همزمان با برگزاری جشن گلریزان ستاد دیه انجام شد؛ کمک ۴۵۰ میلیون تومانی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

رسانه نقش مؤثری در امیدبخشی و ارتقای امنیت دارد/ باید از انعکاس اخباری که امنیت را تحت‌ الشعاع قرار می‌دهد، پرهیز شود

 

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در دیدار مدیرعامل خبرگزاری ایسنا کشور گفت: باید از انعکاس اخباری که امنیت را تحت‌ الشعاع قرار می‌دهد، پرهیز شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیرعامل خبرگزاری ایسنا کشور که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین برگزار شد، با تأکید بر اینکه باید در صف‌بندی‌های قرآن جایگاه خود را روشن کنیم، اظهار کرد: خدای متعال تأکید می‌کند با صادقان باشید و این صف‌بندی در رسالت‌هایی که در حوزه خبر بر عهده دارید، بسیار حائز اهمیت است.

 

وی با بیان اینکه رسالت‌های خبری در نگاه به داخل و در سطح بین‌المللی متفاوت است، افزود: در نگاه به داخل رسانه‌ها می‌باید با دشمنی و عداوت در ستیز باشند، نه دشمن اما در سطح بین‌المللی ما نمی‌توانیم با دشمنی بجنگیم، بلکه باید با دشمن در ستیز باشیم و این جنگ ابتدا از قلم، خبر و رسانه آغاز می‌شود.

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه امانت‌داری یکی از رسالت‌های مهم حوزه خبر است، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در کار اطلاع‌رسانی می‌باید امانت‌دار باشند و صدای دین، مظلومیت، حق‌طلبی و آیین انبیاء (ع) و ائمه اطهار (ع) را به تمام جهان برسانند و تلاش کنند تا هیچ مانعی این رسالت مهم را تحت الشعاع خود قرار ندهد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین فراجناحی بودن را لازمه کار خبری دانست و ابراز داشت: باید خبرگزاری و رسانه‌ی انبیاء (ع) و ائمه اطهار (ع) باشیم تا بتوانیم بر اساس رسالت‌های الهی پیش برویم و آن چیزی که امروز به آن نیاز داریم مسلمانی است نه اصول‌گرایی و نه اصلاح‌طلبی!

 

وی اولویت‌بندی به اخبار منتشر شده را ضروری عنوان کرد و گفت: خداوند در اخباری که در قرآن به ما منتقل می‌کند، اولویت‌بندی داشته است و یکی از خبرهای مهمی که در قرآن اولویت دارد، خبر ولایت امیرالمؤمنین (ع) و برپا شدن قیامت است.

 

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه خداوند در قرآن بر حمایت از مظلوم و مستضعف تأکید بسیار زیادی دارد، اضافه کرد: اگر در حمایت از مظلوم و مستضعف کوتاهی کنیم و از آن‌ها حمایت نکنیم، رسالت دینی و الهی خود را انجام نداده‌ایم و شما عزیزان در حوزه خبر می‌توانید در حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم بسیار مؤثر واقع شوید.

 

 

امام جمعه قزوین اظهار کرد: خداوند می‌فرماید هر موقعیتی که پیدا کردید، برای اقامه نماز استفاده کنید و نماز خواندن تنها جلوه‌ اقامه نماز است. قرآن نگفته نماز بخوانید بلکه می‌فرماید نماز را اقامه کنید و اگر نماز اقامه شود همه بخش‌های جامعه در جای خود قرار گرفته و مشکلات برطرف می‌شود.

 

وی در ادامه امیدبخشی و امنیت جامعه را مستلزم چگونگی انعکاس اخبار دانست و تأکید کرد: رسانه‌ها در امیدبخشی و امنیت جامعه بسیار مؤثر هستند و ممکن است خبری نابجا شهری را به آشوب بکشد و باید از انعکاس چنین اخباری که امنیت را تحت الشعاع قرار می‌دهد، پرهیز کرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه یأس و ناامیدی در اخبار منتشر شده تعیین کننده است، گفت: قرآن می‌فرماید شیطان تلاش می‌کند تا در شما یأس و ناامیدی ایجاد کند و ما باید با آن مقابله کنیم و این مهم یکی از رسالت‌های حوزه خبر است.

 

 

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه طبق آیات قرآن آینده جهان امیدبخش است، تصریح کرد: شیطان می‌خواهد ناامیدی را در جامعه ترویج کند، اما خداوند می‌فرماید آینده جهان آینده روشن است و یقیناً جهان به دست انسان‌های شایسته می‌افتد و اداره خواهد شد.

 

آقای علی متقیان، مدیرعامل خبرگزاری ایسنای کشور نیز در ابتدای این دیدار بیان کرد: تلاش می‌کنیم در فعالیت‌های رسانه‌ای و پوشش اخبار اخلاق را رعایت کنیم و امانت‌دار باشیم و خبط و ربط سیاسی را وارد کار خبری نکنیم.

 

وی افزود: مشی خبرگزاری ایسنا بر این است تا با آبروی افراد بازی نکنیم چرا که آبروی مؤمن در ادبیات دینی ما محترم شمرده شده است.

 

مدیرعامل خبرگزاری ایسنای کشور عنوان کرد: همت ما بر این است که ضمن صادقانه بودن اخبار، مصلحت نظام را نیز در نظر بگیریم و این‌ها خط و مشی ما در فعالیت‌های رسانه‌ای خبرگزاری ایسنا است.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group