همزمان با برگزاری جشن گلریزان ستاد دیه انجام شد؛ کمک ۴۵۰ میلیون تومانی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار جمعی از اساتید، کارکنان و مسئولان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه امام خمینی(ره) گفت: شاخص‌ترین بسیجیان هماهنگ‌ترین انسانها با قرآن و آرمان‌های الهی هستند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار جمعی از اساتید، کارکنان و مسئولان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: شاخصه‌ و معیارهای بسیج، برگرفته از قرآن و آرمان‌های الهی است و به خاطر همین خدایی بودن است که شجره طیبه بسیج ماندگاری پیدا کرده و هر روز در حال رشد و بالندگی است.

 

وی یکی از شاخصه‌های بسیجی بودن را لبخند نزدن به کافران معرفی کرد و خاطرنشان کرد: بسیجیان باید همان گونه که خدای متعال تأکید کرده است، در مقابل کافران محکم باشند و همه لبخند خود را متوجه مؤمنان کنند و نحوه برخورد خود با مشرکان و کفار را با قرآن تنظیم کنند.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه پیغمبران پیشکسوت بسیجیان هستند، بیان کرد: خداوند وقتی موسی(ع) را برای مبارزه با فرعون فرستاد، تأکید کرد که هیچ ترس و واهمه‌ای نداشته باشد چرا که قرار نیست پیغمبران از ترسویان باشند و بسیجیان نیز باید جا پای پیغمبران گذاشته و در مبارزه با کافران هیچگاه ترس و واهمه‌ای به دل راه ندهند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین جوانمردی را یکی از شاخصه‌های مهم بسیجیان عنوان کرد و گفت: ابراهیم(ع) با اینکه در زمان کفار زندگی می‌کرده، با عنوان جوانمرد در جامعه شناخته شده بود و همه ما نیز باید به گونه‌ای زندگی کنیم که با عنوان جوانمرد شناخته شویم.

 

وی عنوان کرد: امام خمینی(ره) خود را با معیارهای قرآنی هماهنگ کرد و به همین خاطر بزرگ‌ترین و شاخص‌ترین بسیجی عصر ما شد و توانست با انقلاب اسلامی شرق و غرب را تحت تأثیر قرار داده و متحول کند.

 

آیت‌الله عابدینی توجه به امر به معروف و نهی از منکر را یکی دیگر شاخصه بسیجیان مطرح کرد و افزود: امام علی(ع) فرمودند اگر امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنید، بدترین‌ها و پست‌ترین‌ها بر شما مسلط می‌شوند و آنگاه جامعه به انحراف کشیده می‌شود.

 

 

امام جمعه قزوین اضافه کرد: امیرالمؤمنین(ع) تأکید می‌کند هر کسی امر به معروف و نهی از منکر را حمایت کند، عزت می‌یابد و هر کسی آن را ترک کند به ذلت کشیده می‌شود و بسیجیان باید تلاش کنند تا این فریضه الهی را جدی بگیرند. 

 

وی با تأکید بر اینکه داشتن ارتباط ولایی یکی از مهمترین شاخصه‌ بسیجیان محسوب می‌شود، اظهار کرد: خدا در قرآن درباره مؤمنان می‌فرماید که آنها ارتباط عمیق قلبی، عاطفی، منطقی و ایمانی با یکدیگر دارند و هر کسی این ویژگی‌ها را در خود داشته و با برادران ایمانی خود اینگونه رفتار کند، بسیجی واقعی محسوب می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: خدای متعال مؤمنان را برادران یکدیگر معرفی کرده است و اینها سرمایه‌های عظیم دینی ما محسوب می‌شود و باید آنها را در رابطه خود با یکدیگر معیار قرار دهیم.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group