رهبر انقلاب درگذشتِ آقای حاج علی شمقدری را تسلیت گفتند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

امام جمعه قزوین در مراسم تجلیل از فعالان مساجد گفت: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نتیجه فعالیت‌های مساجد است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم تجلیل از فعالان برتر مساجد استان قزوین اظهار کرد: شاهد آن هستیم که هر سال حماسه‌ای که مردم در راهپیمایی 22 بهمن خلق می‌کنند، با عظمت‌تر می‌شود و از این همه بصیرت و هوشیاری مردم قدردانی می‌کنیم.

 

وی تصریح کرد: راهپیمایی امسال به دلیل شرایط متفاوت در عرصه‌های بین‌المللی نظیر شهادت سردار سلیمانی، معامله قرن و موضوع انتقام از شیطان بزرگ، نسبت به سال‌های گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار بود و بحمدالله شاهد حضور متفاوت و منحصر به فرد مردم در راهپیمایی امسال بودیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن را یکی از نتایج فعالیت‌های مساجد عنوان کرد و افزود: برخلاف برخی‌ها که می‌گویند مساجد خلوت شده است باید بگوییم این گونه نیست و هر سال اقبال جوانان به دین بیشتر شده و اثرگذاری مساجد افزایش یافته است.

 

امام جمعه قزوین اضافه کرد: برخی سؤال می‌کنند چرا جوانان دین‌گریز شده‌اند؟! باید پاسخ دهیم علت آن که شما این سؤالات را در سطح جامعه‌ای که هر روز شاهد اقبال بیشتر جوان به دین هستیم، چیست؟! همه در راهپیمایی 22 بهمن دیدند که چگونه جوانان با بصیرت و آگاه پای انقلاب، نظام و اسلام ایستاده‌اند.

 

 

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مسجد فرصت بی‌بدیلی است که هیچ چیز نمی‌تواند جای آن را پر کند، خاطرنشان کرد: خدا تأکید کرده است که مساجد به خداوند تعلق دارد و اگر همه با این اعتقاد کنار یکدیگر قرار بگیریم، اختلافی باقی نمی‌ماند و کارها در مساجد به بهترین شکل صورت می‌گیرد.

 

آیت‌الله عابدینی افزود: خدا فرموده تنها مؤمنان و کسانی که به روز رستاخیز ایمان دارند می‌توانند مساجد را آباد کنند و کافران هرگز نمی‌توانند آباد کننده مساجد باشند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه مساجد تنها با پول پاک آباد می‌شوند، خاطرنشان کرد: اگر با پول ناپاک مسجد ساخته شود، در حقیقت فقط ساختمانی بنا شده است و چنین ساختمانی هرگز نمی‌تواند اثر معنوی داشته باشد و باید از هزینه چنین پول‌هایی در ساخت مساجد پرهیز شود.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group