رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز جهانی قدس: کل فلسطین به صحنه مقاومت تبدیل و همه طرحهای سازش با دشمن صهیونیست باطل شده است

تصویر

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار با رئیس و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: نقش مردم نیز در ارتقای سلامت بسیار حائز اهمیت است، یعنی مردم را بسیج کنیم که برای سلامتی خود و دیگران اقدام کنند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار دکتر عبدالله دیدبان رئیس و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهار کرد: خداوند در سوره مبارک ابراهیم می‌فرماید ای پیغمبر ما این کتاب را برای تو فرستادیم که مردم را از تاریکی‌ها به سمت نور هدایت کنی، این موضوع نشان می‌دهد که رسالت قرآن حرکت از تاریکی به سوی نور است.

 

وی تصریح کرد: امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند غیر از پروردگار در این دنیا به هیچ کسی دل نبندید، یعنی امیدتان فقط به خدا باشد، خدا توسط بندگانش مشکل شما را حل می‌کند اما در درجه نخست این خداست که مشکلات را حل می‌کند، اگر ما برای حل مشکلات مستقیم به سراغ بندگان خدا برویم، شرک است.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: قرآن ما را از تاریکی‌های جهالت به سمت نور می‌کشاند، یعنی همه تاریکی‌ها را برای ما روشن می‌کند، در تمام آیات قرآن چراغ روشنایی‌ بخش وجود دارد، جهل و نادانی مانند تاریکی است، قرآن کاری می‌کند که ما به نور و روشنایی برسیم، قرآن می‌گوید آن ‌قدر خدا را عبادت کن تا به یقین برسی، یقین هم از عبادت حاصل می‌شود.

 

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: خداوند در سوره منافقون می‌فرماید عزت برای خدا، رسول خدا و مؤمنین است، در چندین جا خداوند فرموده پیغمبر برای این عزیز است که فرستاده خدا و تجلی عزت خداست، مؤمنین هم با خدا و پیغمبر به عزت رسیده‌اند، وگرنه منبع همه عزت‌ها خداست.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: از نگاه دین امکانات پزشکی و درمانی را مجاری شفا از سوی خدا می‌دانیم، یعنی شفادهنده اصلی خدا است؛ همانطور که بسیاری اوقات از منظر پزشکی امیدی به زنده ماندن افراد نیست، اما آثار توکل و دعا ماجرای زندگی آن‌ها را به گونه دیگری رقم می‌زند.

 

وی با اشاره به نقش مردم در ارتقای سلامت جامعه، خاطرنشان کرد: نقش مردم نیز در ارتقای سلامت بسیار حائز اهمیت است، یعنی مردم را بسیج کنیم که برای سلامتی خود و دیگران اقدام کنند چرا که با حضور مردم روند ارتقای سلامت در جامعه تسهیل می‌شود.

 

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: در رابطه با بیماری کرونا نیز همین‌گونه بود و مردم به یاری حوزه سلامت آمدند، ائمه جمعه، جماعت و طلاب و روحانیون همگی در کنار عزیزان حوزه سلامت پای کار آمدند در حالی که در اوج شیوع ویروس کرونا قرار داشتیم اما آنها شجاعانه در تغسیل و تدفین اموات کرونایی به میدان آمدند که یکی از برجسته‌ترین افراد پای کار، مرحوم حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه آوج بود که از خداوند می‌خواهیم روح آن مرحول با انبیاء و اولیاء محشور باشد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group