رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز جهانی قدس: کل فلسطین به صحنه مقاومت تبدیل و همه طرحهای سازش با دشمن صهیونیست باطل شده است

تصویر

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

 نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین جلسه رابطین عفاف و حجاب ادارات استان گفت: پرهیز از نگاه متکبرانه و توجه به نگاه دلسوزانه در ارتباط با مخاطبان در حوزه عفاف و حجاب ضروری است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه رابطین عفاف و حجاب ادارات استان قزوین اظهار کرد: خداوند سفارش همه انسان‌ها را به ما کرده است، نخستین گامی که بر می‌داریم این است که باید نگاه‌ها نسبت به مخاطبان اصلاح شود، نباید نگاه متکبرانه در حوزه عفاف و حجاب داشته باشیم و باید خود را خادم مردم بدانیم و از موضع دلسوزی به مخاطبان نگاه می‌کنیم.

 

وی عنوان کرد: در دستورات قرآن، روایات و سیره رسول اکرم (ص) تأکید به این مسئله شده و هم اینکه همواره تمام اقوام ایرانی اعم از کردها، گیلک، بلوچ و دیگر قومیت‌ها از بهترین نوع پوشش برخوردار بوده‌اند.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: تحکیم مبانی ایمانی و دینی می‌تواند عفاف و حجاب را مستحکم کند، باید این ریشه به ‌صورت زیرساختی محکم شود و هم خواهران حوزوی باید در این راستا فعال بیشتری کنند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تأکید کرد: دغدغه‌مندان عرصه عفاف و حجاب باید از محتواهای کلیشه‌ای پرهیز کنند، زیرا این محتواها مردم را خسته می‌کند و خروجی و برکت نخواهد داشت.

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: باید از رسانه با برنامه استفاده کنیم، اگر قرار است کار رسانه‌ای انجام شود باید جذاب، فاخر و حکیمانه باشد و اگر کانال‌هایی در فضای مجازی به صورت هنرمندانه ایجاد شود که جاذبه لازم را به همراه محتوای مطلوب داشته باشد بسیار مؤثر خواهد بود.

 

وی اذعان داشت: حجاب محصول عفاف، عفاف محصول کرامت، کرامت محصول تقوا و تقوا محصول عبادت است و همه برنامه‌ها باید به سمت حفظ و ارتقای کرامت انسان‌ها منتهی شود؛ بنابراین ما باید کار روی مقوله عفاف و حجاب را از عقیده آغاز کنیم.

 

 

وی تأکید کرد: خداوند در رابطه با منافقین می‌فرماید این‌ها نسبت به هم مانند چوب خشک هستند و عاطفه‌ای نسبت به هم ندارند، اما در رابطه با مؤمنین می‌فرماید به ‌شدت حامی یکدیگر هستند، از آبروی یکدیگر حمایت کرده و پشتیبان هم هستند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تأکید کرد: نباید در بحث عفاف در جامعه دچار یأس و ناامیدی شویم، عالم نوجوانان عالم فرهنگ‌های متنوع است و باید این عزیزان را درک کنیم و به آن‌ها نگاه مثبت داشته باشیم.

 

امام جمعه قزوین یادآور شد: شعور دینی به حجاب محدود نمی‌شود، شعور دینی اعم از عدالت، عرفان، معرفت و جوانمردی، محبت، دوستی و تمام زیبایی‌هاست، اگر همه این‌‌ها کنار هم قرار گرفتند عفاف و حجاب مستحکم می‌شود.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group