رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از فرماندهان سپاه: فشار حداکثری شکست خورده است به کاهش تعهدات هسته‌ای ادامه می‌دهیم

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در جمع قاریان دومین دوره مسابقات سراسری قرآنی کریم با تقدیر از برنامه‌های قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، گفت: قاریان افسران عرصه فرهنگ قرآنی هستند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جمع قاریان مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآنی کریم اظهار کرد: برنامه‌های قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بسیار ارزشمند است و از مدیرکل اوقاف برای اقدامات انجام شده در راستای نشر فرهنگ قرآنی قدردانی می‌کنیم.

 

وی تصریح کرد: اینکه شما عزیزان به این عرصه دعوت شده‌اید، بسیار ارزشمند است و می‌باید بخاطر این عنایت الهی خدای متعال را سپاسگزار باشیم و خدای متعال نیز ارزش زیادی برای این فعالیت‌های قرآنی قائل است.

 

امام جمعه قزوین با اشاره به آیاتی از قرآن کریم درباره ارزش و اهمیت یافته‌های معنوی و علمی خود انسان، افزود: از نگاه خدای متعال کسانی که خودشان به این بلوغ و رشد رسیده‌اند که حقانیت چیزهایی که به پیامبر نازل شده است را درک می‌کنند، جایگاه ویژه‌ای نزد خدای متعال دارند.

 

 

نماینده ولی در استان قزوین با تأکید بر اینکه باید چشم بصیرت انسان حقیقت قرآن را درک کند، خاطرنشان کرد: کسی که با چشم بصیرت حقیقت قرآنی را درک می‌کند، بینای حقیقی است حتی اگر چشم ظاهری نداشته باشد و فقط اولی‌الاباب این حقیقت را درک می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه اولی‌الاباب از نظر قرآن کسانی هستند که اهل ذکر و اهل فکر هستند، عنوان کرد: ذکر جامع و برجسته خود قرآن است و اولی‌الاباب هم آیات قرآن را می‌خوانند و هم به آنها می‌اندیشند و آنها بخاطر اهل ذکر و اهل فکر بودن بصیر می‌شوند.

 

آیت‌الله عابدینی افزود: آنها پس از آنکه اهل ذکر و فکر شدند، در می‌یابند که عالم بیهوده آفریده نشده است و سپس به اعمال خود فکر می‌کند و بخاطر اینکه عالم را باطل نمی‌دانند، از اعمال و رفتارهایی ناپسند پرهیز می‌کنند.

 

امام جمعه قزوین با اشاره به اهمیت ذکر از نگاه قرآن گفت: خدا می‌فرماید هر كسی از ياد من روی بگرداند در حقيقت زندگى تنگ و سختى خواهد داشت و روز رستاخيز او را نابينا محشور مى‌‏كنيم و این نشان می‌دهد ذکر خدای متعال در نشاط و شادابی زندگی بسیار مؤثر است.

 

وی خطاب به قاریان قرآن بیان کرد: شما عزیزان افسران عرصه فرهنگ قرآنی هستید و قرار بر این است که جمعیت‌هایی که خبر از قرآن و اثر آن بر زندگی انسان ندارد را مطلع کنید تا پای کار قرآن بیایند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group