پیام رهبر انقلاب اسلامی در پی حادثه مصیبت‌بار انفجار در مسجدی در استان قندوز افغانستان: مسئولان کشور همسایه و برادر افغانستان عاملان خونخوار این جنایت را مجازات کنند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

خداوند بر حفظ امانت‌ها تاکید دارد/ در مقابل تخلفات حساس باشیم

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار بازرس ‌کل و مدیران بازرسی استان قزوین گفت: ما که پیرو اسلام و قرآن هستیم، نباید نسبت به تخلفات کوتاه بیاییم و باید طبق قانون برخورد کنیم و بدانیم خداوند بر حفظ امانت‌ها تاکید جدی دارد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار بازرس ‌کل و مدیران بازرسی استان قزوین ضمن تأکید بر لزوم توجه به آثار اخروی فعالیت‌های نظارتی اظهار کرد: کوچک و بزرگ اعمال ما مورد محاسبه قرار می‌گیرد و به گونه‌ای کار کنیم که عمل صالح برای قیامت فراهم کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: این فرموده خداوند است که اگر می‌خواهیم در ایفای نقش جوانمردانه در مسیر تحقق عدالت موفق باشیم باید مطیع خدا و رسول خدا(ص) و پیرو سنت و سیره پیامبر و آل پیامبر (علیهم السلام) باشیم و اگر جایی در تصمیم‌گیری دچار شک شدیم، به کلام خدا و رسولش مراجعه کنیم تا نزاع‌ها حل شود.

 

وی عنوان کرد: ما که پیرو اسلام و قرآن هستیم، نباید نسبت به تخلفات کوتاه بیاییم و باید طبق قانون برخورد کنیم و بدانیم خداوند بر حفظ امانت‌ها تاکید جدی دارد.

 

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: گاهی مسئولان امر اجازه می‌دهند ساختمان‌هایی به صورت غیر قانونی احداث شود، زمین‌های کشاورزی و مصالح ساختمانی از بین برود، آبروی انسان‌هایی ریخته شود و بعد از آن به فکر برخورد می‌افتند. بدانیم مسئولیت‌های شرعی این مسائل به گردن آنهاست و نباید اجازه بدهیم کار به اینجا بکشد.

 

به سکوت‌وادار کردن عدالت‌خواهان، خسارت‌‌بار است


آیت‌الله عابدینی بیان کرد: به سکوت‌وادار کردن عدالت‌خواهان، خسارت‌های زیادی به جامعه ما وارد می‌کند. البته هر کسی در جرگه عدالت‌خواهان قرار نمی‌گیرد و نمی‌توانیم سیاه‌نمایی را عدالت‌خواهی قلمداد کنیم اما کسانی که صادقانه پای کار آمده‌اند و از مسئولان و خود بنده به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه هم انتقاد می‌کنند، باید مورد استقبال قرار گیرند و نباید برخوردی با آنها بکنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: باید کاری کنیم آن کسی که عدالت‌خواه است، حساس باشد و فریادش بلند باشد اما اگر کاری کنیم که کسی جرات نکند حرف بزند و حرف خود را با ترس مطرح کند، سقوط جامعه ما از نظر عدالت، آزادی، کرامت و حریت انسانی است و اگر این مهم تحقق یابد، هیچگاه در جامعه ما شاهد فساد و در نهایت تجمعات و آشوب‌های خیابانی نخواهیم بود.

 

در ابتدای این دیدار آقای عبدالله آقاعلیخانی بازرس‌ کل استان قزوین برنامه‌های بازرسی استان را تشریح کرد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group