رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری: حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جشنواره مجازي جهادگران علم و فناوري گفت: تحقیق و پژوهش کلید برون رفت از مصرف‌گرایی در عرصه علم و دانش است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جشنواره مجازي جهادگران علم و فناوري که با حضور فرزند شهيد فخري‌زاده و به همت سپاه حضرت صاحب الامر(عج) برگزار شد، اظهار کرد: تحقیق و پژوهش کلید برون رفت از مصرف‌گرایی در عرصه علم و دانش به حساب می‌آید.

 

وی افزود: اگر در پژوهش ضعیف عمل کنیم، به همان اندازه که ضعف داریم مصرف کننده پژوهش‌های دیگران خواهیم بود. رهبر فرزانه انقلاب در صحبت‌های اخیر خودشان تأکید کردند که باید در همه زمینه‌ها قوی باشیم؛ یعنی همان طوری که گوشه‌ای از فرمان خدا را با پیروی از آیه شریفه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» در صنایع موشکی عمل کردیم و قوت و قدرتمان عالم‌گیر شد، باید در تمام عرصه‌ها این قوت و پیشرفت را داشته باشیم.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: نگاه دینی، معنوی و جهادی جامعه پژوهشی ما را نسبت به جوامع پژوهشی در ملل دیگر ممتاز می‌کند. خداوند فرمان داده است «وَجَاهِدُوا فِی اللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ» همه ما می‌دانیم این فرمان جهاد فقط در میدان جنگ نیست بلکه در میدان پژوهش، عرصه‌های اقتصادی، همراهی با مردم و رفع گرفتاری‌های آنها نیز این فرمان خدا صدق می‌کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: اگر این فرمان الهی را جدی بگیریم، خداوند بشارت داده است «وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا» یعنی کسانی که در راه ما کوشش و جهاد می‌کنند و خستگی‌ناپذیر پای کار هستند، راه‌های موفقیت را به آنها نشان می‌دهیم. سردار شهید قاسم سلیمانی، جهان اسلام را در عزت و اقتدار، اعتلا بخشید و خداوند نیز به این آیه شریفه تحقق بخشید و همراهی‌اش را با کسانی که خدایی و جهادی پای کار هستند، اعلام می‌کند.

 

وی بیان کرد: خداوند فرموده «اتَّقُوا اللهَ وَ یُعَلِّمُکُمُ الله» یعنی پیوند بین تقوا و موفقیت، تقوا و فهمیدن را برقرار کرده است. خدای متعال فرمود اگر برای خدا تقوا پیشه کنید، خداوند شناخت حق و باطل و درست و نادرست را به شما عنایت می‌کند و سر دوراهی‌ها تصمیم پیشروانه ارزشمند را روزی می‌کند.

 

آیت‌الله عابدینی تشریح کرد: در آیه 3 سوره طلاق آمده است «و من يتق الله يجعل له مخرجا و يرزقه من حيث لا يحتسب» این آیه شریفه را در زندگی سردار شهید سلیمانی، شهید فخری‌زاده و شهید شهریاری دیدیم و آن موفقیت‌هایی که به دست آوردند برای نماز شب‌ها، توسل‌ها و اعتقادات دینی بود و هر گام موفقیتی در جبهه‌های جنگ، دفاع مقدس و پیروزی‌های عرصه علم، دانش و فناوری داشته‌ایم برای آن بوده که به خدا وصل شده‌ایم و خدا درهای رحمت را گشوده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group