رهبر انقلاب با تأکید بر بحق بودن گلایه‌های مردم خوزستان: دولت بعدی حل مشکلات خوزستان را به صورت جدی دنبال کند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در مراسم روز ارتش گفت: ارتش، سپاه و نیروهای مسلح در بحران‌هایی نظیر سیل حاضر در صحنه و مؤثر در حل مشکلات هستند.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم روز ارتش و پیش از برگزاری رژه نیروهای مسلح استان قزوین با تبریک روز ارتش اظهار کرد: نیروهای مسلح در نظام دینی با نظام‌های دیگر تفاوت اساسی دارند و این تفاوت‌ها روحیه بخش و امیدآفرین است.

 

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح در نظام دینی با فرمان خداوند بنیانگذاری شده‌ است، تصریح کرد: خداوند در آیه شریفه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» تأکید می‌کند هر چه در توان دارید خود را برای مقابله با دشمنان‌ خداوند آماده کرده و خود را نیرومند سازید.

 

امام جمعه قزوین به ویژگی دیگر نیروهای مسلح در نظام دینی اشاره کرد و ادامه داد: خداوند درباره نیروهای مسلح نظام دینی می‌فرماید «خداوند کسانی را دوست می‌دارد که گوئی بنایی آهنین‌اند و در راه او پیکار می‌کنند و این مهم جایگاه والای نیروهای مسلح در نظام دینی را نشان می‌دهد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های نیروهای مسلح در نظام دینی این است که خداوند تا پیروزی نهایی حامی و پشتیبان آن‌ها است و می‌فرماید «ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر خدا را یاری کنید خدا نیز شما را یاری می‌کند و گام‌هایتان را استوار می‌دارد و نمونه‌ای از این حمایت را در دفاع مقدس مشاهده کردیم.

 

وی حمایت مردم و مستضعفان عالم از نیروهای مسلح دینی را از دیگر ویژگی‌های آنها برشمرد و افزود: خداوند خبر داده است که مردم و مستضعفان عالم حامی و پشتیبان نیروهای مسلح در نظام دینی هستند و امروز نیز مسلمانان و مستضعفان عالم به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی دلگرم هستند.

 

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: مستضعفان عالم از خداوند می‌خواهند تا از جانب خودش برای آنها پیشتیبان و یاری‌گر بفرستد و همه در سوریه، عراق، یمن، فلسطین و لبنان حمایت نیروهای مسلح اسلامی را از مسلمانان و مستضعفان مشاهده کردند.

 

امام جمعه قزوین، اتحاد و همدلی بین نیروهای مسلح در نظام دینی را از ویژگی‌های بارز آن‌ها دانست که در هیچ جای عالم دیده نمی‌شود و در ادامه گفت: تفاوت بین ارتش و سپاه تنها در لباس آنها است. نیروهای مسلح ما در هدف مشترک هستند و از قرآن و آرمان‌های الهی و دینی حمایت می‌کنند و محور این انسجام ولی فقیه و رهبر دینی است.

 

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح در نظام دینی تنها رسالت نظامی بر عهده ندارند، گفت: در سیل اخیر مشاهده کردیم اگر ارتش و سپاه نبودند، معلوم نبود چه بر سر مردم می‌آمد و این حضور در صحنه توسط نیروهای مسلح را همواره در بحران‌ها مشاهده کرده‌ایم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: خداوند وعده داده است که نیروهای مسلح در نظام دینی قطعاً پیروز در عرصه‌ها هستند و مسجّل کرده است که شایستگان عالم زمام امور را در دست خواهند گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group