رهبر انقلاب رأس ساعت ۷ صبح با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) آراء خود را به صندوق انداختند؛ روز انتخابات روز ملت ایران و تعیین سرنوشت است هرچه زودتر این وظیفه را انجام دهید

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

ایمان، تقوا و تسلیم در برابر خدا سه عنصر موفقیت در کار جمعی است

 

 

امام جمعه قزوین در جلسه هیأت امنای مؤسسه خیریه حاج قاسم سلیمانی گفت: ایمان، تقوا و تسلیم در برابر خدا سه عنصر موفقیت در کار جمعی است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه هیأت امنای مؤسسه خیریه حاج قاسم سلیمانی که در مسجد شیخ‌الاسلام برگزار شد، اظهار کرد: کسی که برای رفع مشکل، فقر، گرسنگی و گرفتاری مسلمین قدمی بر می‌دارد، تأسی به سیره امیرالمؤمنین(ع) کرده است.

 

وی تصریح کرد: الحمدالله در پای مکتب و سیره امام علی(ع)، کارهای خیر شما به بلوغ رسیده است و در این روزهای ضربت خوردن و شهادت حضرت، یاد و نام امیرالمؤمنین(ع) عالم را فرا گرفته است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: آن چیزی که شما را گرد هم آورده تا این خدمات ارزشمند را داشته باشید، یادآور آیه شریفه «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا» است که در عرصه مدیریت فضای خیری جلوه‌گر شده است.

 

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: در آیه 101 سوره آل عمران خدا فرموده هر کسی بتواند در زندگی به خدا متصل شود، راهش را پیدا کرده و موفق شده است. هر کسی نماز خواند، زکات، خمس و انفاق را مورد توجه قرار داد، «وَمَنْ يَعْتَصِمْ بِاللَّهِ» می‌شود.

 

وی افزود: خدا می‌خواهد بندگانش بتوانند با هم کار جمعی انجام دهند و زیرساخت‌های آن را به ما نشان داده است. انسان ممکن است در فردیت انسان خوبی باشد اما در جمع نتواند کارایی لازم را داشته باشد.

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه ورود و موفقیت در کارهای جمعی شرایطی دارد، اضافه کرد: خداوند فرمود هر کسی بتواند با خدا ارتباط برقرار کند، موفق می‌شود. در آیه 103 سوره آل عمران نیز به همه می‌گوید وارد کار جمعی شوید، پس از آنکه کارهای فردی را به درستی انجام دادید.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: در آیه 102 سوره آل عمران سه عنصر را به عنوان سرمایه انسانی برای ورود به کار جمعی معرفی کرده است؛ سرمایه اول ایمان انسان است و خدا فرموده ایمان شما نمی‌گذارد به اختلاف برسید و خواسته‌های شخصی خود را در کارها دخالت دهید.

 

وی ادامه داد: سرمایه دوم عنصر تقواست که دانایی، فهم، بصیرت، قدرت تشخیص و اراده از مصادیق آن است. خدا بر روی تقوای انسان حساب کرده که یک مرتبه بالاتر از ایمان است و برای ورود به کار جمعی به آن نیازمند هستیم.

 

امام جمعه قزوین افزود: سرمایه سومی که در آیه 102 سوره آل عمران معرفی شده این است که تسلیم در برابر خداوند است و در اینجا منظور از تسلیم مقامی بالاتر از ایمان و تقواست و تسلیمی که انسان برای ورود به اسلام لازم دارد، نیست.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group