رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم انس با قرآن کریم: سیاست کشور در زمینه برجام مشخص است مسئولان مراقبت کنند مذاکره فرسایشی نشود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

دیدار جمعی از فرماندهان سپاه قزوین با خانواده شهید «حفظ‌الله عابدینی»

 

 

جمعی از فرماندهان سپاه استان قزوین با خانواده شهید «حفظ‌الله عابدینی» دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار فرماندهان سپاه با خانواده شهید حفظ‌الله عابدینی با تبریک ایام میلاد امیرمومنان (ع) اظهار کرد: زمستان سال ۵۹ بود که من در شمال سوسنگرد و بلندی‌های الله اکبر حضور داشتم یکی از جوانان قزوین به نام فیاض پور در آن زمان به عنوان سرباز در منطقه حضور داشت که بنی صدر وارد منطقه شد و با حضور شهید چمران نماز جماعتی برگزار شد، در همین نماز، این سرباز قزوینی کنار بنی صدر ایستاده بود و به واسطه رفتارهای منافقانه بنی صدر بعد از نماز شعارهای محکمی برضد ولایت فقیه را فریاد می‌زد.

 

امام‌ جمعه در ادامه افزود: این سرباز پس از پایان دوران سربازی به عنوان پاسدار وارد سپاه شد، پس از گذشت سال‌ها از وی بیخبر بودم که ابوی بنده را دیده بودند و جویای من شده و آدرس گرفته بود و نامه ای برایم ارسال کرده بود، وقتی سراغ ابوی رفتم از نحوه شهادتش برایم گفت که به طرز وحشتناکی این جوان را به شهادت رسانده بودند.

 

وی در پایان گفت: زمانی که من از قم برگشتم منزل، دیدم نامه این شهید به حیاط منزل ما افتاده است یعنی نامه وی پس از شهادتش به دست من رسیده بود، شهید فیاض پور جزو شهدای عزیز و فعالی بود که در بانه وی را مثله کرده بودند.

 

 

در ابتدای این دیدار که با حضور جمعی از فرماندهان سپاه استان قزوین برگزار شد خاطراتی از حضور رزمندگان استان قزوین در دوران دفاع مقدس روایت شد‌. سردار عبدالله عراقی رئیس اداره امنیت معاونت اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح، سردار صباغ رئیس دانشکده امنیت دانشگاه امام حسین(ع) و سردار آذربایجانی فرمانده سابق تیپ ۸۲ صاحب الامر(ع)، در این جلسه حضور داشتند.

 

گفتنی است، به همت فرماندهی تیپ 82 صاحب الامر (عج) استان قزوین ۱۱برنامه در بزرگداشت ۱۱ فرمانده دوران دفاع مقدس و دیدار با خانواده شهدا جزو برنامه‌هایی است که به مناسبت بزرگداشت ایام عملیات خیبر در هفته ابتدایی اسفندماه درنظر گرفته شده است که در این دیدار از خانواده سردار شهید حفظ الله عابدینی فرمانده گردان حمزه سیدالشهدا (ع) در دوران دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.

 

شهید حفظ ‌الله عابدینی سوم آبان ۱۳۴۱، در روستای چاله از توابع شهر قزوین به دنیا آمد. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دپیلم گرفت. سال ۱۳۶۱ ازدواج کرد و صاحب دو دختر شد.

 

 

به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیست و دوم مهر ۱۳۶۷، در بانه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش نارنجک به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.

 

در قسمتی از وصیتنامه این شهید عزیز می‌خوانیم:سلام بر مهدي بقيه الله و ذخيره الله و اميد اسلام و مستضعفين عالم و درود بر امام خميني، قلب تپنده وروح سرشار از اميد امت اسلام وچراغ هدايت مستضعفين جهان، درود بر ارواح پاك شهيدان، شمع‌هاي محافل بشريت و قلب‌هاي حياتبخش تاريخ.

 

درود بر تمامي رزمندگاني كه براي برپا داشتن حكومت اسلام به رهبري حضرت مهدي (عج)و نجات مستضعفين عالم ، جان ومال خويش را، فدا كردند و با تشكر از خداي مهربان كه بر من منت نهاد و شركت در جهاد مقدس را نصيبم كرد.

 

 

انقلاب ما به اشخاص متكي نيست و با شهادت ياران انقلاب بر گسترش وسرعت حركت انقلاب افزوده خواهد شد و اين مطلبي است كه همه شهداي ما از مطهري و مفتح و رجايي و باهنر و بهشتي و 72 يار شهيد امام در كربلاي ايران وهمه شهداي ديگر جمهوري اسلامي آن را با خون خود تاييد و امضاءنموده اند.اين را هم بايد بدانيم كه ما بايد به وظيفه شرعي مان که حفظ انقلاب است، عمل كنيم.

 

  

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group