رهبر انقلاب با تأکید بر بحق بودن گلایه‌های مردم خوزستان: دولت بعدی حل مشکلات خوزستان را به صورت جدی دنبال کند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

بشار اسد با حمایت جبهه مقاومت به قهرمان عرب تبدیل شد/ امروز زمان قهر و استعفای آقای ظریف نبود/ شهدای مدافع حرم سفیران حقیقی جبهه جهاد و سیاست هستند/ سفیران حقیقی نه قهر می‌کنند و نه استعفا می‌دهند

 

 

 

امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه قزوین با بیان اینکه بشار اسد با حمایت جبهه مقاومت به قهرمان عرب تبدیل شد، گفت: امروز زمان قهر و استعفای آقای ظریف نبود.

 

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، با بیان اینکه کشور ما روزگاری را سپری کرده است که در معرض خطر قرار داشت، اظهار کرد: زمانی هواپیماهای بعثی ها شهری را بمباران می کردند و یا هدف موشک قرار می دادند و افراد بسیاری به شهادت می رسیدند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: این ایام زمانی است که بعثی ها وقتی در جبهه های جنگ نتوانستند با رزمندگان ما مقابله کنند به پشت جبهه ها هجوم آوردند و خانه و زندگی مردم را خراب کردند تا در جبهه ها تزلزل ایجاد کنند، رژیم بعث به دنبال جنگی بود که بتواند خرمشهر و آبادان ایران را تصرف کند برای همین به بمباران و جنگ شهری روی آوردند.

 

امام جمعه قزوین ابراز کرد: رژیم بعث در دوران هشت سال دفاع مقدس شهر سردشت را بمباران شیمیایی کرد، هنوز مردمان مظلومی هستند که از این بمباران زجر می کشند و به سختی نفس می کشند، امروز باید قدردان امنیت حاکم بر کشور باشیم و خانواده های شهدا را مورد احترام قرار دهیم.

 

وی عنوان کرد: فضای رزم و اخلاص میدان جنگ در دوران دفاع مقدس و فضای برادری و غیرت ‌مجاهدت را باید قدر بدانیم و امروز رزمندگان عزیزی که از آن دوران حضور دارند این فرهنگ را به نسل جوان منتقل کنند تا نسل جدید ما بفهمد که پیشینه این نظام و کشور چه بوده است، مبادا ما دچار روزمرگی شویم.

 

آیت‌الله عابدینی با اشاره به سالروز تاسیس کمیته امداد توسط امام راحل(ره) گفت: کمیته امداد امروز در همه شهرها و روستاهای کشور فعال و درحال خدمت رسانی است و یک پایه مهم و قابل توجه در کمیته امداد حضور خیرانه شما مردم است. فداکاری و پشتیبانی و بخشش مردم عاملی است تا بخشی از گرفتاری هموطنان ما رفع شود.

 

به پرداخت زکات توجه جدی داشته باشیم

خطیب نماز جمعه قزوین بیان کرد: یکی از مسیرهایی که می دانیم مال ما در راه صحیحی مصرف و هزینه می شود همین کمیته امداد است، باید در پرداخت زکات توجه جدی داشته باشیم البته غیر از واجبات مالی سعی کنیم در این وضعیت اقتصادی نامناسبی که بر کشور حاکم است حامی و کمک رسان محرومان و فقرا و ضعفا باشیم و اجازه ندهیم سفره آنها خالی باشد و به آنها رحم کنیم تا خدا به ما رحم کند.

 

وی بیان کرد: روز احسان و نیکوکاری را در پیش داریم سعی کنیم در ایام نزدیک به سال نو دلی را شاد کنیم.

 

وی تصریح کرد: اگر می توانیم کاری کنیم که نیازمندی بتواند مشکل خود را برطرف کند، کارمان را همین الان آغاز کنیم و آن را به ساعات و روز آینده موکول نکنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: ما زمانی که درگیر جنگ در جبهه ها و موشک باران دشمن بودیم، بنی‌صدر و منافقان دست به دست هم دادند و فتنه ترور، کشتار و جنگ های خیابانی را آغاز کردند تا پروژه استعماری علیه ملت ما کامل شود.

 

به خاطر بصیرت مردم شکرگزار خدا باشیم 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه باید به خاطر بصیرت مردم شکرگزار خدا باشیم، گفت: دشمنان ما سرمایه گذاری بسیار زیادی کردند که با جریان داعش به کشور ما آسیب بزنند اما علت اینکه نتوانستند این کار را انجام دهند وجود با برکت مساجد، مردم متدین و با بصیرت، رهبر انقلاب، وحدت و همدلی مردم بود.

 

وی افزود: دشمنان وقتی نتوانستند مستقیم به ما آسیب بزنند، پروژه خود را به دیگر کشورها بردند تا از آن طریق به کشور ما آسیب بزنند و در آن مسیر نیز شکست خوردند و مردم ما در آن مبارزه نیز به پیروزی رسیدند.

 

بسیج مردمی برای درختکاری تشکیل شود

آیت الله عابدینی به در پیش بودن روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی اشاره کرد و ابراز داشت: هر کسی تلاش کند تا در این کار تأثیرگذار باشد و حتی اگر می توانیم در حیاط خانه هایمان یک درخت بکاریم چرا که اینکار ثواب دارد و برکت زندگی ما خواهد شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا بسیج مردمی برای درختکاری ایجاد شود تا شاهد مشارکت بیشتر مردم در این امر بسیار حیاتی و مهم باشیم.

 

وی عنوان کرد: حوزه منابع طبیعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که به صورت مستقیم با سرنوشت و زندگی مردم در ارتباط است و حتی به نفس کشیدن ما نیز مرتبط است.

 

بشار اسد با حمایت جبهه مقاومت ایستاد و به کشورش خیانت نکرد

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: سال هاست که امریکا با نفوذ عمال خود در سوریه جنگ به راه انداخته است، بشار اسد می توانست مثل بسیاری از حکام خائن کشورش را ترک کند و با آسایش به همراه خانواده اش در کشور دیگری ساکن شود اما با حمایت جبهه مقاومت ایستاد تا پای اسرائیل و استکبار جهانی به سوریه باز نشود.

 

امام جمعه قزوین ابراز کرد: امروز سوریه با مقاومت و ایستادگی جزو جبهه مقاومت قرار گرفته است و رهبر معظم انقلاب اخیرا در دیداری که در تهران با رئیس جمهور سوریه صورت گرفت، وی را قهرمان عرب نامیدند و زمانی که سید حسن نصرالله تصاویر دیدار رهبری و بشار اسد را دیده بود از اقتدار جبهه مقاومت اشک شوق بر چشمان نشست.

 

امروز زمان استعفا و قهر آقای ظریف نبود 

وی با اشاره به قهر و استعفای نابجای وزیر امور خارجه کشورمان عنوان کرد: امروز زمان استعفا و قهر آقای ظریف نبود، وی امروز باید پاسخگوی وعده های خود در برجام باشد برجامی که جز خستگی، فرسودگی، لطمه و ضربه به اقتصاد کشور و تشدید تحریم ها، تسلط بیشتر اجانب بر کشور و خسارت به دستاوردهای هسته ای، ارمغانی برای ما نداشت.

 

آیت‌الله عابدینی گفت: امروز وزیر امور خارجه باید پاسخگو باشد چرا در سیاست خارجی که به برجام گره زده شد، اینقدر وقت ملت تضییع شد؟ چرا ما را به بیراهه بردید و گزارش غلط به مردم دادید؟ شما به جای پاسخگویی به دنبال استعفا می روید؟

 

خطیب نماز جمعه قزوین بیان کرد: امروز زمان پاسخگویی آقای ظریف است نه استعفا، از عملکرد وزیر امور خارجه بسیار متاسفیم، آن هم در زمانی که بشار اسد به ایران سفر کرده است و همه دنیا باید این خبر دیدار را برجسته ببینند اما یک خبر غیرواقعی زودگذر و قهر کودکانه جایگزین آن و عامل خوشحالی دشمنان می شود. آنها حربه ای یافتند تا خبر دیدار رهبری و بشار اسد را کنار بزنند.

 

وی عنوان کرد: ما از رفتار کودکانه آقای ظریف گلایه مندیم، این رفتار هم از نتایج برجام است ای کاش خسارت های برجام تمام شود، اگرچه این رفتارها دل ها را خون می کند اما در مقابل ایران اسلامی سفیرانی دارد که جبران این ضعف ها، بی تدبیری ها و ناجوانمردی ها را می کنند. مثل خبر شناسایی پیکر شهید «حمید محمدرضایی» که در این ایام عامل شادی دل ما شد.

 

شهدای مدافع حرم سفیران حقیقی جمهوری اسلامی هستند 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: شهید مدافع حرم «حمید محمدرضایی» برادر شهید «سعید محمدرضایی» است، برادر این شهید مدافع حرم از شهدای دوران جنگ تحمیلی بود که سال گذشته پیکر مطهرش پس از ۳۰سال تفحص شد و به نزد خانواده اش بازگشت.

 

خطیب جمعه قزوین اظهار کرد: تقریباً یک سال و نیم پیش بود که این اتفاق افتاد و الان نیز پیکر پاک شهید مدافع حرم این خانواده باز می گردد و سفیران حقیقی جمهوری اسلامی اینها هستند.

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: شهدای مدافع حرم به جای اینکه قهر کنند، مشتاقانه در جبهه ها فداکاری کردند و جانشان را به میدان آوردند و نه قهر کردند و نه استعفا دادند اما کارشان اثرگذار بود و دیدیم بشار اسد، قهرمان عرب به ایران آمد و اینها نتیجه شهادت ها و فداکاری های حججی‌ها، اسدی ها و محمدرضایی‌ها است.

 

وی بیان کرد: این عزیزان سرداران سربلند عرصه های جهاد و مقاومت، سیاست و امور خارجه ما هستند و ما از اقدامات فداکارانه آن ها نتیجه گرفته ایم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پایان گفت: خدای متعال را شاکر هستیم به واسطه بارندگی هایی که تا امروز در استان ما شکل گرفته است. از خداوند ملتمسانه و نیازمندانه می خواهیم که بیش از پیش لطف و عنایت و باران رحمت خود را شامل همه بندگانش بفرماید و این نعمات که عامل خیر و برکت هستند برای همه ما جاری و ساری باشد‌.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group