رهبر انقلاب درگذشتِ آقای حاج علی شمقدری را تسلیت گفتند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

اذان با اخلاص مؤذن ماندگاری پیدا می‌کند / برائت از مشرکان و حمایت از مستضعفان دو رسالت مهم دینی است

 

 

 

امام جمعه قزوین در مراسم تجلیل از مؤذنین و قاریان قرآن نوجوان گفت: اذان با اخلاص مؤذن ماندگاری پیدا می‌کند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم تجلیل از مؤذنین و قاریان قرآن نوجوان که در ماه مبارک رمضان در صدا و سیما برنامه اجرا کرده‌اند، اظهار کرد: اذان با الله شروع و با الله ختم می شود و این شروع با الله یعنی هر چه هست خداست و همه چیز از خدا شروع شده و به خداوند ختم می‌شود.

 

وی تصریح کرد: همه عزت‌ها، آبروها، نیرو و قوت از خداست یعنی هر که از خدا قوت گرفت، نیرو و قدرت دارد و اگر از خدا قوت نگرفت، ذلیل و ناتوان است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: الله، جامع‌ترین نام خداست و همه نام‌های خداوند در الله وجود دارد و صد نام خداوند که با زیرشاخه هایش در دعای جوشن کبیر وجود دارد، در کلمه الله دیده شده است.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: مجموعه اذان عصاره تمامیت دین است و همان طوری که کلمه الله عمق و وسعت بسیاری دارد، مجموعه اذان نیز تمامیت دین را به صورت خلاصه بیان می‌کند.

 

 

وی عنوان کرد: وقتی توحید را در اذان مطرح کردیم، نبوت بیان می‌شود و پس از آن رسالت نبوت که همان ولایت و امامت است عنوان می شود تا تکلیف امروز بشریت مشخص شود. توحید و نبوت چشمه حیاتی هستند که تا قیامت عالم قلب های کویری مردم را سیراب می کنند و نشاط و حیات برایشان به ارمغان می‌آورند.

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: وقتی فریاد نماز را در جایگاه اذان بلند می‌کنیم یعنی ایستاده‌ایم تا دین بایستد و برپا شود و صرفاً به برپایی نماز اکتفا نمی‌کنیم و در کنار این معنا شاهد توجه ویژه ای به برپایی دین با همه ابعاد آن هستیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: اقامه نماز صرفاً نماز خواندن نیست بلکه آن چیزی که اثرگذار است و جامعه را در مسیر درست قرار می‌دهد، اقامه نماز است زیرا نمازی که اقامه می‌شود انسان را از هر نوع دروغ، نفاق و ظلمی دور نگه می‌دارد.

 

وی تصریح کرد: وقتی اذان گفته می‌شود، نه به اندازه زیبایی و ظرفیت صوتی ما بلکه با اخلاص ما ماندگاری پیدا می‌کند، همانطور که اذان مرحوم مؤذن‌زاده اینگونه بود و به همین دلیل صاحب اثر شد و همین اخلاص باعث شد تا کارهای امام خمینی(ره) و سردار سلیمانی اثرگذار شود.

 

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه در عرصه دین جزیره‌ای وارد نشویم، بیان کرد: کسی که در عرصه دین ورود می‌کند، نسبت به تمام ابعاد دین از جمله مبارزه با فساد، ریا، دروغ حسیاسیت داشته باشد و از منویات رهبری حمایت کند و مؤذن‌ها نیز می‌باید نسبت به این حوزه‌ها حساسیت داشته باشد.

 

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: برخی اصرار دارند شعار مرگ بر آمریکا را از زبان ما بیندازند در حالی که مبارزه علیه کفر و شرک که امروز آمریکا مصداق بارز آن است در دین تأکید شده است و یقین داریم آنهایی که می‌گویند چرا بعد نماز مرگ بر آمریکا می‌گویید در زمان پیامبر(ص) نیز در برائت از مشرکان با نبی خدا(ص) مخالفت می‌کردند.

 

وی حمایت از مستضعفان و محرومان را یکی دیگر از رسالت‌های دین برشمرد و گفت: همانطور که برائت از مشرکان رسالت دینی است، حمایت از مستضعفان و محرومان نیز رسالت دینی به شمار می‌آید و مؤذنین تلاش کنند در این عرصه نیز رسالت خود را انجام دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group