رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم انس با قرآن کریم: سیاست کشور در زمینه برجام مشخص است مسئولان مراقبت کنند مذاکره فرسایشی نشود

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

عرصه‌های جدید وقف برای مردم قابل تعریف است

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار معاون امور مجلس و استانهای سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: عرصه‌های جدید وقف برای مردم قابل تعریف است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سیدناصرالدین نوری‌زاده معاون امور مجلس و استانهای سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: الحمدالله سازمان اوقاف و امور خیریه راه و مسیر پویاتر و با نشاط‌تری را در پیش گرفته است و امیدواریم با رویکردهای جدید شاهد افزایش کارایی این نهاد ارزشمند و مهم باشیم.

 

وی تصریح کرد: پیدایش برخی از نهادها نظیر سپاه و سازمان تبلیغات اسلامی، به پس از پیروزی انقلاب اسلامی باز می‌گردد اما برخی از نهادها نظیر اوقاف پیش از انقلاب فعالیت داشتند و مردم پس از پیروزی انقلاب انتظار همراهی و تعامل با انقلاب را از آنها داشتند و این انتظار همراهی از اوقاف بسیار بیشتر بود.

 

امام جمعه قزوین افزود: انتظار این است که اوقاف هر روز در مسیر انقلابی بودن، کارآمدی و اثرگذاری پیشتازی بیشتری داشته باشد و علاوه بر آن که امانتدار موقوفات است، نقش آفرین، انقلابی، پایه محکم نظام و مجری منویات رهبری باشد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه عرصه‌های جدید وقف برای مردم ایجاد شود، خاطرنشان کرد: لازم است نگاه‌ها در عرصه موضوعات وقف بروز شود، اگرچه بسیاری از موقوفات در عرصه‌های درمانی، علمی و دینی بسیار هوشمندانه صورت گرفته اما این روند بروزرسانی هر روز دنبال شود تا کارایی و کارآمدی وقف افزایش یابد.

 

وی بیان کرد: کشف و شناسایی موقوفات یکی از کارهای مهمی است که در اوقاف استان قزوین نیز دنبال می‌شود و ان‌شاءالله به جایی برسیم که هیچ وقف شناسایی نشده‌ای نداشته باشیم.

 

آیت‌الله عابدینی همچنین استفاده از ائمه جماعات، علما و مبلغان را در فرهنگ‌سازی و تبیین اهمیت و جایگاه وقف در جامعه بسیار مؤثر دانست.

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدناصرالدین نوری‌زاده معاون امور مجلس و استانهای سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در ابتدای این دیدار بیان کرد: سازمان اوقاف در عرصه‌های دینی و مذهبی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و علمی می‌تواند اثرگذار باشد.

 

وی تصریح کرد: حفظ و حراست از موقوفات، اجرای امینانه نیات وقف و توسعه وقف رسالت‌های مهم این سازمان است.

 

معاون امور مجلس و استانهای سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: اگر چه نیروی انسانی خوبی در مجوعه اوقاف فعالیت دارد اما تقویت نیروی انسانی در این مجموعه اعتماد ملی را بیشتر می‌کند و کمک می‌کند از ظرفیت‌های این نهاد بیشتر استفاده کنیم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری‌زاده عنوان کرد: نیازمند موقوفات جدیدی در عرصه‌های مختلف و جدید هستیم و امیدواریم با فرهنگ‌سازی و تبیین اهمیت موضوعات جدید، شاهد توسعه وقف در این فضاها باشیم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group