رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسبت روز جهانی قدس: مبارزه مشروع با رژیم غاصب را ادامه دهید که ناچار به قبول همه‌پرسی شود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

با بصیرت‌افزایی طلاب را وارد عرصه مدیریت فضای مجازی کنیم / هنر این است که مشارکت حداکثری در کنار حفظ ارزش‌ها تحقق یابد

 

 

نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه استان قزوین گفت: با بصیرت‌افزایی طلاب را وارد عرصه مدیریت فضای مجازی کنیم.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیر و معاونین حوزه علمیه استان قزوین اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم در عرصه حوزه علمیه، محدودیت‌های کرونایی است و لازم است با برنامه‌ریزی ویژه علم و تزکیه با هم پیش برود و شاهد توقف طلاب جوان در این دو عرصه مهم نباشیم.

 

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم سطح علمی و معنوی حوزه‌های علمیه را با سطح اساتید بزرگ هماهنگ و نزدیک کنیم، اگرچه کار بسیار سخت و سنگینی است اما با پشتکار، توکل و توسل ان‌شاءالله این امر محقق خواهد شد.

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه بصیرت‌افزایی یکی از مباحث بسیار مهم در حوزه‌های علمیه محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: بصیرت‌افزایی جزو برجسته‌ترین کلید واژه‌های رهبری به شمار می‌آید و حوزه‌های علمیه در این عرصه رسالت بسیار جدی دارند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: بصیرت‌افزایی از جمله ضروریات مهم آینده کشور است چرا که دشمن در فضاهای گوناگون نظیر فضای مجازی متمرکز شده است و تلاش می‌کند تا مدیریت آن را به سمت و سویی که می‌خواهد، هدایت کند و لازم است حوزه‌های علمیه نیروهایی را تربیت کند که هدایت‌گر جامعه باشند و این شرایط را مدیریت کنند.

 

وی عنوان کرد: در شرایط کنونیِ فضای مجازی، بصیرت‌افزایی را باید جزو جدی‌ترین کارهایمان مورد توجه قرار دهیم و طلاب را نسبت به فضای مجازی و مسائلی از این دست، حساس‌تر کنیم.

 

آیت‌الله عابدینی آمادگی حوزویان برای ورود به ماه رمضان را ضروری دانست و عنوان کرد: متون دینی در معرفی و آمادگی برای ورود به ماه رمضان، مطالب بسیاری را عرضه کرده است و این مهم نشان دهنده اهمیت این معناست و ما نیز در این راستا رسالت جدی داریم.

 

 

امام جمعه قزوین اظهار کرد: در ماه شعبان از خطبه شعبانیه غافل نشویم و آن را تکثیر کنیم و در اختیار ائمه جماعات قرار دهیم تا بتوانیم با آمادگی بیشتری وارد ماه مبارک رمضان شویم.

 

وی تصریح کرد: در انتخابات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بر مشارکت حداکثری تأکید دارند. کسانی که فتنه‌گری می‌کنند این مهم را اهرم فشار قرار می‌دهند تا بگویند اگر هر کسی را که ما می‌خواهیم اجازه ورود ندهید، مردم مشارکت نمی‌کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: هنر این است که مشارکت حداکثری در کنار حفظ ارزش‌ها تحقق یابد و از امروز باید برای تحقق این رسالت برنامه‌ریزی شود و حوزه‌های علمیه برای این معنا برنامه‌ریزی کنند.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group