رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تبریک به مناسبت هفته بسیج تأکید کردند؛ مشکل‌گشایی در همه مسائل کشور با همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

تخلف سعودی‌ها‌ و نفوذ اشرار به روابط ایران و عراق آسیبی نمی‌زند/ گستاخی‌ سعودی‌ها با پاسخ قاطع همراه شود/ دولت حل مشکلات معیشتی و ایجاد اشتغال را جدی بگیرد

 

 

امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: تخلف سعودی‌ها‌ و نفوذ اشرار به روابط ایران و عراق آسیبی نمی‌زند و باید  گستاخی‌ سعودی‌ها با پاسخ قاطع همراه شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار می‌شود، با تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع) اظهار کرد: در حدیثی از امام عسکری(ع) آمده است هر کسی از شما در دین پارسا باشد، سخنش همراه با صداقت باشد، امانتش را ادا کند و اخلاق نیکو داشته باشد، دیگران می گویند آنها شیعیان اهل بیت(ع) هستند و این موضوع باعث خوشحالی من می شود.

 

وی با بیان اینکه پیروان سایر ادیان شیعیان را باید با حسن خلق بشناسند، تصریح کرد: زمانی مردم بخش هایی از اروپا، نشان کالاهای مسلمان ها را بر اقلام خود نصب می کردند تا آنها را به فروش برسانند چرا که محصولات مسلمانان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بود و امروز هم باید تلاش کنیم تا خودمان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: امروز هم سالم‌ترین انسان های عالم مسلمانان هستند اما خیلی بیشتر از آنچه که هست می توانیم در اخلاق، رفتار و بیان صادقانه خودمان را ارتقا دهیم.

 

امام جمعه قزوین ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را تبریک گفت و بیان کرد: امام هادی(ع) به مردم سفارش کرد هر زمان در مسائل دینی برای شما مشکلی پیش آمد، از عبدالعظیم حسنی سوال خود را بپرسید و سلام مرا هم به او برسانید.

 

وی به سالروز آغاز عملیات طریق القدس اشاره کرد و افزود: این عملیات باعث آزادسازی بستان شد و زمینه را برای عملیات های بزرگ‌تر فراهم کرد و امروز شاهدیم در مقاومت اسلامی به پیشرفت های بسیار زیادی دست یافته ایم و جبهه مقاومت بسیار گسترش پیدا کرده است.

 

 

مبارزات فلسطینی‌ها پس از پیروزی انقلاب جان تازه‌ای گرفت

آیت‌الله عابدینی با اشاره به طرح سازمان ملل برای تقسیم فلسطین به دو منطقه عربی و یهودی در سال 1947، اظهار کرد: سازمان مللی که باید مدافع حقوق ملت ها باشد، مدافع حقوق یهودی ها و صهیونیست ها شد و در همان سال روز جهانی فلسطین و همبستگی مردم دنیا با ملت فلسطین مطرح شد.

 

خطیب جمعه قزوین افزود: این طرح ها در آن زمان شعار بود اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی و اینکه امام خمینی(ره) فرمودند این غده سرطانی باید از پیکره اسلام محو شود و رهبری فرمودند اگر اسرائیل غلطی کند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم، شرایط فرق کرد و فلسطینی ها جان تازه ای در مبارزات گرفتند.

 

اگر ایران در جهان اسلام تأثیرگذار نبود، کسی با ما کاری نداشت

وی با اشاره به تعرض به کنسولگری ایران در نجف اشرف تأکید کرد: تعرض به کنسولگری ایران در نجف اشرف هر کسی را ناراحت می کند اما این اتفاق سکه ای است دو رو که باید روی دیگر آن نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: آن روی دیگر سکه این است که اگر جمهوری اسلامی در جهان اسلام و دنیای مستضعفان هیچ تأثیری نداشت، کسی با ما کاری نداشت؛ وقتی اثر جمهوری اسلامی را می بینند و پیشرفت و قدرت روزافزون آن را تماشا می کنند، مجبور هستند دست به هر اقدامی بزنند.

 

تخلف سعودی‌ها‌ و نفوذ اشرار به روابط ایران و عراق آسیبی نمی‌زند

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه این اتفاقات تحکیم بین ملت های ایران و عراق را جدی‌تر می کند، افزود: وزیر امور خارجه عراق از جمهوری اسلامی ایران بخاطر تخلف سعودی ها و نفوذ اشرار غذرخواهی کرد و بر برادری خود تأکید می کند.

 

وی گفت: این اتفاقات باعث نمی شود که محبت بین مردم ایران و عراق از میان برود بلکه هر روز این محبت ها تقویت می شود چرا که هر دو ملت می دانند کسانی که تلاش می کنند بر روابط دو ملت آسیب وارد کنند، از جنس داعشی ها هستند، همان داعشی که با اراده رهبر فرزانه انقلاب خاموش شد.

 

 

گستاخی‌ سعودی‌ها با پاسخ قاطع همراه شود

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: جا دارد این گستاخی رژیم خود فروخته سعودی و خدمتی که به صهیونیست ها، آمریکایی ها و جسارتی که به شهر مقدس نجف و کنسولگری جمهوری اسلامی می کنند با پاسخ قاطع همراه شود.

 

خطیب جمعه قزوین عنوان کرد: امام علی(ع) می فرمایند سنگ از هر جا به سمت تو آمد، محکم به همان جا برگردان و تجربه نیز نشان می دهد سعودی ها هر گاه سیلی محکمی می خورند، آرام می شوند هر چه سیلی محکم‌تر باشد، آرامش آنها بیشتر می شود و ملت انتظار دارد این سیلی هرچه زودتر به صورت آنها نواخته شود.

 

دولت حل مشکلات معیشتی و ایجاد اشتغال را جدی بگیرد

وی در ادامه با اشاره به حضور با بصیرت و نجیبانه مردم در خیابان ها و حمایت از رهبری و نظام، اظهار کرد: مردم در شهر قزوین و شهرهای اطراف استان و کشور نشان دادند که ما در مقابل دشمنان ملتی یکپارچه هستیم و اجازه نمی دهیم اشرار با آتش زدن بانک ها و مراکز تجاری، نظم و امنیت کشور را برهم بزنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تشریح وظایف دولت در مقابل ملت، تصریح کرد: یکی از وظایفی که دولت مردان بر عهده دارند این است که به فکر معیشت مردم باشند و در ایجاد اشتغال جدی باشند. اگرچه تلاش هایی صورت می گیرد اما تلاش های فعلی کافی نیست و مردم نیازمند شغل هستند.

 

امام جمعه قزوین افزود: مردم ما غیرت دارند، عاقل هستند، کرامت دارند، آماده انجام کار هستند و اگر زمینه برایشان فراهم کنیم، تولید کنندگان توانمندی هستند و جوانان دانشمند ما در عرصه های تولید نیز پیشگام خواهند شد.

 

وی یادآور شد: امام خمینی (ره) فرمودند عبادتی بالاتر از خدمت به محرومان وجود ندارد و رهبر معظم انقلاب تأکید کردند مهمترین وظیفه نظام جمهوری اسلامی کوشش برای رفع فقر و محرومیت در جامعه و حمایت از طبقات مستضعف و محروم است و بنده معتقدم علاج مشکلات کشور، ترویج تولد داخلی در بخش های مختلف است.

 

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: برخی گفتند با مذاکره و برجام چرخه کارخانه ها و سانتریفیوژها به چرخش در می آید اما همه دیدیم که خیانت ها شد و امروز لازم است از کارهای خود دست برداشته و مردم را جدی بگیرند و سرمایه های طبیعی و انسانی را مورد توجه قرار دهند.

 

خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: جامعه جوان ما در کار و تلاش بسیار توانمند هستند و تخصص بسیار بالایی دارند و دولت باید از خام فروشی دست برداشته و با مبارزه علیه رانت و اختلاس، تمام قد به میدان تولید ملی بیاید و آن زمان است که دیگر گرانی و فقر دیده نمی شود و بهانه ای در دست دشمنان برای آشوب و جنگ قرار نمی گیرد.

 

وی در ادامه به گرامیداشت شیخ مفید اشاره کرد و گفت: شیخ مفید شاگرد شیخ صدوق و استاد سید رضی، پایه گذار فقه، کلام و اصول بودند و از چهره های برجسته دینی محسوب می شوند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین سالروز شهادت آیت‌الله مدرس به دستور رضا خان را تسلیت گفت و یادآور شد: امام خمینی(ره) فرمودند نماینده ای را مانند مرحوم مدرس برای مجلس انتخاب کنید و ما نیز باید تلاش کنیم کسانی را انتخاب کنیم که شباهتی به مرحوم مدرس داشته باشند.

 

امام جمعه قزوین افزود: باید کسانی انتخاب شوند که صرفاً به فکر اطرافیان خود نباشند و به فکر همه مردم و اقتدار نظام باشند و در مقابل خائنین جدیت داشته باشند.

 

وی در پایان سالروز شهادت شهید شهریاری را نیز تسلیت گفت و پیشرفت های هسته ای کشور را مرهون تلاش های شهدایی چون شهریاری ها دانست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group