رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز جهانی قدس: کل فلسطین به صحنه مقاومت تبدیل و همه طرحهای سازش با دشمن صهیونیست باطل شده است

تصویر

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در خطبه‌های نماز استسقاء که عصر دوشنبه در مصلای باغستان سنتی قزوین اقامه شد، گفت: نظارت و کنترل بازار رسالت دولت‌ها است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز استسقاء (نماز طلب باران) که عصر دوشنبه در مصلای باغستان سنتی قزوین اقامه شد، اظهار کرد: خدای متعال تمام نعمت‌های خود را برای بندگان مهیا کرده و فرموده هر خیری به شما می‌رسد از طرف خداست و خداوند این‌ها را می‌فرماید که ما یاد بگیریم همه چیز خود را با خدا تنظیم کنیم.

 

وی ادامه داد: خداوند می‌فرماید خزائن و معادن هر چیزی که در عالم وجود دارد نزد ماست، باران نیز نزد خداست اما خدا در جای دیگر می‌فرماید هر چیزی که می‌خواهیم برای شما بفرستیم روی حساب و کتاب می‌فرستیم.

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: خداوند همان خدایی است که پس از اینکه همه مأیوس و ناامید شدند بشارت می‌دهد، زیرا قبل از این مسئله قلب انسان قساوت داشته اما در نهایت که دل انسان می‌شکند و حالت توبه پیدا می‌کند، خداوند نسبت به او رحم می‌کند و آن زمان رحمتش را شامل حال بندگان قرار می‌دهد، زیرا او سرپرست و دلسوز قابل ستایش است و بندگان خود را در سختی و گرفتاری رها نمی‌کند.

 

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: خداوند می‌فرماید مگر ندیدید بارها باران رحمت خود را از آسمان فرو فرستادم، زمین سرسبز و شاد شد و درختان انبوه روئیدند، نه تنها ما انسان‌ها شاهد این الطاف خداوند بوده‌ایم بلکه درخت‌ها و گیاهان نیز باران رحمت خدا را چشیده‌اند.

 

وی اظهار کرد: ریشه استسقاء از سَقی بوده و به معنای درخواست آب و باران است، ما در نماز استسقاء به خداوند عرض می‌کنیم که خدایا؛ ما محتاج هستیم و برای التماس به تو در این مکان دور هم جمع شده‌ایم و نماز اقامه کرده‌ایم.

 

امام جمعه قزوین تأکید کرد: زمانی‌که دست ما از همه جا کوتاه شده و مأیوس می‌شویم باید به خدا پناه ببریم. اگر ما از یک بدی فرار می‌کنیم باید به دامان مهر خدا پناهنده شویم، خداوند در سوره مبارکه جن فرمود از ظلم‌هایی که به دیگران و خدا کردید استغفار و توبه کنید تا رحمت خداوند را دریافت کنید و مبادا از رحمت خدا مأیوس شوید و از او روی برگردانید.

 

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: دولت‌ها باید تدبیر کنند، به بازار نظارت داشته باشند و مایحتاج زندگی مردم را تأمین کنند، این‌ها وظایف دولت است.

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: متاسفانه از نظر آب‌های زیرزمینی و منابع آب شرب، شرایط خوبی نداریم و لازم است با رعایت کامل مصرف آب و استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری در بخش کشاورزی از مصرف بی رویه جلوگیری کرده و مانع از فرونشست بیشتر زمین شویم.

 

امام جمعه قزوین افزود: متأسفانه فرونشست زمین مناطق مختلف کشور به خصوص دشت قزوین را تهدید می‌کند و باید تدابیر ویژه‌ای برای آن اتخاذ شود.

 

 

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: تمامی این موارد گناه است، گناه فقط دروغ، تهمت، غیبت و قتل نیست، اینکه زمین را به نابودی بکشانیم جزو بدترین گناهان است و باید به این موارد توجه ویژه کنیم.

 

وی تصریح کرد: بعضی‌ها به دنبال فرصت می‌گردند که برخی کالاها را انبار کنند تا ضرر و زیان آن به مردم برسد، دولت‌ باید وظیفه خود را در قبال این مسائل انجام دهند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: امیرالمؤمنین (ع) فرمودند رسول گرامی اسلام (ص) زمانی‌که طلب باران می‌کردند و نماز استسقاء می‌خواندند در محضر خدا عرضه می‌داشت که پروردگارا باران رحمت خود را برای بندگانت و گیاهان بفرست، رحمتت را فراوان کن و نشر بده، اگر باران نباشد همه جای شهر بوی مرگ می‌دهد، حضرت سه‌بار این دعا را می‌خواندند و ملتمسانه از خدا باران رحمت درخواست می‌کردند.

 

 

 

آیت‌الله عابدینی گفت: از همه کسانی‌که در برپایی نماز استسقاء سهیم بودند و در روز پنجاه‌بدر تلاش کردند تا مراسمی برپا شود کمال تشکر را داریم و از خداوند توفیق روزافزون آنان را خواستاریم.

 

گفتنی است نماز استسقاء (نماز طلب باران) عصر دوشنبه در مصلای باغستان سنتی قزوین با حضور مردم و مسئولان و به امامت آیت الله عابدینی اقامه شد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group