رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم انس با قرآن کریم: سیاست کشور در زمینه برجام مشخص است مسئولان مراقبت کنند مذاکره فرسایشی نشود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

غربی‌ها به‌شدت از استقلال ایرانی‌ها هراس دارند / حکومت پهلوی هیچ برنامه‌ای برای عزتمندی مردم نداشت

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: نگاه طاغوت در دوران شاهنشاهی این بود که مردم را خوار و ذلیل کند؛ در حالی‌که در وجود مومن ذلت نیست بلکه کرامت و عزت است، غربی‌ها می‌خواستند ما خوار باشیم زیرا آنها به شدت از استقلال ایرانی‌ها هراس دارند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم بزرگداشت دهه فجر که امروز در مدرسه صالحیه قزوین برگزار شد، با اشاره به رابطه سوره فجر با انقلاب اسلامی اظهار کرد: دهه فجر در واقع آشکارکننده و ترسیم کننده چهره سیاه نظام ظلم و استکبار و استبداد است که بزرگداشت این ایام الله هرساله ظلمت و تاریکی چهره ظالمان را برای مردم آشکار می‌کند.

 

وی افزود: «فجر» به معنای سپیده و‌ شکوفایی اول صبح است که بعد از تاریکی به وجود می‌آید، ما زمانی که به دهه فجر نگاه می‌کنیم دوران ظلمت و تاریکی را در دوران طاغوت و شاهنشاهی داشتیم که با آغاز سپیدی و شکوفایی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دهه فجر که همان و لیال عشر است تقسیم می کنیم.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: در سوره مبارکه «فجر» حدیثی داریم که در تفاسیر روایی مطرح شده که می‌فرماید، «والفجر» مصداقی از وجود حضرت حجت(عج) و ظهور دولت حق به شمار می‌رود، ائمه (ع) همه دوران خود را در ظلمت، سیاهی، سختی و شکنجه سپری کردند اما با ظهور صاحب الزمان(عج) دولت مدنظر همه ائمه روی کار می‌آید.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: در کتاب مجمع البحرین در تفسیر سوره فجر آمده است که دولتی پیش از ظهور امام زمان(عج) می‌آید که به عنوان حبتر نامیده می‌شود. در روایت آمده که حکومت حبتر به معنای دولت کوتاه مدتی است که زمینه ساز دولت حضرت حجت (عج) خواهد شد.

 

وی عنوان کرد: زمانی انسان ایمان می‌آورد خداوند برای او بستر کمال را فراهم می‌کند که علاوه بر نماز و قرآن یکی از مهمترین و بزرگترین و واسع‌ترین درس‌های خداوند درس ذکر است که برای مومنین قرار داده شده، هرکس در غیر این‌ مسیر حرکت کند به کافران می‌پیوندد.

 

آیت‌الله عابدینی اذعان کرد: هرکس با ذکر خدا زندگی نکند، استرس و ترس برایش به وجود می‌آید و آینده‌اش را تاریک می‌بیند؛ به طوریکه اوضاع آشفته و سختی دارد اما تنها راه آرامش واقعی این است که قرآنی باشیم و به سوی نماز و نمازجمعه بشتابیم و زمانی که به این مرحله برسیم می‌توانیم شخصیتی مانند سردار سلیمانی شویم.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: امام خمینی( ره) در وصیت نامه‌ خود نوشته‌اند با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و امیدوار به فضل خدا از میان شما می‌رویم این همان ذکر است و تفکری بر پایه قرآن است.

 

وی افزود: در ماجرای کاپیتولاسیون، اگر امریکایی‌ها کسی را می‌کشتند هیچ کس حق اعتراض نداشت و مدعی بودند که پادگان‌های ایران صلاحیت این کار را ندارد که یک فرد آمریکایی را محاکمه کند و آنقدر مسئولین ایران را پست‌ و کوچک می‌دانستند که از نظر آن‌ها جایگاه محاکمه هیچ امریکایی‌ را نداشتنو.

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: افسری که هواپیمای ایرانی را در دهه شصت با موشک ساقط کرد و جمعیت زیادی از مردم ما را به شهادت رساند اما وی را به عنوان قهرمان ملی معرفی کردند و به دنبال این بودند که مردم ایران را تحقیر کنند.

 

 

آیت‌الله عابدینی در پایان اضافه کرد: نگاه طاغوت در دوران شاهنشاهی این بود که مردم را خوار و ذلیل کند؛ در حالی‌که در وجود مومن ذلت نیست بلکه کرامت و عزت است، غربی‌ها می‌خواستند ما خوار باشیم و این یکی از آزاردهنده‌ترین نگاه هایی بود که آن زمان مردم را به شدت رنج می‌داد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group