رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به جامعه پزشکی و پرستاری مطرح کردند؛ تشکر صمیمانه از زحمات پزشکان و پرستاران در مبارزه با کرونا

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

بیانیه مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار قزوین درخصوص دعوت از عموم مردم جهت شرکت در جشن ملی و معنوی نیکوکاری

 

 

آیت‌الله عابدینی و آقای جمالی‌پور با صدور بیانیه‌ای مردم استان قزوین را به حضور پرشور در جشن ملی و معنوی نیکوکاری دعوت کردند.

 

متن این بیانیه به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

وَ الَّذينَ في‏ أَمْوالِهِمْ حَقٌّ مَعْلُومٌ   *  لِلسَّائِلِ وَ الْمَحْرُومِ

 

اهمیت و جایگاه احسان و نیکوکاری و نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی، مادی و معنوی انسان‌ها بسیار بالاست ، خیر و سعادت دنیوی و اخروی، جلب رضایت خداوند متعال، آرامش روحی و روانی، تعدیل ثروت و ... همه از آثار و برکات این کار خداپسندانه است.

 

ایران اسلامی، سرزمین مردمانی خونگرم، انقلابی، خیر و نیکوکاریست که با قلبی مالامال از مهر و مودت، هر سال با برگزاری مراسم جشن نیکوکاری، به استقبال بهار طبیعت می‌روند و با دستگیری از  خانواده‌های محروم و آبرومند جامعه، جلوه‌های پرشوری از مهر و محبت و نوع دوستی می‌آفرینند.

 

امسال نیز مقرر بود همانند سنوات گذشته و به منظور ترویج و اشاعه فرهنگ انفاق و احسان در جامعه اسلامی با همت کمیته امداد امام خمینی (ره) و همکاری صدا و سیما، آموزش و پرورش و بسیج مستضعفان و سایر نهادها و سازمانها ، همزمان با سراسر کشور جشن معنوی و ملی نیکوکاری با شعار « عید را به خانه هایشان ببریم» در روزهای ۱۴ و ۱۵ و ۱۶ اسفند ماه برگزار شود، لکن با توجه به شیوع بیماری کرونا، و براساس توصیه های وزارت محترم بهداشت ، و به منظور رفاه حال مردم نیکوکار، به صورت غیر حضوری و با استفاده از روشهای الکترونیک انجام می پذیرد.

 

دلهای مردم مومن، خداجو و ولایتمدار استان قزوین مملو ایمان و عشق و محبت و دستانشان پر از مهر و عطوفت به اکرام هموطنان و همنوعان است تا با اراده ای استوار شادی هایشان را با نیازمندان قسمت کنند و در آستانه سال جدید، جوانه های لبخند را برلبان ولینعمتان جامعه اسلامی بنشانند.

از مردم ولایتمدار و نوعدوست دارالمومنین، که همواره در طول حیات نظام جمهوری اسلامی حماسه‌آفرین بوده‌اند، انتظار می‌رود، این بار نیز از طریق روشهای غیر حضوری که از سوی نهاد مقدس کمیته امداد امام خمینی(ره) اعلام شده است، به یاری نیازمندان و محرومان شتافته و غنچه‌های انسانیت و نوعدوستی را در کویر دل‌های نیازمند، شکوفا ساخته و گل‌های ایثار و از خود گذشتگی را در وجود خویش نمایان سازند.

 

عبدالکریم عابدینی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین                    

هدایت اله جمالی پور

استاندار قزوین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group