حضرت آیت الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی را به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد منصوب کردند.

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

خبرنگاران استان قزوین در عدالت‌خواهی عملکرد بسیار خوبی دارند/ خبرنگاران بدون هراس از حق دفاع کنند

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که به همت سپاه استان برگزار شد، گفت: خبرنگاران استان قزوین در ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی عملکرد بسیار خوبی دارند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که به همت سپاه استان قزوین در مجموعه فرهنگی طلائیه برگزار شد، با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاری حرفه ای است که در راستای رسالت های انبیاء، ائمه اطهار (ع) و قرآن قرار دارد.

 

وی افزود: همانطور که خدا نسبت به آینده جهان با امیدواری صحبت کرده است و بشارت داده است که آینده جهان با مدیریت شایسته‌ترین انسان‌ها اداره خواهد شد، خبرنگاران نیز باید امیدبخشی را رسالت کاری و حرفه ای خود قرار دهند تا در راستای رسالت های پیامبران قرار گیرند.

 

 

امام جمعه قزوین با اشاره به ظلم های مستکبران در شرایط کنونی و کشورها و سازمان های بین المللی مدعی حامی حقوق بشر یادآور شد: با وجود جنایت ها و ظلم های بی‌شماری که کشورهای ظالم به مستضعفان عالم تحمیل کرده‌اند، اما باید بدانیم که آینده جهان آینده روشنی است و نباید نسبت به فراگیر شدن عدل در آینده نا امید باشیم چرا که وعده الهی یقیناً تحقق می یابد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه شجاعت و نهراسیدن در دفاع از حق را یکی از رسالت های جدی رسانه ها برشمرد و با اشاره به روشنگری های حضرت زینب (س) پس از واقعه عاشورا افزود: اگر روز ولادت حضرت زینب (س) روز پرستار نام نمی گرفت، خوب بود آن روز را روز خبرنگار معرفی می کردند.

 

وی در این خصوص ادامه داد: حضرت زینب (س) با شجاعت و بدون هراس از یزید و لشکریانش و در مقابل چشمان آنها، حقایق را روشنگری کرد و می باید ایشان را الگوی حقیقی و راستین خود قرار دهیم و در حمایت از حق و مظلوم، هراسی به دل راه ندهیم چرا که خدا وعده حمایت از مؤمنان را داده است.

 

 

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه اثرگذاری مطلوب در کار خبری مستلزم برخورداری از حریت و آزادگی است، تأکید کرد: اگر حریت و آزادگی در قلم خبرنگاران ضعیف باشد، نمی توانند کارهای بزرگ انجام دهند و راه شهدایی چون آوینی و صارمی را بروند.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه خبرنگاران شاغل در دستگاه خدا هستند، گفت: این طور فکر کنید که در دستگاه الهی شاغل هستید و اگر با این رویکرد وارد میدان خبری شوید خداوند نیز حامی شما عزیزان خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه دعوت به دین یکی از شاخصه‌های دیگر خبرنگاران است، اظهار کرد: خبرنگاران با پیروی از انبیاء(ع) و ائمه اطهار (ع) و با عهد و پیمانی که با شهدا می بندند اقامه کننده نماز و عدالت در جامعه باشند و اگر در این مسیر حرکت کنیم قطعاً مسیر درست را انتخاب کرده و با سختی و مشقت همراه خواهد بود.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تقدیر از خبرنگاران استان تصریح کرد: بحمدالله خبرنگاران استان ما در ظلم ستیزی، حمایت از مظلوم و دین عملکرد بسیار خوبی دارند و باید خدای متعال را شاکر باشیم.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group