رهبر معظم انقلاب: مجاهدت‌های پرستاران در روزهای کرونا آنها را در چشم مردم عزیزتر از همیشه کرد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

بانوان در عرصه تربیت و تعلیم نقش بسیار مؤثری دارند/ یکی از محوری‌ترین رسالت‌های بانوان انتقال مفاهیم قرآن است

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بانوان در عرصه تربیت و تعلیم نقش بسیار مؤثری دارند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار خانم عاطفه سعیدی‌نژاد مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: بانوان در عرصه تربیت و تعلیم نقش بسیار مؤثری دارند و ضروری است این نقش هر روز جدی‌تر گرفته شود.

 

وی به اهمیت تبلیغ در جامعه دینی اشاره کرد و با تشریح برخی شیوه‌های تبلیغی رسول گرامی اسلام(ص) خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) در غدیر خم پس از بیان فرمایشاتشان تأکید کردند که پیام غدیر به کسانی که در آن جمع حضور نداشته و به نسل‌های بعدی منتقل شود و این مهم اهمیت تبلیغ را نشان می‌دهد.

 

امام جمعه قزوین میدان تبلیغ را میدانی خطیر و با چالش‌های فراوان معرفی کرد و افزود: خداوند در سوره مائده ضمن اهمیت دادن به موضوع تبلیغ فرموده اگر بخواهید مبلغ باشید مورد هجوم کفار و مشرکان قرار می‌گیرید و تفسیر این کلام را پیش از انقلاب به خوبی مشاهده کردیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: اعلامیه‌های امام خمینی(ره) به خاطر اینکه برای شاه عوارض به همراه داشت با آن مخالفت می‌کردند و امروز نیز اگر می‌خواهیم در مقابل کفار و مشرکان پیروز شویم می‌باید آیات قرآن را که هر کدام اعلامیه‌ای از سوی خداست، بخوانیم و طبق آن عمل نماییم.

 

وی بیان کرد: یکی از محوری‌ترین رسالت‌های بانوان انتقال مفاهیم قرآن به نسل‌های بعدی است و هر چه بتوانیم حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت زینب(س) را الگو قرار دهیم می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم.

 

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: اگر بخواهیم تبلیغ‌های مؤثر را تفسیر کنیم باید سخنرانی‌های حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) را مورد بررسی قرار دهیم چرا که سخنان آن بزرگواران نقشه راه امروز ما را نیز مشخص کرده و برای امروز نیز کاربرد دارد.

 

امام جمعه قزوین با تشریح جایگاه عظیم و والای زن در اسلام تأکید کرد: نباید جایگاه زنان در جامعه و نقش اثرگذار آنها تحریف شود و برای تحقق این هدف بانوان و رسانه‌ها رسالت سنگینی بر عهده دارند تا زنان به درستی نقش خود را در جامعه ایفا کنند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group