رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم انس با قرآن کریم: سیاست کشور در زمینه برجام مشخص است مسئولان مراقبت کنند مذاکره فرسایشی نشود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 مشقت‌های طاقت‌فرسایی که مادران و همسران شهدا کشیده‌اند، جهاد در راه خداست

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در مراسم تجلیل از همسران قطع نخاعی و مادران شهدای جاویدالاثر گفت: مشقت‌های طاقت‌فرسایی که مادران و همسران شهدا کشیده‌اند، جهاد در راه خداست.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم تجلیل از همسران قطع نخاعی و مادران شهدای جاویدالاثر شهر قزوین که از سوی شهرداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ایام‌الله دهه فجر را تبریک عرض می‌کنم و از خداوند ملتمسانه می‌خواهیم برکات پیروزی انقلاب و سرنگون شدن سیطره اجانب در زندگی ما جاری شود و آورده‌های انقلاب نظیر دین، استقلال و پاک زیستن روزی ما باشد.

 

وی تصریح کرد: میلاد حضرت زهرا سلام‌الله علیها را خدمت همه بانوان به صورت ویژه تبریک عرض می‌کنم. روز زن را به مادران و همسران جانبازان و شهدا تبریک ویژه می گویم و ان‌شاءاله بتوانیم از برکات وجودی حضرت زهرا(س) بهره‌مند شویم.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: خدا فرمان داد در راه خدا جهاد کنید و حق جهاد را بجای آورید و شهدا این فرمان را عمل کردند. خداوند در جهاد را باز گذاشت و هر کسی لیاقت حضور در این میدان را نداشت و شهدا و رزمندگان و جانبازان این لیاقت را داشتند و وارد این فضا شدند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: امام علی علیه‌السلام درباره شهدا و مجاهدانِ در راه خدا فرموده جهاد دری از درهای بهشت است و خدا این در را به روی بندگان مخصوص باز می‌کند و برای رفت و آمد هر کسی نیست.

 

وی عنوان کرد: مشقت‌های طاقت‌فرسایی که مادران و همسران شهدا کشیده‌اند، جهاد در راه خداست. شما از یک مجاهد حمایت می‌کنید که سلامتی خود را با خدا معامله کرده است و وقتی در خدمت آنها هستید هم بانوی جهادگر هستید و هم از مجاهدان حمایت می‌کنید.

 

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: مجاهدان برای رسیدن به جایگاه شهادت به میدان رفتند و همواره همانند سردار شهید سلیمانی انتظار شهادت می‌کشند و پیام آنها به ما این است که ما هر چه داشتیم در راه خدا گذاشتیم و شما نیز در میدان باشید و از انقلاب حمایت کنید و منتظر حقیقی امام زمان (عج) باشید و برای قیامت خودتان را آماده نمایید.

 

 

امام جمعه قزوین اظهار کرد: نباید با آرمان‌های شهدا بازی کنیم، برای مقام و مال دنیا بدویم و اگر این گونه باشیم در قیامت و در دنیا شرمنده شهدا خواهیم بود. عرصه قیامت و تحمل آن بسیار سخت است و اگر اعتقاد باشد باید برای پیدا کردن آدم‌ها برای مسئولیت‌ها بدوند.

 

وی تصریح کرد: حضرت زهرا سلام‌الله علیها مادر و همسر شهید بود و خودشان هم شهیده بودند و فضائل ایشان بسیار والاست. امام خمینی(ره) فرمودند که مرد از دامان زن به معراج می‌رود و جایگاه زن در تربیت مردان محوری است. همه امامان از دامان حضرت زهرا (س) پرورش یافتند و از وجود با برکت حضرت یازده قرآن ناطق پرورش یافته است و حضرت زهرا(س) معلم فرزندانش که امام معصوم هستند، بود.

 

در پایان این مراسم که توسط حوزه هنری استان قزوین برگزار شده بود از کتاب عاقبت بخیر سرگذشت همسر شهید حاج احمدعلی طاهرخانی که در سال 1362 به درجه جابنازی نائل آمد و در سال 1382 به شهادت رسید رونمایی شد. همچنین کتاب بدرقه باران خاطرات سرکار خانم مریم رحیمی همسر شهید محمدعلی برجی نیز رونمایی گردید.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group