رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم انس با قرآن کریم: سیاست کشور در زمینه برجام مشخص است مسئولان مراقبت کنند مذاکره فرسایشی نشود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 بسیار نیازمندیم بسیج را به عنوان چشم، گوش، دست، بازو و عمار انقلاب حفظ کنیم/در لیله‌الرغائب به سراغ مرغوب‌ترین عبادات و اعمال برویم

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: امروز بسیار نیازمندیم که بسیج را به عنوان چشم، گوش، دست، بازو و عمار انقلاب حفظ کنیم، البته از سوی دیگر باید به خدمات دهی مالی و شغلی و تسهیلاتی و معنوی بسیجیان توجه ویژه شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار آقای اسفندیاری، مدیرعامل صندوق ذخیره بسیجیان کشور با تبریک ایام پرخیر و برکت ماه رجب اظهار کرد: ماه‌های رجب و شعبان و رمضان بهار معنوی زندگی ماست و در بهار معنویت آیات قرآن نازل می‌شود، در بهار معنوی هم پرچمداری با بسیجیان باشد و در این ایام آنها باید به جایی برسند که بیشتر از عموم مردم دیده شوند.


امام‌ جمعه قزوین افزود: بسیجیان باید به گونه ای عمل کنند که اولین نفری که پرچم عدالت طلبی، مقابله با مفاسد، کمک به مستضعفان و مظلوم و ولایتمدار و مبارزه با ظلم و رانت خواری را برمی‌دارند، این افراد باشند، امروز به شدت به این روحیه در جامعه نیازمندیم.


نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: آیه پنجم سوره نساء می‌گوید؛ مال و قوام ثروت خود را به دست سفیهان نسپارید، منظور این آیه این است که اگر پایه اقتصاد در کشور شما ضعیف شود، نمی‌توانید مقتدارانه کار اقتصادی کنید و شکست می‌خورید.

 


آیت الله عابدینی با اشاره به آیه ۳۰سوره بقره ابراز کرد: در این آیه می‌خوانیم جز سفیهان چه کسانی از دین ابراهیم(ع) برمی‌گردند؟ طبق این آیه مشخص می‌شود که نه تنها نباید اموال خود را به دست سفیهان بسپاریم بلکه سرنوشت دینی و سیاسی و آبرو و عزت و اقتدار و فرهنگ خود را نباید به این افراد سپرد.


وی در معنای اصطلاح «سفیهان» تصریح کرد: سفیه کسی است که برخلاف حرف و دستور خدا عمل می‌کند، در قرآن آمده که به کافران تکیه نکنید و آنها را به دوستی نگیرید، اما عده ای حیثیت و آبرو و عزت خود و کشورشان را به پای دشمنان اسلام می‌ریزند، در این فضا بسیجیان و طلاب و ائمه جمعه باید مطالبه گرانه ورود کنند اما وقتی سکوت کرده ایم یعنی دچار غفلت و خواب شده ایم.


وی بیان کرد: امروز بسیار نیازمندیم که بسیج را به عنوان چشم، گوش، دست، بازو و عمار انقلاب حفظ کنیم، البته از سوی دیگر باید به خدمات دهی مالی و شغلی و تسهیلاتی و معنوی بسیجیان توجه ویژه شود.

 


امام جمعه قزوین با اشاره به مناسبت لیله الرغائب افزود: این شب را نباید فقط به عنوان شب آرزوها معنا کنیم، لیله الرغائب یعنی شب چیزهای مرغوب، اما آرزو یک چیز مرغوب نیست. در روایات آمده است که از آرزوهای طول و دراز دوری کنید.


وی در پایان تاکید کرد: آرزو یعنی در خیالات و اوهام فرو رفتن، اما اینکه توصیه شده مرغوب ترین چیزها را در لیله الرغائب بخواهید یعنی سراغ بهترین‌ها و مرغوب‌ترین‌ها برویم، قرآن و نماز و عبادت و ذکر و صله رحم مرغوب ترین‌ها هستند.


آقای اسفندیاری مدیرعامل صندوق ذخیره بسیجیان کشور عنوان کرد: بحث کمک به اشتغال‌زایی و کارآفرینی اعضای صندوق ذخیره بسیجیان طرحی است که از سال جاری شروع شده و در سال ۱۴۰۰ به صورت جدی‌تر آن را تکمیل خواهیم کرد، همچنین بجای اینکه صندوق در سرمایه گذاری‌های جدید ورود کند به دنبال مرکز و واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار می‌رویم تا با حمایت آنها، به چرخه تولید بازگردند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group