همزمان با برگزاری جشن گلریزان ستاد دیه انجام شد؛ کمک ۴۵۰ میلیون تومانی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

آیت‌الله عابدینی در مراسم افتتاح طرح دانش آموزی میعادِ ستاد نماز جمعه قزوین اظهار کرد: به دست اندرکاران این مجموعه و طرح فرهنگی میعاد تبریک می‌گویم که با ابتکار و نوآوری این طرح را اجرایی کردند و الگویی برای ارائه به شهرهای دیگر است.

 

آیت‌الله عابدینی در مراسم افتتاح طرح دانش آموزی میعادِ ستاد نماز جمعه قزوین اظهار کرد: به دست اندرکاران این مجموعه و طرح فرهنگی میعاد تبریک می‌گویم که با ابتکار و نوآوری این طرح را اجرایی کردند و الگویی برای ارائه به شهرهای دیگر است.

 

وی تصریح کرد: امام علی(ع) فرمودند قلب‌های خود را با ذکر و یاد خدا آباد کنید چرا که با قلب غیر آباد نمی‌توان کار اثرگذار انجام داد و کسانی که به خدا و قیامت ایمان دارند صاحب دل‌های آباد هستند.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: خدا می‌فرماید تنها کسانی می‌توانند مساجد را آباد کنند که به خدا و روز رستاخیز ایمان دارند و هر کجا مسجد و کار اثرگذاری دیده می‌شود توسط کسانی صورت می‌گیرد که ایمان دارند.

 

 

وی افزود: اهتمامی که خدا برای نماز جمعه دارد هنوز فرهنگ نماز جمعه نشده است و هنوز فاصله زیادی با تاکیدات جدی خداوند در امر نماز جمعه داریم.

 

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: خدا می‌فرماید هر اشتغالی در زمان نماز جمعه دارید را رها کنید چرا که این به نفع شماست. نماز هم تمام می‌شود جمعه به پایان نمی‌رسد و هر آورده‌ای از شرکت در نماز جمعه بدست آورده‌اید را نشر دهید.

 

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: اگر حکومت اسلامی و شیعی داریم باید نماز جمعه داشته باشیم چرا که عرصه گفتمان دینی محسوب می‌شود و بهترین عرصه و رسانه در نظام دینی محسوب می‌شود و باید هر روز بسترسازی بیشتری برای حضور جدی‌تر اقشار جامعه در نماز جمعه انجام دهیم.

 

 

امام جمعه قزوین گفت: ستاد نماز جمعه قزوین در طرح میعاد کار فاخری انجام داده است و باید شروعی باشد برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های گسترده‌تر تا در همه بخش‌ها نگاه همه جانبه به وجود بیاید و ضعف‌های موجود کاملا برطرف شود.

 

وی ابراز کرد: باید دغدغه داشته باشیم تا معدل سنی نمازگزاران جمعه کاهش پیدا کند و تحقق این هدف مهم مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و همه جانبه است.

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: انقلاب با مشارکت همه نسل‌ها به پیروزی رسید و امروز هم باید تمام اقشار پای کار تمام عرصه‌های انقلاب نظیر نماز جمعه باشند تا کارها به درستی پیش برود و چنین طرح‌هایی در راستای چنین رسالت‌هایی است.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: در نماز جمعه نباید بگوئیم ما میزبان هستیم و باید کاری کنیم همه اقشار خود را میزبان نماز جمعه بدانند و پای کار فعالیت‌ها و برنامه‌ها باشند.

 

 

علی‌ شفیعی‌شاد رئیس ستاد نماز جمعه قزوین هم در ابتدای این مراسم گفت: در مجموع برنامه‌ها و طرح‌هایی که در مجموعه نماز جمعه شروع شده به حضور جدی‌تر دانش آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور، نگاه ویژه‌ای دارد.

 

وی افزود: از دو سال پیش برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای این طرح صورت گرفت و با مسئولان آموزش و پرورش و کارشناسان مختلف جلسات متعددی داشتیم و در نهایت به مدل طرح میعاد رسیدیم.

 

شفیعی‌شاد خاطرنشان کرد: فضایی که آماده شده است، زیرساختی است که می‌توانیم مدل‌های دیگری را نیز در این فضا اجرایی کنیم و قشرهای دیگری نظیر دانشجویان نیز طرح‌های خود را در این قالب اجرایی کنند.

 

 

رییس ستاد نماز جمعه قزوین عنوان کرد: ‌طرح میعاد یکی از مجموعه طرح‌های ستاد نماز جمعه است که با هدایت‌های آیت‌الله عابدینی پیش رفت و بنا داریم هر فصل یک طرح را اجرایی کنیم و برای تحقق این رسالت نیازمند همکاری مسئولان هستیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دغدغه جدی در حوزه دانش آموزان دارند و بخاطر دغدغه ایشان ما به عرصه دانش‌آموزان ورود نموده و طرح میعاد را اجرایی کردیم.

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group