حضرت آیت الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی را به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد منصوب کردند.

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار جمعی از اساتید، کارکنان و مسئولان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه امام خمینی(ره) گفت: شاخص‌ترین بسیجیان هماهنگ‌ترین انسانها با قرآن و آرمان‌های الهی هستند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار جمعی از اساتید، کارکنان و مسئولان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: شاخصه‌ و معیارهای بسیج، برگرفته از قرآن و آرمان‌های الهی است و به خاطر همین خدایی بودن است که شجره طیبه بسیج ماندگاری پیدا کرده و هر روز در حال رشد و بالندگی است.

 

وی یکی از شاخصه‌های بسیجی بودن را لبخند نزدن به کافران معرفی کرد و خاطرنشان کرد: بسیجیان باید همان گونه که خدای متعال تأکید کرده است، در مقابل کافران محکم باشند و همه لبخند خود را متوجه مؤمنان کنند و نحوه برخورد خود با مشرکان و کفار را با قرآن تنظیم کنند.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه پیغمبران پیشکسوت بسیجیان هستند، بیان کرد: خداوند وقتی موسی(ع) را برای مبارزه با فرعون فرستاد، تأکید کرد که هیچ ترس و واهمه‌ای نداشته باشد چرا که قرار نیست پیغمبران از ترسویان باشند و بسیجیان نیز باید جا پای پیغمبران گذاشته و در مبارزه با کافران هیچگاه ترس و واهمه‌ای به دل راه ندهند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین جوانمردی را یکی از شاخصه‌های مهم بسیجیان عنوان کرد و گفت: ابراهیم(ع) با اینکه در زمان کفار زندگی می‌کرده، با عنوان جوانمرد در جامعه شناخته شده بود و همه ما نیز باید به گونه‌ای زندگی کنیم که با عنوان جوانمرد شناخته شویم.

 

وی عنوان کرد: امام خمینی(ره) خود را با معیارهای قرآنی هماهنگ کرد و به همین خاطر بزرگ‌ترین و شاخص‌ترین بسیجی عصر ما شد و توانست با انقلاب اسلامی شرق و غرب را تحت تأثیر قرار داده و متحول کند.

 

آیت‌الله عابدینی توجه به امر به معروف و نهی از منکر را یکی دیگر شاخصه بسیجیان مطرح کرد و افزود: امام علی(ع) فرمودند اگر امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنید، بدترین‌ها و پست‌ترین‌ها بر شما مسلط می‌شوند و آنگاه جامعه به انحراف کشیده می‌شود.

 

 

امام جمعه قزوین اضافه کرد: امیرالمؤمنین(ع) تأکید می‌کند هر کسی امر به معروف و نهی از منکر را حمایت کند، عزت می‌یابد و هر کسی آن را ترک کند به ذلت کشیده می‌شود و بسیجیان باید تلاش کنند تا این فریضه الهی را جدی بگیرند. 

 

وی با تأکید بر اینکه داشتن ارتباط ولایی یکی از مهمترین شاخصه‌ بسیجیان محسوب می‌شود، اظهار کرد: خدا در قرآن درباره مؤمنان می‌فرماید که آنها ارتباط عمیق قلبی، عاطفی، منطقی و ایمانی با یکدیگر دارند و هر کسی این ویژگی‌ها را در خود داشته و با برادران ایمانی خود اینگونه رفتار کند، بسیجی واقعی محسوب می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: خدای متعال مؤمنان را برادران یکدیگر معرفی کرده است و اینها سرمایه‌های عظیم دینی ما محسوب می‌شود و باید آنها را در رابطه خود با یکدیگر معیار قرار دهیم.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group