رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسبت روز جهانی قدس: مبارزه مشروع با رژیم غاصب را ادامه دهید که ناچار به قبول همه‌پرسی شود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

مسجد چشمه‌ جوشان تربیت نیروی انسانی است/ کارآمدی مساجد را ارتقا دهیم

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جلسه هیئت امنای امور مساجد قزوین گفت: مساجد چشمه‌های جوشان تربیت نیروی انسانی هستند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه هیئت امنای امور مساجد قزوین با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: مساجد امر مهمی است که همه باید برای پویایی و رونق بیش از پیش آن قدم برداریم، تنها با جغرافیای مساجد و فعالیت ائمه جماعات مشکلات بسیاری از محلات و جامعه حل خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه با محدودسازی و پایلوت کردن برخی مساجد برای اجرای طرح‌ها می‌توان اقدامات سازنده ای داشت، ادامه داد: شناسایی مساجد شاخص و واگذاری کارها به آنها در زمان محدود به خروجی دادن کارها به ما کمک خواهد کرد. سالانه باید کارآمدی مساجد را در استان خود رصد کنیم و کارنامه ای تهیه کنیم، به چه میزان این مساجد در مسیر رسالت انبیا و منویات رهبری چه اقداماتی انجام داده اند؟

 

 

آیت الله عابدینی ابراز کرد: رسول گرامی اسلام (ص) در مکه مسجدالحرام و در مدینه نیز مسجدالنبی را راه اندازی کردند و هدف ایشان فقط اقامه نمازهای روزانه نبود.

 

وی تصریح کرد: اهمیت اقدام پیام در آن دوران مسجدسازی به میزانی بود که سریعا منافقین اقدام به ساخت مسجد ضرار کردند، یعنی متوجه شدند که برای دستیابی به اهداف شوم خود باید دست به ساخت و ساز در حوزه مسجد بزنند.

 

امام جمعه قزوین اذعان کرد: مساجد چشمه‌های جوشان تربیت نیروی انسانی هستند، یعنی برای تقویت نمازجمعه ما باید نیروی انسانی را در مسجدها تقویت کنیم و از آنجا این نیروهای مسجدی به سمت نمازجمعه حرکت کنند، مساجدوقتی بهم می‌رسند رودهای جوشان را تشکیل می‌دهند، سیستم امامت و امتی که رهبری تاکید دارند در راستای تقویت همین موضوع است.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: مساجد اگر به محلی برای جوشش نیروی انسانی برای نمازجمعه تبدیل شوند همین نیروها به جوانانی برای مدیریت‌ها در ادارات و نهادهای جامعه تبدیل می‌شود، ما نیازمند معلم، مدیرکل، استاندار، نماینده مجلس هستیم اگر این مدیران از مساجد بپاخیزند ما دچار مشکلات  فراوان نمی شویم.

 

وی بیان کرد: هرکس تربیت شده مسجد باشد اسلام ساز و انسان ساز و کشور ساز می‌شود، امثال شهید رجایی، شهید سلیمانی و شهدای دیگر اگر توانستند در کشور قدم‌های سازنده بردارند به دلیل این بود که از مسجد رشد کردند.

 

آیت الله عابدینی در پایان یادآور شد: اگر اقدامات خیر آیت الله باریک بین در گذشته در حوزه مساجد، خیرین و راه اندازی حوزه‌های علمیه نبود امروز ما این وضعیت و شرایط را نداشتیم و بسیار عقب تر از آنچه که امروز قرار داریم، بودیم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group