رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسبت روز جهانی قدس: مبارزه مشروع با رژیم غاصب را ادامه دهید که ناچار به قبول همه‌پرسی شود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

حفاظت و حراست از انسجام حوزه علمیه استان، رسالت روحانیون است/ همراهی روحانیت و مردم بسیار مهم است

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در اعضای جامعه روحانیت مبارز استان گفت: حفاظت و حراست از انسجام حوزه علمیه استان، رسالت روحانیون است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اعضای جامعه روحانیت مبارز استان قزوین اظهار کرد: یکی از مهمترین رسالت روحانیون، حفاظت و حراست از انسجام و یکپارچگی حوزه علمیه استان قزوین است و می‌باید جلوی هر گونه شکاف در این عرصه گرفته شود.

 

وی تصریح کرد: هجرت از وضعیت انفعال به وضعیت فعال از سوی تمام جامعه روحانیت ضروری است؛ همانطور که رهبری در تمام عرصه‌ها فعالانه حضور دارند ما نیز می‌باید به تبعیت از ایشان فعالانه در تمام عرصه‌ها حضور پیدا کنیم و سرباز واقعی رهبری باشیم.

 

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: حفظ هویت استان قزوین موضوع بسیار مهمی است که می‌باید مورد توجه قرار گیرد؛ تحقیرآمیز است که بخشنامه‌ای عمل کنیم و منشأ اراده نباشیم و لازم است همه تا پای صندوق رأی در انتخاب افراد آزاد باشند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: اثرگذاری در مشارکت حداکثری موضوع بسیار مهمی است و همه تلاش‌ها باید به این مهم ختم شود که جامعه ایمانی و خدایی شود و با این نیت کارها را پیش برده و پای کار باشیم و همه برای اهل ذکر بودن جامعه تلاش کنیم.

 

 

وی با تأکید بر اینکه باید الگوی سیاسی و اجتماعی ارائه دهیم، افزود: اگر وحدت در تمام عرصه‌ها توحیدی باشد، اختلاف پیش نمی‌آید و با وحدت و یکپارچگی به نتایجی دست می‌یابیم که رضایت خدای متعال و منافع مردم تضمین شود.

 

آیت‌الله عابدینی حفظ نگاه پدرانه از سوی روحانیون را ضروری عنوان کرد و یادآور شد: حوزه علمیه هیچگاه وارد بازی‌های حزبی نشود چرا که ورود به این عرصه برای حوزه‌ها بسیار خطرناک است.

 

امام جمعه قزوین تأکید کرد: همراهی روحانیت و مردم بسیار حائز اهمیت است، همانطور که روحانیت در مبارزات انقلابی و دفاع مقدس پیشگام جامعه حرکت کرد، امروز نیز در کنش‌ها و واکنش‌های سیاسی باید همراه و دلسوز مردم گام بردارد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group