رهبر انقلاب رأس ساعت ۷ صبح با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) آراء خود را به صندوق انداختند؛ روز انتخابات روز ملت ایران و تعیین سرنوشت است هرچه زودتر این وظیفه را انجام دهید

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

برکات لیله‌القدر از تمام عمر انسان بیشتر است / مصاحبه وزیر امور خارجه، دلبستگیِ ذلت‌بارش به آمریکا را نشان داد / ان‌شاءالله بزودی شاهد پایان کار غربزدگان در کشور باشیم/ با رعایت پروتکل‌ها کادر درمان را حمایت کنیم

 

 

امام جمعه قزوین در برنامه سروش آسمانی گفت: مصاحبه وزیر امور خارجه، دلبستگیِ ذلت‌بارش به آمریکا را نشان داد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در برنامه زنده تلویزیونی سروش آسمانی که از شبکه قزوین پخش می شود، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان و روزه، گناهان را می سوزاند و محبت بین بنده و خدا در این ماه مبارک، در حرارت و گرمای لطف خداوند نسبت به بندگان می تواند تحکیم بخشیده شود.

 

وی با بیان اینکه یکی از کارهای خوب در ماه مبارک رمضان، کمک به ایتام و نیازمندان است، تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصت برای نشان دادن جلوه های بندگی است و هر چه انسان هنر بندگی دارد، در این ماه می باید دار و ندارش را نشان دهد و خودش را محک بزند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: اینکه یک آیه قرآن در این ماه ثواب کل قرآن را دارد، یعنی ثواب بیش از 6 هزار آیه قرآن؛ ثواب هر عبادتی در این ماه چندین برابر نزد خداوند ثواب دارد و شیاطین در این ماه قل و زنجیر شده اند تا بندگان هنر بندگی را به خوبی به نمایش بگذارند.

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: در هر ماه رمضانی، محصول سال خود را می باید به نمایش بگذاریم و نسبت به نماز، قرآن و اعمال عبادی مراقبت و بررسی داشته باشیم تا در همه مسائل زندگی، به کمال بندگی دست یابیم.

 

وی با بیان اینکه یکی از کارهای مهم و سفارش شده در ماه مبارک رمضان دست‌گیری از فقراست، اضافه کرد: رسول خدا(ص) سفارش ویژه ای برای فقرا کرده اند و در باب افطاری دادن سفارش ویژه کرده اند و از هر راهی اطعام و اکرام را مطرح می کنند و در تعقیب نمازها در ماه رمضان توجه به فقرا و شفای مریض را می خواهیم.

 

آیت‌الله عابدینی در ادامه با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهار قرآن است، عنوان کرد: خداوند قرآن را در ماه مبارک رمضان نازل کرده است و در حدیث داریم ماه رمضان بهار قرآن است و قرآن بهار دلهاست. امیرالمؤمنین(ع) فرمودند اگر می خواهید دلهایتان پاییزی نباشد و نشاط بهاری داشته باشد، با قرآن انس داشته باشید تا از نگرانی و استرس دور شوید و همواره نشاط داشته باشید.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: وقتی سرزمین دلها با نهال های قرآنی که همان آیات قرآن است، انس پیدا کند، باغ هایی می شوند که شاخه های درختانش در هم تنیده هستند و این درکِ از قرآن در ماه مبارک رمضان ایجاد می شود و لازم است در ماه رمضان بکوشیم و دعا کنیم تا رفاقتمان با قرآن برقرار شود.

 

وی با بیان اینکه ما یک شب قدر داریم، اظهار کرد: در روایات مشخص و  واضح و بدون شک و تردید هر چه می بینیم یک شب قدر است و اگر در بعضی جاها لیالی آمده به بیانی لیله القدر در طول عمر ماست و در چنین فضایی لیالی مطرح شده است.

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: ما برای مسائل مختلف سال در نظر گرفته ایم، مثلا سال خمسی و سال تجاری؛ برای انسانیت هم سال داریم که از لیله القدر آغاز می شود و تا لیله القدر سال بعد ادامه می یابد و ماه مبارک رمضان نگین لیله القدر را در خود دارد و لازم است در این شب گذشته و آینده خود را بررسی و برنامه‌ریزی و تلاش کنیم لیله القدر را درک کنیم.

 

آیت الله عابدینی بیان کرد: لیله القدر شب نزول قرآن است و خدا فرموده چه می دانید لیله القدر چیست و چه عظمتی دارد، این یک شب از هزار ماه بالاتر است و برکاتش از تمام عمر یک انسان بیشتر است.

 

وی با اشاره به مناسبت های پیش رو عنوان کرد: یکی از مناسبت ها جنگ بدر در سال دوم هجری است. در این جنگ کفار قوت و قدرت مسلمانان را به خوبی مشاهده کردند و در این جنگ عده ای کشته و عده ای به اسارت گرفته شدند و حرکت عزت و اقتدار دینی در جنگ بدر آغاز شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به ضربت خوردن امیرالمؤمنین(ع) در شب نوزدهم ماه رمضان و در مسجد کوفه اظهار کرد: امام علی(ع) امامی مظلوم بود همواره در مسیر خدمت به بندگان خدا بود و همه زیبایی های عالم آفرینش در وجود حضرت جلوه گر بود.

 

امام جمعه قزوین افزود: هر چه در وجود مبارک امیرالمؤمنین(ع) می بینیم، حسن، جمال، بندگی، عبودیت و انسانیت است. حضرت می فرمایند برخی از ترس عبادت می کنند که عبادتشان، عبادت بردگان است، برخی برای بهشت عبادت می کنند که عبادتشان همانند کار تجار و بازرگانان است، برخی برای محبت خداوند را عبادت می کنند که بهترین نوع عبادت است.

 

وی ادامه داد: امام علی(ع) در باب حمایت از فقرا و محرومان همواره تأکید ویژه داشت و در جهاد فی سبیل الله خطبه مخصوصی دارند و فرمودند اگر قومی اجازه دادند دشمن به کوچه های آنها آمدند، خوار خواهند شد و ما نیز نباید اجازه دهیم چشم های الکترونیکی دشمنان در سری ترین مراکز فناوری ما نصب شود و توسط جاسوسانشان زمینه خرابکاری را فراهم کنند.

 

آیت الله عابدینی تأکید کرد: در هر شرایطی می شود وظیفه خود را در باب لیله القدر انجام دهیم و خودمان را از این شب با عظمت محروم نکنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تسلیت سالروز شهادت شهید مطهری گفت: در این ایام روز معلم را در پیش داریم که به همه معلمان عزیز و زحمت کش تبریک عرض می کنم. کتاب «جاذبه و دافعه علی علیه‌السلام» و «سیری در نهج البلاغه» را در این ایام مطالعه کنیم.

 

وی بیان کرد: شمار مبتلایان به کرونا متأسفانه افزایش یافته است و لازم است بیشتر مراقبت کرده و کادر درمان را حمایت کنیم و برای این عزیزان دعا می کنیم تا همواره سلامت و موفق باشند.

 

امام جمعه قزوین با اشاره به افشای فایل صوتی مصاحبه جنجالی وزیر امور خارجه ایران عنوان کرد: آن چیزی که در دلشان بود را رو کردند و دلبستگی و وابستگی ذلت باری که همواره نسبت به آمریکا داشتند در صحبت های ایشان به خوبی مشخص شد.

 

آیت الله عابدینی تأکید کرد: ان‌شاءالله بزودی شاهد پایان حاکمیت غرب زدگان در کشور باشد و مردم شیرینی عزت و اقتدار را با دولتی جوان و انقلابی و قرآنی بچشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group