رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسبت روز جهانی قدس: مبارزه مشروع با رژیم غاصب را ادامه دهید که ناچار به قبول همه‌پرسی شود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

مداح رسالت مدار است، خواننده نیست/ خداوند با مردم جوانمردانه رفتار می‌کند

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در نشست صمیمی با مداحان جوان به مناسبت ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان گفت: اخلاص در هر اقدامی لازمه کار است زیرا خداوند به کاری که خالصانه برای وی صورت می‌گیرد برکت می‌دهد، همچنین اگر در حق هرکس جوانمردی به خرج دهیم خدای متعال نیز در حق ما جوانمردی به خرج می‌دهد و تمام کارهای ما سر و سامان می‌گیرد.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشست صمیمی با مداحان جوان به مناسبت ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان که به میزبانی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: درباره حضرت علی اکبر(ع) فرموده‌اند، ایشان شبیه ترین فرد در وقار و شخصیت و ظواهر و شبیه ترین فرد در اخلاق و شبیه ترین فرد در عقل و تدبیر به پیامبر گرامی اسلام(ص) است.

 

امام‌ جمعه قزوین افزود: هر جوانی می‌تواند جوانمردی محله‌ای، استانی یا کشوری و جهانی به ناحق یا حق پیدا کند که بسیاری از جوانان دیگر از وی حساب ببرند، خداوند این ظرفیت را در تک تک وجود همه ما قرار داده است بستگی دارد که چقدر از این ظرفیت استفاده کنیم؟ همچون امام راحل که با جوانمردی به حق، انقلابی جهانی بپا کردند.

 

وی با بیان اینکه امام راحل، رهبر معظم انقلاب، شهدا و سردار سلیمانی زائیده تفکر علی اکبری هستند، ادامه داد: یعنی امثال حضرت علی اکبر(ع) پایه گذار مکتبی شدند تا دیگران نیز جسارت مقابله و مبارزه و بیان حق را پیدا کنند و کوته بینی و منفعت طلبی و خودبینی را کنار گذاشتند.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین، حضرت علی اکبر(ع) را سمبل جوانی برای همه جهانیان برشمرد و اضافه کرد: ما دو موضوع جوانی و جوانمرد داریم، جوانی یک مسئله تقویمی است و اختیار آن در دست ما نیست اما جوانمردی در دست ماست و ما باید در بستر جوانی، جوانمردی را تحصیل کنیم.

 

آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: جوانی یک محدوده زمانی دارد و می‌گذرد اما جوانمردی نمی‌گذرد، جوانی محدود به آن زمان است اما جوانمردی فقط محدود به آن زمان نمی‌شود، ممکن است یک کودک یا یک پیرمرد یا یک بانو همه جوانمرد باشند.

 

امام جمعه قزوین اذعان کرد: رهبر معظم انقلاب در اوایل مبارزات انقلاب در مدرسه فیضیه سخنرانی داشتند که عده ای به ایشان گفته بودند که تو مرجع مسلم و مستعد آینده هستی به شرطی که دست از مبارزات برداری و به مجلس درس و تدریس برگردی، رهبری در پاسخ فرموده بودند در دوران شاهنشاهی وظیفه من مبارزه است. شاهد بودیم که پس از پیروزی انقلاب خداوند هم فهم قرآنی هم مرجعیت و هم رهبری حکومت اسلامی را به ایشان عنایت می‌کند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه خداوند با مردم جوانمردانه رفتار می‌کند، گفت: اخلاص در هر اقدامی لازمه کار است زیرا خداوند به کاری که خالصانه برای وی صورت می‌گیرد برکت می‌دهد، همچنین اگر در حق هرکس جوانمردی به خرج دهیم خدای متعال نیز در حق ما جوانمردی به خرج می‌دهد و تمام کارهای ما سر و سامان می‌گیرد.

 

آیت الله عابدینی یادآور شد: قرآن می‌گوید هنگام شب خود را برای کارهای زیادی که در طی روز دارید آماده کنید، یعنی در نمازشب و ذکر شبانه باید قوت و برکت فعالیت روز را بگیریم والا اقدامات ما کم تاثیر است.

 

امام جمعه قزوین افزود: مستندگویی در بیان صحبت‌ها و حقایق نیز مهم است، زمانی که برای مردم مطالب را مطرح می‌کنید با استناد به احادیث و روایات مستند باشد، اگر مستند حرف بزنیم صحبت‌های ما برای مردم قابل قبول خواهد بود.

 

وی تاکید کرد: مداحی که قرآنی باشد و اهل نهج البلاغه و ذکر باشد حتما با دیگر مداحان متفاوت خواهد بود، این مداح نفوذ، جنس و تاثیرگذاری کلامش متفاوت است.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پایان اذعان کرد: مداح رسالت مدار است، خواننده نیست، مداح، ستایشگر ائمه و بزرگان دینی است که در راه خدا جان خود را از دست داده اند. همچنین حفظ حرمت پیشکسوتان را بسیار اهمیت دهید، پیرمردی که عمری از حنجره اش «یاحسین» بیرون آمده باید هوای او را داشته باشیم.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group