رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسبت روز جهانی قدس: مبارزه مشروع با رژیم غاصب را ادامه دهید که ناچار به قبول همه‌پرسی شود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

قرآن کریم بزرگ‌ترین هنر آفرینش است/ شناسایی فرصت‌های هنری و کشف هنرمندان بسیار ارزشمند است

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار رئیس و جمعی از مدیران و هنرمندان حوزه هنری استان گفت: شناسایی فرصت‌های هنری و کشف هنرمندان بسیار ارزشمند است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار رئیس و جمعی از مدیران و هنرمندان حوزه هنری استان قزوین، با قدردانی از کارهای هنری این نهاد انقلابی و هنرمندان استان، اظهار کرد: بزرگ‌ترین منشأ هنر در عالم، خدای متعال است و همه کارهای هنری به خداوند باز می‌گردد.

 

وی با بیان اینکه قرآن کریم بزرگ‌ترین هنر آفرینش است، تصریح کرد: قرآن کتابی است که هر چه بیشتر عقل، منطق و فکر بشری بر روی آن متمرکز می‌شود، جلوه‌های زیبای آن را پیدا می‌کند و مفاهیم و تفسیر آن، پایان‌ناپذیر است.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خداوند فرمود قرآن را جز پاکان کسی درک نمی‌کند؛ هنر نیز همین گونه است و آن کسی که هنر را درک می‌کند، با صفای باطن و فطرت پاک به این درک می‌رسد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه خداوند انسان را بر مبنای هنر خلق کرده است، بیان کرد: تمام وجود انسان با هنر منطبق شده است. فطرت، روح، جسم، ساختار باطنی و ظاهری انسان با هنر همراه شده است.

 

وی افزود: بخاطر همین وقتی انسان خلق شد، خداوند به خودش تبریک گفت و همانطور که خداوند احسن الخالقین است، انسان نیز احسن المخلوقین است.

 

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: خداوند در خصوص خلقت آسمان‌ها و زمین، انسان را دعوت کرده تا از آن ایراد و اشکالی بگیرند. نظام عالم به نظام احسن شناخته شده است چرا که از آن هنرمندانه‌تر، بالاتر و زیباتر امکان نداشت.

 

 

امام جمعه قزوین بر ضرورت شناسایی فرصت‌های هنری و شناسایی هنرمندان تأکید کرد و اظهار داشت: شناسایی فرصت‌های هنری و شناسایی و کشف هنرمندان بسیار ارزشمند است که حوزه هنری قزوین در این عرصه ورود خوب و ارزشمندی دارد.

 

وی اضافه کرد: شعار سال، حتماً مد نظر هنرمندان قرار بگیرد تا رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نسبت به جوانان و هنرمندان برای تحقق شعار سال دلگرم‌تر شوند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: امروز لازم است به سراغ کودکان و زنانی برویم که با تلاش و پشتکار تلاش می‌کنند تا معیشت خانواده‌ای را تأمین کنند که آن ها هنرمندان گمنام هستند و اگر این کار را انجام دهیم به سرمایه‌های خوبی دست می‌یابیم.

 

 

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: مستعدان هنری را در همه زمینه‌ها کشف کنیم و زمینه رشد و بالندگی آنها را فراهم آوریم. مهمترین ویژگی هنر این است که فراگیری دارد و یک اثر هنری خیلی وقت‌ها احتیاج به ترجمه ندارد و خودش تا اعماق فهم و درک آدمی راهش را می‌یابد.

 

در ابتدای این دیدار آقای محمد رضا امامقلی به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و عملکرد سه ماهه حوزه هنری انقلاب اسلامی استان قزوین پرداخت.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group