همزمان با برگزاری جشن گلریزان ستاد دیه انجام شد؛ کمک ۴۵۰ میلیون تومانی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

دین اسلام و تشیع نگاه ویژه‌ای به کتابخوانی و مطالعه دارد/ میزان مطالعه در فضای مجازی به آمار سرانه مطالعه اضافه شود

 

 

امام جمعه قزوین در دیدار مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی استان گفت: در آمارهایی که برای سرانه مطالعه ارائه می‌شود، میزان مطالعه در فضای مجازی نیز افزوده شود و عرصه مطالعه را فراتر از کتاب ببینیم.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان قزوین خانم فاطمه محمدبیگی با بیان اینکه تلاش کنید تا قزوین را به جایگاه واقعی خود در امر کتابخوانی برسانید، اظهار کرد: دین اسلام و تشیع نگاه ویژه‌ای به کتابخوانی و مطالعه دارد و فرصت‌های زیادی را برای اعتلای امر کتابخوانی در اختیار ما قرار داده است.

 

وی با تأکید بر استفاده هر چه بیشتر از فرصت‌های قرآنی خاطرنشان کرد: قرآن در شرایطی در جزیره العرب بر پیامبر نازل شد که در آن دوران تنها 5 نفر سواد خواندن و نوشتن داشتند و 12 نفر نیز فقط سواد خواندن داشتند.

 

 

امام جمعه قزوین افزود: در آن شرایطی که تعداد انگشت شماری در جزیره العرب سواد داشتند، خداوند آیات سوره علق را به عنوان اولین آیات بر پیامبر(ص) نازل کرد و به قلم و هر آن چه از قلم تولید می‌شود، سوگند یاد کرد و این مهم نشان دهنده ارزش و اهمیت این حوزه در نظام دینی است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تأکید کرد: تاریخ اسلام و تاریخ تشیع مملو از جاذبه‌های معنوی است که ما را تشویق می‌کند تا به امر کتاب و کتابخوانی توجه ویژه داشته باشیم.

 

وی در ادامه فضای مجازی و امکانات نرم افزاری را رقیب جدی کتاب عنوان کرد و گفت: با توجه به گسترش فضای مجازی و امکانات نرم‌افزاری تلاش کنید تا با مجهز شدن به امکانات روز، خدمات گسترده‌تری را ارائه دهید.

 

آیت‌الله عابدینی در ادامه با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا سرانه مطالعه افزایش پیدا کند، تأکید کرد: باید در آمارهایی که برای سرانه مطالعه ارائه می‌شود، میزان مطالعه در فضای مجازی نیز افزوده شود و عرصه مطالعه را فراتر از کتاب ببینیم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group