رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز جهانی قدس: کل فلسطین به صحنه مقاومت تبدیل و همه طرحهای سازش با دشمن صهیونیست باطل شده است

تصویر

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جلسه ستاد مردمی اربعین گفت: در کنار مدیریت سخت‌افزاری، محتوای عرفانی و معنوی اربعین مورد توجه قرار گیرد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه ستاد مردمی اربعین اظهار کرد: در روز اربعین حرکت جدی در سطح شهر باشد و همه امکانات و ظرفیت‌های این عرصه را بسیج کنیم تا در یک روز مراسم برگزار شود تا عظمت و جلوه آن بیشتر باشد.

 

وی با تاکید بر ترویج و تبیین هر چه بیشتر مبانی عاشورا و آرمان‌های اباعبدالله الحسین(ع) خاطرنشان کرد: بسیاری از بیانات امام حسین(ع) نیاز به تفسیر ندارند و به خوبی قابل درک هستند و همه کسانی که عاشق اباعبدالله الحسین(ع) هستند، می‌باید وقت و فرصت بیشتری برای آگاهی از آرمان‌های حضرت و مبانی عاشورا بگذارند و این معنا بیش از پیش در جامعه ترویج شود.

 

 

امام جمعه قزوین افزود: به همان میزانی که به فیزیک کار که همان برپایی خیمه و موکب در ایام اربعین است، توجه می‌کنید که بسیار هم ضروری است، توجه به مسائل محتوایی اربعین در اولویت و محور کار قرار گیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تشریح کرد: امام حسین(ع) در قیام عاشورا برای خودشان بهشت نمی‌خواستند، بلکه هدف حضرت هدایت جامعه به سمت اهداف متعالی الهی بود و در این مسیر جان خود را فدا کردند.

 

وی با تاکید بر اینکه در تبیین اهداف عاشورا و ابعاد شخصیت اباعبدالله الحسین(ع) رسالت مهم دینی است، عنوان کرد: نباید در راستای این هدف مهم، کوتاهی کنیم و باید جدیت زیادی داشته باشیم و در کنار مدیریت سخت‌افزاری، محتوای عرفانی و معنوی اربعین مورد توجه قرار گیرد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group