رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای جلسه درس خارج فقه مطرح کردند؛ تشکر عمیق از ملت ایران در پی امتحان بزرگ و مطلوب انتخابات

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین به مناسبت روز خبرنگار از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) مرکز قزوین بازدید و با مسئول و خبرنگاران این خبرگزاری به گفتگو نشست.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در این نشست صمیمی با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: پیغمبران برای اینکه رسالت الهی خود را به مردم منتقل کنند از شیوه‌های رسانه‌ای استفاده می‌کردند و به همین منظور بنیانگذاران کار رسانه‌ای به شمار می‌آیند.

 

وی افزود: شیوه‌ای که رسول گرامی اسلام (ص) در انتقال پیام غدیر به کار گرفتند، برای همه فعالان عرصه خبر و رسانه بسیار جاذبه دارد چرا که گویای اهمیت انتقال درست اخبار از نگاه پیامبر (ص) بود و همچنان اثرگذاری، تازگی و ماندگاری آن را مشاهده می‌کنیم.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه در قرآن خبرها طبقه‌بندی شده‌اند، تصریح کرد: از نگاه دین انتشار اخباری که باعث اشاعه منکر در جامع می‌شود و یا فایده‌ای برای جامعه ندارد، ممنوع و گناه است و باید از انتشار چنین اخباری پرهیز شود.

 

 

وی بیان اخباری که در زندگی، معیشت، بصیرت، دانش، آرامش و امنیت مردم مؤثر است را ضروری دانست و افزود: رسانه‌ها باید خبرهایی را تولید و نشر دهند که در ارتقای سطح معیشت، بصیرت و دانش مردم مؤثر باشد و آرامش و امنیت را برای جامعه به همراه آورد.

 

آیت‌الله عابدینی با اشاره به اخبار مهم قرآنی خاطرنشان کرد: در متون دینی قیامت را مصداق «خبر بزرگ» معرفی کرده‌اند که از نظر قرآن از اخبار بسیار مهم است و باید بدانیم که خداوند و روایات توصیه کرده‌اند که به قیامت و مرگ بسیار فکر کنیم.

 

امام جمعه قزوین با بیان اینکه مصداق دیگر خبر بسیار بزرگ که در قرآن آمده است را ولایت امام علی (ع) معرفی کرده‌اند، گفت: نباید این اخبار مهم از منظر رسانه‌ها پنهان بماند و همواره باید به این مسائل پرداخته شود.

 

وی با بیان اینکه خبرگزاری‌ها می‌باید در خدمت اهداف و آرمان‌های جمهوری اسلامی باشند، اذعان کرد: اهداف و آرمان‌های جمهوری اسلامی در راستای اهداف و آرمان‌های قرآن، انبیاء و اهل بیت (ع) قرار دارد و ابایی نداشته باشیم که به آیات و روایات بپردازیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حمایت از جبهه مقاومت و مستضعفان عالم یادآور شد: اینکه رهبر فرزانه انقلاب می‌فرمایند اگر اسرائیل غلطی بکند تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم خبر بسیار مهم و قابل تحقق است و می‌باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

 

آیت‌الله عابدینی در پایان با تقدیر از فعالیت‌های خبرگزاری ایرنا در قزوین تأکید کرد: رسانه شما با نام مقدس جمهوری اسلامی مزیّن شده است و همانطور که تاکنون اینگونه بوده از این پس نیز با جدیت بیشتر در خدمت اهداف و آرمان‌های جمهوری اسلامی که همان اهداف دین است، باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group