همزمان با برگزاری جشن گلریزان ستاد دیه انجام شد؛ کمک ۴۵۰ میلیون تومانی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

تهدیدهای دشمنان تجربیات کشور را در مواجه با خطرات بیشتر کرده است/ سپاه و بسیج در حوزه امنیت آفرینی درخشیده‌اند

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار فرمانده سپاه و جمعی از بسیجیان و پاسداران سپاه استان گفت: تهدیدهای دشمنان تجربیات کشور را در مواجه با خطرات بیشتر کرده است.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار فرمانده سپاه و جمعی از بسیجیان و پاسداران سپاه استان قزوین که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: خدمات شبانه‌روزی فرمانده سپاه و یکایک شما عزیزان در مراقبت از امنیت استان بسیار ستودنی است و همین تلاش‌ها کمک کرد تا استان قزوین در اتفاقات اخیر، از امن‌ترین استان‌های کشور باشد.

 

وی ادامه داد: امروز همه مردم قدردان زحمات و تلاش‌های کسانی هستند که برای آنها امنیت آفریدند و سپاه و بسیج در حوزه امنیت آفرینی درخشیده‌اند و جامعه اقدامات امنیت آفرین شما را ستایش می‌کند.

 

امام جمعه قزوین با اشاره به تهدیدهای امنیتی دشمنان افزود: دشمنان گمان می‌کنند با تهدیدهای امنیتی می‌توانند کشور و نظام را تضعیف کنند در حالی که تهدیدهای آنها هر روز بر قدرت و عظمت جمهوری اسلامی ایران افزوده است و تجربیات ما را در مواجهه با خطرات بیشتر کرده است.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه تشکیل بسیج با ابتکار امام خمینی(ره) را یکی از مهمترین و اثرگذارترین اتفاقات در طول انقلاب برشمرد و خاطرنشان کرد: شجره طیبه بسیج در چهل سالگی خود به ثمردهی رسیده است و در عرصه‌های مهمی چون سازندگی و امنیت نقش مؤثری را ایفا می‌کند.

 

وی با تشریح برخی از شاخصه‌های بسیجیان بیان کرد: شاخصه‌های بسیجیان برگرفته از شاخصه انبیاء است و هر چه به فرهنگ انبیاء نزدیک‌تر شویم، بسیجی‌تر خواهیم بود و می‌توانیم در جامعه مؤثرتر واقع شویم.

 

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: پیامبر(ص) در جنگ خندق در حالی که سپاه اسلام در سخت‌ترین شرایط قرار داشت، فرمودند من شکستن کاخ کسری و قیصر را می‌بینیم که قدرت‌های بزرگ در آن زمان محسوب می‌شدند و این الگوی امیدبخشی در فرهنگ بسیجی برگرفته از همان فرهنگ پیامبر است.

 

امام جمعه قزوین افزود: امام خمینی(ره) با روحیه بسیجی که داشتند به شاه گفتند من تو را نصیحت می‌کنم و اگر نصیحت نمی‌فهمی تو را از این مملکت بیرون می‌کنم و پس از پیروزی انقلاب نیز گفتند ما انقلاب را به جهان صادر می‌کنیم در حالی که بسیاری نمی‌توانستند کلام امام را درک کنند.

 

 

وی با اشاره به شاخصه‌های بسیجیان خاطرنشان کرد: اخلاص، صداقت، مقاومت، برخورداری از علم و دانش، آمر به معروف بودن، عبادت و بندگی از شاخصه‌های بسیجی است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین انس با قرآن را شاخصه دیگر بسیجی عنوان کرد و گفت: خداوند در قرآن انسان‌ها را به حقایق بسیاری دعوت کرده است و اگر به حقایق قرآنی لبیک بگوییم و دعوت خداوند را استجابت کنیم، بسیجی محسوب می‌شویم.

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه ولایت‌مداری و خستگی‌ناپذیری از دیگر شاخصه‌های بسیجیان محسوب می‌شود، بیان کرد: خدا می‌گوید آنها که گفتند ایمان آورده‌ایم با روحیه خستگی ناپذیر پای اعتقادات الهی ایستادند، هیچگاه غمگین نمی‌شوند و ترس در وجود آنها راه پیدا نمی‌کند.

 

در ابتدای این دیدار سردار  محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گزارشی از برنامه‌های هفته بسیج ارائه کرد.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group