رهبر معظم انقلاب: مجاهدت‌های پرستاران در روزهای کرونا آنها را در چشم مردم عزیزتر از همیشه کرد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

اذان با اخلاص مؤذن ماندگاری پیدا می‌کند / برائت از مشرکان و حمایت از مستضعفان دو رسالت مهم دینی است

 

 

 

امام جمعه قزوین در مراسم تجلیل از مؤذنین و قاریان قرآن نوجوان گفت: اذان با اخلاص مؤذن ماندگاری پیدا می‌کند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم تجلیل از مؤذنین و قاریان قرآن نوجوان که در ماه مبارک رمضان در صدا و سیما برنامه اجرا کرده‌اند، اظهار کرد: اذان با الله شروع و با الله ختم می شود و این شروع با الله یعنی هر چه هست خداست و همه چیز از خدا شروع شده و به خداوند ختم می‌شود.

 

وی تصریح کرد: همه عزت‌ها، آبروها، نیرو و قوت از خداست یعنی هر که از خدا قوت گرفت، نیرو و قدرت دارد و اگر از خدا قوت نگرفت، ذلیل و ناتوان است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: الله، جامع‌ترین نام خداست و همه نام‌های خداوند در الله وجود دارد و صد نام خداوند که با زیرشاخه هایش در دعای جوشن کبیر وجود دارد، در کلمه الله دیده شده است.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: مجموعه اذان عصاره تمامیت دین است و همان طوری که کلمه الله عمق و وسعت بسیاری دارد، مجموعه اذان نیز تمامیت دین را به صورت خلاصه بیان می‌کند.

 

 

وی عنوان کرد: وقتی توحید را در اذان مطرح کردیم، نبوت بیان می‌شود و پس از آن رسالت نبوت که همان ولایت و امامت است عنوان می شود تا تکلیف امروز بشریت مشخص شود. توحید و نبوت چشمه حیاتی هستند که تا قیامت عالم قلب های کویری مردم را سیراب می کنند و نشاط و حیات برایشان به ارمغان می‌آورند.

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: وقتی فریاد نماز را در جایگاه اذان بلند می‌کنیم یعنی ایستاده‌ایم تا دین بایستد و برپا شود و صرفاً به برپایی نماز اکتفا نمی‌کنیم و در کنار این معنا شاهد توجه ویژه ای به برپایی دین با همه ابعاد آن هستیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: اقامه نماز صرفاً نماز خواندن نیست بلکه آن چیزی که اثرگذار است و جامعه را در مسیر درست قرار می‌دهد، اقامه نماز است زیرا نمازی که اقامه می‌شود انسان را از هر نوع دروغ، نفاق و ظلمی دور نگه می‌دارد.

 

وی تصریح کرد: وقتی اذان گفته می‌شود، نه به اندازه زیبایی و ظرفیت صوتی ما بلکه با اخلاص ما ماندگاری پیدا می‌کند، همانطور که اذان مرحوم مؤذن‌زاده اینگونه بود و به همین دلیل صاحب اثر شد و همین اخلاص باعث شد تا کارهای امام خمینی(ره) و سردار سلیمانی اثرگذار شود.

 

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه در عرصه دین جزیره‌ای وارد نشویم، بیان کرد: کسی که در عرصه دین ورود می‌کند، نسبت به تمام ابعاد دین از جمله مبارزه با فساد، ریا، دروغ حسیاسیت داشته باشد و از منویات رهبری حمایت کند و مؤذن‌ها نیز می‌باید نسبت به این حوزه‌ها حساسیت داشته باشد.

 

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: برخی اصرار دارند شعار مرگ بر آمریکا را از زبان ما بیندازند در حالی که مبارزه علیه کفر و شرک که امروز آمریکا مصداق بارز آن است در دین تأکید شده است و یقین داریم آنهایی که می‌گویند چرا بعد نماز مرگ بر آمریکا می‌گویید در زمان پیامبر(ص) نیز در برائت از مشرکان با نبی خدا(ص) مخالفت می‌کردند.

 

وی حمایت از مستضعفان و محرومان را یکی دیگر از رسالت‌های دین برشمرد و گفت: همانطور که برائت از مشرکان رسالت دینی است، حمایت از مستضعفان و محرومان نیز رسالت دینی به شمار می‌آید و مؤذنین تلاش کنند در این عرصه نیز رسالت خود را انجام دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group