملاحظه‌کاری در عدالت خواهی پرهیز کنیم.

 

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: مطالبه‌گر باید مبلّغ رسالات الهی باشد، ما هر کاری می‌کنیم باید یک موافقت اصولی قرآنی برای آن بگیریم، ما به‌عنوان یک مطالبه‌گر باید آمر به معروف، ناهی از منکر و مبلّغ رسالات الهی باشیم، خداوند فرموده وقتی قیامت می‌شود ندا سر می‌دهند که مبلّغین رسالات الهی بیایند که نخستین این افراد پیامبر گرامی اسلام (ص) است، ما نیز باید برای خود پرونده مبلّغ رسالات الهی مهیا کنیم، کجا بهتر از مطالبه‌گری می‌توانیم چنین پرونده‌ای را برای خود فراهم کنیم؟ مطالبه‌گری پرونده ما را کامل می‌کند.وی اذعان داشت: مطالبه‌گران ما آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند؛ زیرا خداوند فرمان داده شما باید امت باشید، یعنی امام و نظام داشته باشید و منظم و متشکّل باشید، وقتی منظم شدید با منافقین متفاوت خواهید شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: خداوند در آیه ۴ سوره مبارکه منافقون فرموده یکی از ویژگی‌های منافقین این است که تک‌تک آن‌ها مانند چوب خشک هستند، اگر ما نسبت به مؤمنین خشک و بی‌خاصیت بودیم معلوم می‌شود با منافقین فرقی نداریم.

 

 

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: خداوند در آیه ۶۷ سوره توبه نیز راجع به منافقین می‌فرماید روابط منافقین با یکدیگر مانند چوب خشک است، کنار هم چینش شده‌اند اما با یکدیگر همراه نیستند، خداوند در ادامه در آیه ۷۱ این سوره در رابطه با مؤمنین می‌فرماید این‌ها یاور و حامی یکدیگر هستند، بنابراین ما باید با یکدیگر روابطی به این شکل داشته باشیم تا کارها پیش برود.

 

وی بیان کرد: یکی از مطالبات همه ما باید این باشد که بگوییم مطالبه‌گری فرصت بسیار کم‌نظیری برای حراست از سلامت نظام و تحکیم و استحکام پایه‌های نظام است و اگر این فرصت مطالبه‌گری را از دلسوزان نظام بگیرند این فرصت به دست دشمنان می‌افتد و آن‌ها برای تضعیف پایه‌های نظام و تحقیر نظام و امت از مطالبه‌گری استفاده می‌کنند، بستر و زمینه مطالبه‌گری در دل آحاد مردم وجود دارد و ما نباید این بستر را به دشمنان نظام و انقلاب بسپاریم؛ بلکه باید این بستر را تقویت کنیم و حتی اگر خسارت سیاه‌نمایی اتفاقی و ناخواسته مطالبه‌گران دلسوز داخلی را بپذیریم کمتر از این خسارت است که بخواهیم مطالبه‌گری را به دست دشمنان نظام و انقلاب بسپاریم.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: ما به شدت نیازمند نسل جدیدی از مطالبه‌گری هستیم که از مفاسد پیشگیری کنند، نه اینکه بخواهیم آن ها را پیگیری کنیم، اکنون در مرحله پیگیری قرار داریم.

 

 

آقای دکتر گودرزی در ابتدای این دیدار بیان کرد: امروز باید با هوشمندی وروش های درست وتمرکز به مبارزه با فساد در جامعه برویم.

 

دبیر قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور گفت: ما به عنوان مطالبه گر در هر جایگاهی که هستیم باید ظرفیت هایمان را به این سمت ببریم که فساد را در تمام بخش‌های جامعه به حداقل برسانیم و با هوشمندی رو به جلو حرکت کنیم.

همچنین در ادامه این دیدار تعدادی از مطالبه گران نقطه نظرات خود را پیرامون موضوعات روز کشور و استان بیان کردند.

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group