رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای جلسه درس خارج فقه مطرح کردند؛ تشکر عمیق از ملت ایران در پی امتحان بزرگ و مطلوب انتخابات

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

انتصاب مسئولان با رعایت کامل فیلترهای حراستی، امنیتی و قانونی/ با انتصاب افراد نالایق نظام هزینه می‌شود/ ائمه جمعه عضو ستادهای انتخاباتی نشوند اما نسبت به انتخابات هم بی‌تفاوت نباشند

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه رسالت ائمه جمعه در انتخابات بسیار حساس و سنگین است، تصریح کرد: ائمه جمعه نه می‌توانند نسبت به انتخابات بی‌تفاوت باشند، نه عضوی از ستادهای انتخاباتی شوند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در نشست ماهانه ائمه جمعه استان قزوین که در اسفرورین برگزار شد، اظهار کرد: باید در انتصاب مسئولان فیلترهای حراستی، امنیتی و قانونی کاملا رعایت شود تا جلوی انتصاب افراد نالایق گرفته شده و نظام هزینه نشود.

 

وی با بیان اینکه رسالت ائمه جمعه در انتخابات بسیار حساس و سنگین است، تصریح کرد: ائمه جمعه نه می‌توانند نسبت به انتخابات بی‌تفاوت باشند، نه عضوی از ستادهای انتخاباتی شوند. ما طلبه هستیم و قرار است احکام و معیارهای دینی، قرآنی و دغدغه‌های رهبری را با مردم در میان بگذاریم.

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: حمایت‌های ائمه جمعه باید حمایت معیاری و اصولی باشد و نگاه پدرانه را در انتخابات داشته باشند و از ورود به موضع‌گیری‌های جانب دارانه پرهیز کنند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه عنوان کرد: حساسیت‌هایی که باید در مساله حجاب و مسائل فرهنگی و سیاسی در خطبه‌ها بروز دهیم و از آنجایی که ما سرباز رهبری هستیم، باید دغدغه‌هایمان را با دغدغه‌های رهبری هماهنگ کنیم.

 

وی ابراز داشت: ما می‌دانیم رهبری به شدت از مسائل اختلاف افکن پرهیز دارند، نگاه پدرانه را از ما طالب هستند و اختلافات بین شیعه و سنی را نمی‌خواهند و همه باید این اصول مورد نظر ایشان را با جدیت دنبال کنیم.

 

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: خداوند می‌فرماید همگی به ریسمان الهی چنگ زنید و پراکنده نشوید و ما هم وظیفه داریم در حفظ اتحاد و انسجام عموم مردم بکوشیم و از دو قطبی کردن بپرهیزیم و مراقب باشیم.

 

 

امام جمعه قزوین تصریح کرد: یک مسئولین گفته بود در قزوین مسائل قومی وجود دارد اما اینجا مباحث قومی وجود ندارد و حتی جناح‌های سیاسی در پایبندی به ولایت فقیه و پایبندی به قانون اساسی جدی هستند، در غیر این صورت آنها را خارج از نظام می‌دانیم.

 

وی بیان کرد: مردم شریف شهرستان الوند در انسجام جمعیتی، پای کار بودن در نمازهای جمعه و جماعت و شرکت باشکوه در راهپیمایی‌ها با جدیت پای کار بوده و هستند و اگر بخواهیم به شهرهای استان قزوین نمره دهیم نسبت به جمعیت جایگاه بسیار خوبی را دارد و اختلاف و مسائل فرقه‌ای در این منطقه وجود ندارد.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group