رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری: حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: حفظ منابع طبیعی مستلزم بهره‌گیری از منابع غنی فرهنگی و ایمانی است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار آقای محمدرضا همتی مدیرکل حوزه ریاست، بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور که به منظور تکریم و معارفه مدیر کل منابع طبیعی استان به قزوین سفر کرده بود، اظهار کرد: حفظ منابع طبیعی نیازمند مشارکت مردم است و تحقق این مهم نیازمند تبیین اهمیت موضوع در جامعه است.

 

وی ادامه داد: خداوند نیز برای دین از این قانون استفاده کرده است و فرموده کاری کنید که مردم با اراده خودشان برای قسط و عدل به میدان بیایند و لازمه این به میدان آمدن مردم برای حفظ منابع طبیعی نیز ایجاد انگیزه و تعامل همراه با محبت و دوستی است.

 

امام جمعه قزوین با اشاره به منابع فرهنگی و ایمانی جامعه گفت: منابع فرهنگی و ایمانی ما موجب پویایی و نشاط بیشتر در جامعه می شود و اگر بتوانیم به خوبی از این دو منبع غنی بهره بگیریم می توانیم از منابع طبیعی آن گونه که شایسته است، حفظ و حراست کنیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: حفظ عرصه عظیم و پهناور منابع طبیعی کشور تنها با مجموعه کارکنان این مجموعه تحقق نمی یابد و لازم است مردم پای کار بیایند و تحقق این امر نیز نیازمند فرهنگ سازی و تبیین بیشتر اهمیت موضوع برای مردم است.

 

وی خاطرنشان کرد: خدای متعال در سوره نساء فرموده اموال و سرمایه هایتان را به سفیهان نسپارید. منظور از سفها کسانی هستند که از دین ابراهیمی روی گردانند و پایبندی به دین ندارند و خسارت را به جامعه تحمیل می کنند.

 

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: سفها کسانی هستند که مقید به قرآن، قانون و عدالت نیستند و فقط منافع خود را در نظر می گیرند و این سرمایه عظیم منابع طبیعی نیز می باید به افراد متدین، عدالت محور و قانون مدار سپرده شود و اجازه ندهیم برخی با سوء استفاده از منافذ قانونی به سرمایه های طبیعی آسیب وارد کنند.

 

 

وی در پایان با تقدیر از خدمات آقای علی‌اکبر اسدالهی مدیر کل سابق، انتصاب آقای محسن قاسم‌زاده مدیر کل جدید منابع طبیعی استان قزوین را تبریک گفت.

 

آقای محمدرضا همتی مدیرکل حوزه ریاست، بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز در این دیدار بیان کرد: فرهنگ سازی در حفظ و حراست از منابط طبیعی اهمیت بسیار بالایی دارد و لازم است متولیان امر همواره با مردم باشند و کارها را با مشارکت تمام اقشار جامعه پیش ببرند تا موفقیت حاصل شود.

 

 

وی تصریح کرد: اگر همه مردم نسبت به مقوله مهم منابع طبیعی احساس مسئولیت کنند و آن را برای خود بدانند، کمترین تعارض و مشکلی پیش نمی آید و همواره کارها به بهترین شکل پیش خواهد رفت.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group