رهبر انقلاب با تأکید بر بحق بودن گلایه‌های مردم خوزستان: دولت بعدی حل مشکلات خوزستان را به صورت جدی دنبال کند

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

رسانه نقش مؤثری در امیدبخشی و ارتقای امنیت دارد/ باید از انعکاس اخباری که امنیت را تحت‌ الشعاع قرار می‌دهد، پرهیز شود

 

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در دیدار مدیرعامل خبرگزاری ایسنا کشور گفت: باید از انعکاس اخباری که امنیت را تحت‌ الشعاع قرار می‌دهد، پرهیز شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیرعامل خبرگزاری ایسنا کشور که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین برگزار شد، با تأکید بر اینکه باید در صف‌بندی‌های قرآن جایگاه خود را روشن کنیم، اظهار کرد: خدای متعال تأکید می‌کند با صادقان باشید و این صف‌بندی در رسالت‌هایی که در حوزه خبر بر عهده دارید، بسیار حائز اهمیت است.

 

وی با بیان اینکه رسالت‌های خبری در نگاه به داخل و در سطح بین‌المللی متفاوت است، افزود: در نگاه به داخل رسانه‌ها می‌باید با دشمنی و عداوت در ستیز باشند، نه دشمن اما در سطح بین‌المللی ما نمی‌توانیم با دشمنی بجنگیم، بلکه باید با دشمن در ستیز باشیم و این جنگ ابتدا از قلم، خبر و رسانه آغاز می‌شود.

 

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه امانت‌داری یکی از رسالت‌های مهم حوزه خبر است، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در کار اطلاع‌رسانی می‌باید امانت‌دار باشند و صدای دین، مظلومیت، حق‌طلبی و آیین انبیاء (ع) و ائمه اطهار (ع) را به تمام جهان برسانند و تلاش کنند تا هیچ مانعی این رسالت مهم را تحت الشعاع خود قرار ندهد.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین فراجناحی بودن را لازمه کار خبری دانست و ابراز داشت: باید خبرگزاری و رسانه‌ی انبیاء (ع) و ائمه اطهار (ع) باشیم تا بتوانیم بر اساس رسالت‌های الهی پیش برویم و آن چیزی که امروز به آن نیاز داریم مسلمانی است نه اصول‌گرایی و نه اصلاح‌طلبی!

 

وی اولویت‌بندی به اخبار منتشر شده را ضروری عنوان کرد و گفت: خداوند در اخباری که در قرآن به ما منتقل می‌کند، اولویت‌بندی داشته است و یکی از خبرهای مهمی که در قرآن اولویت دارد، خبر ولایت امیرالمؤمنین (ع) و برپا شدن قیامت است.

 

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه خداوند در قرآن بر حمایت از مظلوم و مستضعف تأکید بسیار زیادی دارد، اضافه کرد: اگر در حمایت از مظلوم و مستضعف کوتاهی کنیم و از آن‌ها حمایت نکنیم، رسالت دینی و الهی خود را انجام نداده‌ایم و شما عزیزان در حوزه خبر می‌توانید در حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم بسیار مؤثر واقع شوید.

 

 

امام جمعه قزوین اظهار کرد: خداوند می‌فرماید هر موقعیتی که پیدا کردید، برای اقامه نماز استفاده کنید و نماز خواندن تنها جلوه‌ اقامه نماز است. قرآن نگفته نماز بخوانید بلکه می‌فرماید نماز را اقامه کنید و اگر نماز اقامه شود همه بخش‌های جامعه در جای خود قرار گرفته و مشکلات برطرف می‌شود.

 

وی در ادامه امیدبخشی و امنیت جامعه را مستلزم چگونگی انعکاس اخبار دانست و تأکید کرد: رسانه‌ها در امیدبخشی و امنیت جامعه بسیار مؤثر هستند و ممکن است خبری نابجا شهری را به آشوب بکشد و باید از انعکاس چنین اخباری که امنیت را تحت الشعاع قرار می‌دهد، پرهیز کرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه یأس و ناامیدی در اخبار منتشر شده تعیین کننده است، گفت: قرآن می‌فرماید شیطان تلاش می‌کند تا در شما یأس و ناامیدی ایجاد کند و ما باید با آن مقابله کنیم و این مهم یکی از رسالت‌های حوزه خبر است.

 

 

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه طبق آیات قرآن آینده جهان امیدبخش است، تصریح کرد: شیطان می‌خواهد ناامیدی را در جامعه ترویج کند، اما خداوند می‌فرماید آینده جهان آینده روشن است و یقیناً جهان به دست انسان‌های شایسته می‌افتد و اداره خواهد شد.

 

آقای علی متقیان، مدیرعامل خبرگزاری ایسنای کشور نیز در ابتدای این دیدار بیان کرد: تلاش می‌کنیم در فعالیت‌های رسانه‌ای و پوشش اخبار اخلاق را رعایت کنیم و امانت‌دار باشیم و خبط و ربط سیاسی را وارد کار خبری نکنیم.

 

وی افزود: مشی خبرگزاری ایسنا بر این است تا با آبروی افراد بازی نکنیم چرا که آبروی مؤمن در ادبیات دینی ما محترم شمرده شده است.

 

مدیرعامل خبرگزاری ایسنای کشور عنوان کرد: همت ما بر این است که ضمن صادقانه بودن اخبار، مصلحت نظام را نیز در نظر بگیریم و این‌ها خط و مشی ما در فعالیت‌های رسانه‌ای خبرگزاری ایسنا است.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group