دستور رهبر انقلاب اسلامی به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی: لزوم پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی و مراقبت از عدم تکرار

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار دانشجویان و مسئولان تشکل های بسیج دانشجویی گفت: مطالبه‌گری درست جامعه مستلزم عدالت‌خواهی به موقع تشکل‌های دانشجویی است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار دانشجویان و مسئولان تشکل‌های بسیج دانشجویی استان قزوین که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) بسیج را صرفاً در قالب تئوری مطرح نکرد، بلکه در میدان و عرصه زندگی همه مسلمانان و عرصه جهانی و بین‌المللی و در تقابل بین مستضعفان با مستکبران و ایمان با کفر اجرایی کرد.

 

وی تقویت ایمان و اعتقادات دینی و الهی را برای بسیجیان ضروری دانست و تصریح کرد: امام راحل سالها بر روی خودسازی کار کردند و در مسیر انقلاب ذره‌ای از ایمان، اخلاص و معنویت فاصله نگرفتند و به همین خاطر توانستند اثرپذیری داشته باشند و محبتشان در دل همه مردم جای گرفت.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: امام خمینی(ره) خود را با معیارهای قرآنی هماهنگ کرد و به همین خاطر بزرگ‌ترین و شاخص‌ترین بسیجی عصر ما شد و توانست با انقلاب اسلامی شرق و غرب را تحت تأثیر قرار داده و متحول کند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه قرآن هویت بسیجی است، خاطرنشان کرد: هر کسی با مطالعه عمیق آیات قرآن تلاش کرد تا خودش را با معیارهای قرآنی و ایمانی هماهنگ کند، در مسیر امام خمینی(ره) گام برداشته و بسیجی واقعی است.

 

وی افزود: در احادیث تأکید شده است هر کسی قرآن را امام و پیشوای خود بگیرد، قرآن او را تا بهشت هدایت و راهنمایی می‌کند و هر کسی قرآن را امام و راهنما قرار ندهد، کارش به آتش دوزخ کشیده می‌شود.

 

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه قرآن محوری اولویت اول بسیجیان قرار گیرد، عنوان کرد: آیات قرآن معدن تفکر بسیجی است و ضروری است در محافلی که دارید، قرآن را محور قرار داده و آهنگ حرکت خود را با آیات قرآن هماهنگ کنید.

 

 

امام جمعه قزوین داشتن نگاه جهانی را یکی از ویژگی‌های بسیجی عنوان کرد و گفت: امام خمینی(ره) فرمودند ما انقلاب را به همه جهان صادر می‌کنیم و این نگاه امام به ما می‌آموزد باید در کارهای خود نگاه جهانی داشته باشیم.

 

وی افزود: در کنار نگاه‌های جهانی که بسیار مهم و مورد تأکید دین قرار دارد، نباید نگاه‌های ملی، استانی و منطقه‌ای را رها کنیم و مسائل استان را به فراموشی بسپاریم و هرگز از مبارزه با فساد غافل نمانیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ارتباط حوزه و دانشگاه را بسیار مهم دانست و تأکید کرد: ارتباط دانشجو با طلبه باعث می‌شود تا ارتباط حوزه با دانشگاه تقویت شود و جمع این دو قشر بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کند.

 

آیت‌الله عابدینی عدالت‌خواهی را یکی از رسالت‌های بسیجیان و تشکل‌های دانشجویی دانست و خاطرنشان کرد: اگر عدالت‌خواهی از سوی تشکل‌های دانشجویی و بسیجیان به موقع صورت بگیرد، جامعه در مطالبه‌گری از مسیر درست خارج نمی‌شود.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group