رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری: حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

جوانان مسجدی با نگاه به همسایه راه حضرت زهرا (س) را زنده نگاه داشتند/ در تمام پیروزی‌های انقلاب پای جوانان در میان بوده است

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: توجه به حال و هوای همسایه از سوی حضرت فاطمه (س) برای ما به یادگار مانده است، ایشان در قنوت نماز خود همه مردم را دعا کردند بعد از نماز امام حسن (ع)، سوال کردند که مادر همه را دعا کردید چرا خودمان را دعا نکردید؟ حضرت فرمودند، اول باید برای همسایه دعا کرد بعد برای خودمان.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در حاشیه بازدید از قرارگاه جهادی حضرت زینب(س) مسجد زینبیه محله هادی‌آباد با اشاره به سابقه درخشان جوانان و نوجوانان در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: جوانان همواره از زمان پیش از انقلاب، پیروزی انقلاب و پس از آن جوانمردی و نشاط و فعالیت لازم برای خدمت به خلق را داشتند.

 

وی افزود: از همان زمان شروع مبارزات شاهنشانی هم ابتدا جوانان یا علی می‌گفتند و سپس والدین نیز به حمایت از آنان برمی‌خواستند و انقلاب ما اینگونه پیروز شد.

 

امام جمعه قزوین اذعان کرد: یا علی گفتن جوانان در حوزه کمک به مقابله با کرونا نیز دقیقا شبیه یا علی گفتن جوانان برای پیروزی انقلاب اسلامی است، به طوریکه دیدیم که چگونه با همت و پشتکار برای مقابله با این ویروس منحوس وارد میدان شدند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: در زمان انقلاب جمعیت جوانان پای کار زیاد نبود، اما در خردادماه سال ۱۳۵۴ گروهی از طلبه‌های جوان همزمان با سالگرد قیام امام خمینی در ۱۴ خرداد ۱۳۴۲ در مدرسه فیضیه وظیفه خود دانستند که فریاد و اعتراض خود را نشان داده و همین حرکت موجب دستگیری جوانان زیادی شد و امام خمینی (ره) در آن زمان در نجف اعلامیه صادر کردند و خداقوت جانانه ای به طلاب جوان گفتند.

 

وی ابراز کرد: در مبارزات دوران انقلاب تعداد جوانان و کسانی که پای کار انقلاب بودند، زیاد نبود، از جمله این جوانان می‌توان به جوان غیرطلبه شهید مهدی زین الدین به عنوان اولین فریادگر انقلاب در قم اشاره کرد.

 

آیت‌الله عابدینی با اشاره به علت پیروزی ما در دوران دفاع مقدس گفت: آن زمان آمریکا، اروپا، کشورهای غرب و حتی کمونیسم‌های چینی یا شوروی سابق، طرف مقابل ما بودند که همه در پشتیبانی از حزب بعث عراق همراه شده بودند، لذا پای همت جهادی جوانان در میان بود که به پیروزی رسیدیم.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: پس از دوران دفاع مقدس هم در بحث مقابله با فتنه‌گران که در واقع کمتر ازپ دفاع مقدس نبود حضور جوانان کارساز شد، در آن دوره تمام عالم دست در دست هم داده بودند تا نظام جمهوری اسلامی بهم بریزد و خیلی از منافین داخلی نیز بی محابا وارد میدان شده بودند و دانشگاه‌ها را به اعتصاب می‌کشاندند، برای اینکه فکر می‌کردند کار انقلاب تمام است، اما سیلی انقلاب توسط دانشجویان جوان و مردم انقلابی به گوششان خورد و این مرحله هم با پیروزی گذشت.

 

وی با اشاره به اقتدار جریان مقاومت اسلامی تصریح کرد: دشمنان درنظر داشتند با قصه داعش موجب بهم ریختن کشورهای اسلامی و جنگ داخلی مسلمانان شوند که رهبر فرزانه انقلاب هوشیاری و هوشمندی لازم را به جوانان، مردم و اقشار مختلف القا فرمودند که در نهایت منجر به شکست نقشه سنگین و خطرناک دشمن شد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: پرونده داعش توسط سردار بزرگ و رشید جهان اسلام سردار سلیمانی با شکست کامل برچیده شد، استکبار جهانی، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها دست در دست هم داده بودند تا با تجهیز داعشی‌ها، جریان مقاومت را زمین بزنند که به لطف الهی شکست سنگینی خوردند.

 

آیت الله عابدینی با بیان اینکه در تمام پیروزی‌های انقلاب پای جوانان در میان بوده است، اذعان کرد: زمانی که رمز پیروزی را از جوانان سوال می‌کنیم در پاسخ می‌گویند، رمز موفقیت ما در گوش سپردن به فرمان ولی‌فقیه است که درواقع این مسئله را دشمن هم فهمیده که رمز پیروزی مردم یگانگی، اتحاد، انسجام، اعتقاد به باورهای دینی است که براساس قرآن اتحاد بر پایه توحید پیروز می‌شود و وحدت مردم ما ریشه در اعتقادات دینی دارد.

 

وی با اشاره به نقش مساجد در همبستگی مردم افزود: باید رابطه متقابلی بین مردم و مسجد وجود داشته باشد، خداوند در آیه ۵۴ سوره مبارکه انعام به پیامبر می‌فرماید، زمانی که مومنان دور تو جمع می‌شوند سلام بگو، لذا در این شرایط کرونا که مردم امکان حضور در مساجد را ندارند، این مسجد است که باید به فریاد آنان برسد.

 

امام جمعه قزوین در ادامه ابراز کرد: براساس این آیه زمانی که به حرم امام رضا (ع) مشرف می‌شویم گویا خدا به امام رضا علیه السلام می‌گوید زمانی که مومنین به سراغت می‌آیند سلام بگو و این موضوع در احوالاتی که در حرم داریم برای ما نمایان می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: بر اساس روایات ۴۰ خانه در اطراف مسجد، همسایه مسجد محسوب می‌شود، لذا مسجد هم همسایه ماست و همانطور که ما باید هوای مسجد را داشته باشیم، بدانیم که مسجد هم هوای ما را دارد.

 

وی عنوان کرد: عنوان زیبای طرح "سلام همسایه" در قرارگاه شهید سلیمانی در مسجد به مومنان می‌گوید در شرایط کرونا که به من سر نمی‌زنید وضعیت سفره، معیشت، درمان، اقلام زندگی فرزندان و اشتغال شما چگونه تامین می‌شود؟


در این طرح زیبا از ناحیه مسجد و از سوی فرزندان فعال این مسجد حال و احوال مردم پرسیده شده و به آنها رسیدگی می‌شود که بسیار اقدام ارزشمندی است‌.

 

آیت الله عابدینی بیان کرد: توجه به حال و هوای همسایه از سوی حضرت صدیقه فاطمه (س) برای ما به یادگار مانده است، ایشان در قنوت نماز خود همه مردم را دعا کردند بعد از نماز امام حسن (ع) که شاگرد مکتب این بانو است، سوال کردند که مادر همه را دعا کردید چرا خودمان را دعا نکردید؟ حضرت فرمودند، اول باید برای همسایه دعا کرد بعد برای خودمان.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در پایان گفت: اکنون شما جوانان، والدین، بزرگسالان همه یک صدا می‌گویید "الجار ثم الدار"، با این ویژگی که به عنوان نماینده مسجد این را مطرح می‌کنید یعنی ما فرزندان مسجدیم و اکنون باید هوای همسایه‌ها را داشته باشیم همانطور که همیشه مردم حواسشان به مسجد بوده است.

 

   

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group